Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Ako spln mesiaca v Rybách 10. septembra 2022 ovplyvní vaše znamenie zverokruhu

Považujte to za pozvanie, aby ste sa nechali strhnúť svojimi najdivokejšími snami.

Premenlivému vodnému znameniu Rýb vládne Neptún, planéta snov a ilúzií. Neptún vládne aj dvanástemu astrologickému domu spirituality, karmy, podvedomia a súkromných záležitostí. Ľudia, ktorí sa narodili so svojím Slnkom alebo inými osobnými planétami v Rybách, sú zvyčajne veľmi súcitní, empatickí, hlboko vnímaví, neraz majú aj výrazné umelecké cítenie.

Ryby môžu byť najkreatívnejšími romantikmi, akých ste kedy stretli. Majú tiež tendenciu plávať v hĺbkach nielen svojich vlastných emócií, ale aj emócií iných, pretože bežne preberajú energiu ľudí zo svojho najbližšieho okolia. A keďže sú tak nesmierne empatickí, nevedia si pomôcť, a chcú sa starať a liečiť každého, kto trpí. Práve preto je ochrana ich vlastného srdca a mysle kľúčom k tomu, aby sa vyhli silnému sklonu k sebaobetovaniu.

To znamená, že lunárne Splny, ktoré nastávajú pod vplyvom dvanásteho znamenia zverokruhu, majú emocionálnu a spirituálnu kvalitu. Vo všeobecnosti sú nastavené tak, aby podnietili úvahy o vzťahoch, vzoroch a praktikách, ktoré rozvíjajú nášho ducha.

Spln v Rybách bude presne v sobotu 10. septembra o 12:00 stredoeurópskeho letného času. S Lunou, ktorá sa harmonicky spája s Uránom, planétou náhlych zmien a inovácií, by tento okamih neskorého leta mohol veľmi dobre inšpirovať nevšedné objavy a duchovný rast.

Čo znamená spln

Najprv si povedzme niekoľko základných vecí o astrologickom význame splnu:

Pretože Luna funguje ako váš emocionálny kompas, ktorý ovláda vašu intuíciu a pocit bezpečia – keď je v splne a žiari úplne najviac – má tendenciu zosilňovať všetky tieto témy.

Či už sa potýkame s vyšinutým správaním neurotických šoférov, príliš hlučnými susedmi, alebo sa jednoducho ocitneme uprostred situácie, ktorá nás dokáže totálne rozhodiť, energia splnu môže v niektorých ľuďoch podnietiť sklon k takmer šialenému správaniu.

Skutočným problémom však je, že spln zvyšuje intenzitu našich emócií – najmä tých pocitov, ktorým sme venovali len veľmi málo pozornosti a ktoré potrebujeme určitým spôsobom vyjadriť. Z tohto dôvodu dramatické okamihy pri splne často pramenia z toho, že sa ľudia otvárajú a dávajú svetu najavo svoju dovtedy zadržiavanú bolesť, stres alebo traumu.

Splny sú tiež kulminačnými bodmi pravidelných astrologických cyklov. Rovnako ako v našich obľúbených filmových drámach, aj v našom živote sa v každom okamihu dejú rôzne „zápletky“. A podľa toho, ktorý príbeh sa začal okolo príslušného lunárneho novu (opak splnu, keď z nášho pohľadu nebeské teleso nie je osvetlené Slnkom a javí sa ako úplne tmavé) v rovnakom znamení môže dôjsť k finále práve počas splnu. Napríklad tento spln 10. septembra 2022 v Rybách je spojený s lunárnym novom z 2. marca 2022.

Splny bývajú intenzívne – najmä ak výrazne zasahujú do vášho natálneho horoskopu – ale často slúžia ako hodnotné kontrolné body pre pohľad na hlboko precítené emócie a finálne úpravy na jednej kapitoly vášho príbehu, skôr ako začnete písať ďalšiu.

Luna 12 Pisces Ryby AnteAr

Mesiac v splne v Rybách vás pozýva na krok späť z reality

Spln – ku ktorému dochádza, keď sa sebavedomé Slnko postaví do presnej opozície voči intuitívnej Lune – vždy predstavuje príležitosť na ukončenie projektov, ktoré ste začali v čase lunárneho novu buď pred šiestimi mesiacmi alebo pred dvoma týždňami. Sú to kulminačné body, body zlomu a šanca uvoľniť čokoľvek, čo vám už neslúži.

