Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Spln v Rakovi 30. december 2020

Posledný spln roku 2020 sa koná v Rakovi – v rovnakom znamení ako prvý spln tohto divokého roka

Stručný súhrn: V stredu nadránom o 04:28 hod. vytvorila Luna v znamení Raka opozíciu so Slnkom v Kozorožcovi. Nastal lunárny Spln na 8°53’ znamenia Raka. Aktuálny Spln bude významný najmä pre tých, ktorí majú vo svojom natálnom horoskope na 8° – 9° základných znamení Kozorožca, Raka, Barana a Váh niektorú z osobných planét – Slnko, Lunu, Merkúr, Venušu, Mars, alebo os Ascendent / Descendent.

Najvýraznejšie sa energie decembrového Splnu v Rakovi môžu odzrkadliť u ľudí narodených v dňoch 29. – 31. decembra, 1. – 2. októbra, 30. júna – 1. júla a 29.  – 30. marca.

Spln Rak 30. december 2020 AnteAr

Rak, znamenie veľkého ochrancu, znamenie domova, rodiny a matky, si stále vo svojej blízkosti drží tých, na ktorých mu záleží. Je to znamenie, ktoré má typické vlastnosti vynikajúcej vychovávateľky. Súčasne je to aj znamenie zverokruhu, ktoré ostatných dokáže výrazne ovplyvňovať a dáva nám vedieť, že pocity znamenajú viac, ako si väčšina z nás myslí.

Posolstvo Raka sa dostáva do popredia najmä v spojitosti s ukončením tohto divokého roka. Témy rodinných záležitostí a posilnenia postavenia žien sú priam predurčené k tomu, aby nám pomohli zakončiť jazdu na horskej dráhe posledných dvanástich mesiacov.

Je zaujímavé, že prvý Spln roku 2020 (sprevádzaný zatmením Mesiaca) bol tiež v Rakovi. Jeho vplyv nás privítal v jednom z najnáročnejších rokov a teraz nám pomôže tento rok ukončiť.

Dá sa očakávať, že v závere roku 2020 budú ústrednou témou záležitosti spojené so znamením Raka, vrátane výrazných emócií, vodcovstva žien, ale predovšetkým rodiny a povedomia o duševnom zdraví.

Ľudia môžu niekedy pohŕdať prejavmi emócií a vnímať citlivosť ako slabosť. Rak je tu však na to, aby predviedol niečo iné. Nikdy nepodceňujte schopnosť Raka vytrvať a robiť všetko, čo je potrebné na ochranu tých, ktorých majú radi.

Znamenie Raka má potenciál viesť najkrutejšie bitky, keď to považuje za potrebné. Keďže je jedným z kardinálnych znamení, tí ktorým vládne, sú vytrvalí, odhodlaní a majú schopnosť viesť. V tomto znamení sa narodilo mnoho mimoriadne úspešných ľudí.

Rak vždy koná spôsobom „všetko alebo nič“. Podobne ako krab, ktorý sa drží niečoho, čo potrebuje pre svoj život, aj Rak robí to isté. Ako nikto iný má schopnosť držať sa vecí, ktoré miluje. Pustiť sa toho, to pre neho nikdy neprichádza do úvahy. Keď si Rak vezme niečo do svojho srdca, bude si to chrániť a strážiť už navždy.

Toto komplexné znamenie však má v sebe oveľa viac záhad, než by sa zdalo na prvý pohľad – a práve Rak je znamením, ktoré nám pomôže ukončiť našu jazdu rokom 2020. Luna v Rakovi vytvára harmonické spojenie s Uránom, planétou slobody a neočakávaných stretnutí. Výsledkom bude, že mnohí objavia možnosti, ako urobiť potrebné zmeny, aby sa vymanili z obmedzení z minulosti.

Súčasne s prvkom slobody však prichádza aj potreba riadenia a sebaovládania. Je to preto, že pragmatické znamenie Kozorožca je posilnené prítomnosťou Pluta, Merkúra a Slnka, ktoré spoločne vytvárajú protiváhu voči emocionálnej Lune v Rakovi.

Svoju úlohu budú hrať aj Jupiter a Saturn. Energie tejto dvojice planét, ktorá je teraz pevne usídlená v pevnom vzdušnom znamení Vodnára, začínajú rozvíjať svoju úlohu na oblohe – vrátane dynamických väzieb s Uránom, ktorý je v pozadí príbehu o roku 2021. Zmena a riadenie bohužiaľ nie vždy idú ruka v ruke. Do hry v tomto príbehu o Splne vstupujú určité prvky zápasu.