A keďže tento Spln nastane v zasnenom, hlboko precítenom znamení Rýb – ktoré sú tiež posledným znamením cyklu 12 znamení zverokruhu – môžete sa skutočne cítiť, akoby ste boli na konci ďalšej významnej kapitoly vo svojom živote a na začiatku niečoho nového. Mohli by ste byť mimoriadne citliví, súcitní a bude pre vás jednoduchšie zachytiť vibrácie iných ľudí. Najvyššou prioritou však bude starostlivosť o seba – a rešpektovanie všetkého, čo sa deje v tej najcitlivejšej a najzraniteľnejšej časti vášho srdca.

Je to lekcia, ktorú sa máme naučiť počas pracovne orientovaného obdobia Panny. Ale zatiaľ čo energia znamenia Panny nás núti podniknúť praktické kroky na výchovu druhých, ako aj nás samotných, vibrácie Rýb sú o ponorení sa do hlbín náročných emócií. Vzhľadom na tendencie Rýb k liečeniu a skúmaniu spirituality, ak naberiete dostatok odvahy a trúfnete si plávať v týchto náročných vodách, môže to byť skutočne katarzný zážitok.

Inými slovami, spln je sám o sebe mimoriadne emocionálnym momentom. A keď splnu vládnu Ryby, všetko, čo cítite, bude nevyhnutne zosilnené.

Sextil Luny k Uránu prináša náhle – v ideálnom prípade pozitívne – zvraty

Luna na 17 stupňoch Rýb vytvorí príjemnú harmonickú väzbu s revolučným Uránom, ktorý sa aktuálne nachádza na 18 stupňoch zemského znamenia Býka. Tieto dve znamenia tvoria prirodzene veľmi útulný pár; je to dvojica, ktorá strávila prázdninový víkend túlením sa na gauči, pochutnávaním si na najrôznejších druhoch zmrzliny a opakovaným pozeraním dekadentných seriálov na Netflixe. Ale hovoríme o Lune, ktorá tancuje s Uránom, a aj keď Býk je stabilné a pevné znamenie, Urán prináša elektrizujúce zmeny a okamihy náhleho osvietenia.

Všetky tie hlboko precítené emócie, ktoré sa v nás môžu objaviť počas dní okolo tohto splnu, by mohli viesť k vzrušujúcim vhľadom a túžbe posunúť sa úplne novým smerom alebo postaviť sa proti konvenciám a vybehnúť z vyjazdených koľají každodennej rutiny. Je to inšpiratívny, oživujúci aspekt, ktorý môže priniesť vzrušenie a prekvapujúce okamihy do už aj tak čarovného času.

To všetko, čo sa dá astrologicky popísať ako aktuálna konštelácia, je len všeobecnou energiou okamihu. Jedným článkom sa však nedá vystihnúť jej dopad na individuálne horoskopy prítomných čitateľov. Na to slúži osobná konzultácia.
Pre výklad vášho osobného horoskopu kliknite sem.

Zapojenie Pluta by vás mohlo prinútiť vstúpiť do vašej intuitívnej sily

Predtým, ako Luna dokončí svoje putovanie cez znamenie Rýb, vytvorí tiež sextil k Plutu, planéte znovuzrodenia, regenerácie, sily a transformácie. To signalizuje príležitosť posvietiť si na čokoľvek, čo sa skrýva pod povrchom a popasovať sa s emóciami, s ktorými ste doteraz možno neboli pripravení alebo ochotní sa vysporiadať. Spln v Rybách je už sám osebe mimoriadne silným psychickým momentom, avšak sextil Luny k mocnému Plutu dokáže ešte viac napumpovať vašu schopnosť využiť svoju intuíciu.

Stručne povedané, celý aktuálny Spln je o tom, aby sme sa ponorili do svojho vnútra, vzdali sa túžby po vonkajšom potvrdení toho, čo cítime, a venovali plnú pozornosť tomu, čo sa deje v našom srdci.

Ako vás ovplyvní tento spln Rýb na základe vášho znamenia? Nezabudnite si prečítať svoje slnečné a aj vychádzajúce znamenie (Ascendent), ak ho poznáte. Ak neviete, v ktorom znamení máte Ascendent, nájdete to v grafickom znázornení vášho natálneho horoskopu alebo prostredníctvom tejto kalkulačky na stránkach AstroTheme.)