Spln Rak december 2020 AnteAr

Nadišiel čas opustiť naše staré osvedčené spôsoby a pustiť sa do niečoho úplne nového. Buďte pripravení ponoriť sa do prúdu energií spojených s týmto Splnom a nechajte sa nimi unášať.

Využite posledný Spln roku 2020 na dokončenie toho, čo sme boli nútení urobiť za posledný rok – a pokračujte ďalej. Vážte si cestu, ktorá viedla cez oveľa viac údolí než vrcholov – a ktorá nás pripravila na začiatok novej etapy, ktorou potrebujeme ísť.

Spln v Rakovi môže priniesť pocit nepohody ohľadom niektorých správ alebo informácií, o ktorých sa dozviete – Luna v opozícii s Merkúrom v znamení Kozorožca.

Avšak posolstvo harmonického spojenia s Uránom je jasné: otvorte svoju myseľ a otvorí sa vám nový spôsob vnímania. Vždy existuje dôvod, prečo sa „veci“ dejú tak, ako sa dejú. A proces porozumenia tejto hlbšej pravdy môže byť mimoriadne oslobodzujúci.

Pochopenie a vedomosti sú obklopené tajomstvami a niekedy ich nedokážeme uchopiť iba na intelektuálnej úrovni – musíme tiež použiť svoje emócie.

Ak s Lunou v senzitívnom znamení Raka „cítime“, že niečo je správne, potom to veľmi pravdepodobne aj správne je.

V čase splnu je Venuša spojená s Dračím chvostom (s Južným lunárnym uzlom) v Strelcovi. Tento tranzit ide rovnakým smerom. Strelec je znamením vyšších vedomostí. Venuša symbolizuje naše hodnoty a pocity a južný uzol je bodom uvoľnenia. Ak niečo „cítite“ ako pravdivé, potom to asi je pravda.

Lunárny Spln a tranzity Južného uzla majú silne „kulminujúcu“ atmosféru. Sú energetickým vrcholom, ktorý podnecuje k nájdeniu uvoľnenia. Ak máte nápad, zdieľajte ho s ostatnými. Ak máte vo svojej mysli projekt, uskutočnite ho.

Rak je ženské a prejavujúce sa znamenie. Rak symbolizuje rodinu, korene, lono stvorenia, bezpečný a vyživujúci priestor, v ktorom sa formuje život. Znamenie Raka je zdrojom, hlavnou príčinou, hlbšou pravdou.

Náš domov, rodina, rodičia, kultúra a náš pôvod sú hlbšie pravdy, ktoré nemožno spochybniť. Nemôžeme zmeniť svojich rodičov (aj keby sme možno chceli). Rovnako nemôžeme vymazať stovky a tisíce rokov vývoja našej kultúry.

Samozrejme, nemôžeme zostať ani uväznení v minulosti. Kozorožec (alter ego znamenia Raka) nás žiada, aby sme neustále znovu objavovali samých seba. Môžeme to však urobiť, iba keď vieme, odkiaľ sme prišli.

Rak je kardinálnym, iniciačným znamením. Spln v Rakovi môže byť tým zlomovým bodom, ktorý pomôže nastaviť náš život novým smerom, smerom ktorý je pre nás pravdivejší, autentickejší a inšpiratívnejší. Nadišiel čas. Čaká nás nový rok a nové dobrodružstvá.

Aktívne sa podieľajte na zhmotňovaní reality, ktorá podporuje slobodu a bezpodmienečnú lásku.
Podporujte len slobodomyseľné a láskyplné myšlienky, prejavy a skutky.
Vyhýbajte sa informáciám založeným na strachu.
Odmietajte násilie.
Láskyplne pomáhajte všetkým, ktorí požiadajú o pomoc.
Vysvetľujte ostatným, že násilie prináša opäť len násilie.
Ignorujte popudy k prejavom akéhokoľvek násilia a k akejkoľvek jeho podpore.
Tvorte v myšlienkach a činoch nádhernú, zmysluplnú, tvorivú spoločnosť.
Podporujte budúcnosť, ktorá je založená na podpore druhých v súlade s bezpodmienečnou láskou ku všetkým a všetkému čo je našou súčasťou.
Pracujte na sebe, zvyšujte hodnotu seba i druhých.

Želám nám všetkým veľa šťastia 😉

Váš astrológ
Mgr. Ľubomír Drozd

www.AnteAr.com
email: drozd@antear.com
tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou ♥
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne! ♥

Súvisiace témy:

Luna v znameniach zverokruhu

Luna v Rakovi

Spln a Nov

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Spln a Nov