Jedným článkom sa nedá vystihnúť dopad aktuálnej energie okamihu lunárneho Splnu v Rybách na individuálne horoskopy prítomných čitateľov. Na to slúži osobná konzultácia.
Pre výklad vášho osobného horoskopu kliknite sem.

Baran (21. marca – 19. apríla)

So splnom mesiaca vo vašom dvanástom dome spirituality urobíte dobre, ak spomalíte svoj zvyčajný zhon a povolíte uzdu svojej fantázii.
A s Uránom vo vašom druhom dome príjmov, zvýšená starostlivosť o vašu psychickú pohodu teraz môže viesť k nápaditému uvedomeniu si vašich plánov na zarábanie peňazí.

Býk (20. apríla – 20. mája)

S mesačným splnom vo vašom jedenástom dome networkingu sa môžete začať venovať myšlienkam nad dôležitým skupinovým projektom.
A vďaka sextilu Luny s Uránom vo vašom znamení by ste mohli byť členom tímu, ktorý príde s geniálnym prístupom, vďaka ktorému všetci prejdú cieľovou čiarou.

Blíženci (21. mája – 20. júna)

Keď spln rozžiari váš desiaty dom kariéry, môžete prevziať vedúcu úlohu alebo vstúpiť do centra pozornosti v práci.
A vďaka sextilu na Urán vo vašom dvanástom dome spirituality vám váš vnútorný hlas môže – a možno úplne znenazdania – povedať, či ste na správnej ceste alebo potrebujete zmeniť kurz.

Rak (21. júna – 22. júla)

Spln nastáva vo vašom deviatom dome vyššieho vzdelávania a inšpiruje vás, aby ste sa posunuli za zónu pohodlia a opäť pokračovali vo vašom osobnom raste.
Vďaka sextilu k Uránu vo vašom jedenástom dome networkingu sa vďaka zdieľaniu vašej vízie budete cítiť nevšedne spojení s priateľmi a kolegami.

Lev (23. júla – 22. augusta)

Spln mesiaca nastane vo vašom ôsmom dome emocionálnych väzieb a spoločných zdrojov, takže spoločné emocionálne a finančné investície s milovanou osobou alebo partnerom budú veľmi dôležité.
A so sextilom k Uránu vo vašom desiatom dome kariéry, pocit istoty – a inšpirácie – vo vašich citových väzbách posilní vašu dôveru vo vaše profesionálne schopnosti.

Panna (23. august – 22. september)

Spln mesiaca nastane vo vašom siedmom dome partnerstva, takže ak si pevne stojíte len za svojimi potrebami, práve teraz možno pociťujete mierny tlak medzi vami a vašim partnerom. Priestor pre potreby vás oboch sa uvoľní.
So sextilom na Urán vo vašom deviatom dome dobrodružstva dovolíte svojej túžbe učiť sa a rásť, aby podporila vaše ďalšie kroky.

Váhy (23. september – 22. október)

Mesiac v splne osvetľuje váš šiesty dom zdravia a každodenných rutinných záležitostí, takže by ste si mohli posvietiť na svoje každodenné návyky – možno súvisiace s rovnováhou medzi pracovným a súkromným životom – a mať pocit, že je čas zmeniť veci v prospech vašej duševnej a fyzickej pohody.
Urán vo vašom ôsmom dome citových väzieb vás môže povzbudiť, aby ste sa opreli o milovaného človeka a spoločne zmapovali váš ďalší vývoj.

Škorpión (23. október – 21. november)

Tento spln je vo vašom piatom dome romantiky a sebavyjadrenia, takže pre vás môže byť skutočne zábavný, veselý, kreatívne stimulujúci a dokonca aj iskrivý.
Môžete sa tešiť na sextil s Uránom vo vašom siedmom dome partnerstva, ktorý vám pomôže cítiť sa ešte bližšie k niekomu výnimočnému.

Strelec (22. november – 21. december)

So splnom mesiaca vo vašom štvrtom dome domáceho života budete ešte viac v kontakte so svojimi koreňmi a budete sa starať o čokoľvek vo svojom živote, čo zvýši váš pocit bezpečia.
A so sextilom na Urán vo vašom šiestom dome zdravia môžete zažiť emocionálny prielom, ktorý prospeje vašim každodenným povinnostiam.

Kozorožec (22. decembra – 19. januára)

Mesiac v splne nastane vo vašom treťom dome komunikácie, takže je pravdepodobné, že vďaka nabitému kalendáru budete mať toho až nad hlavu. Určite si doprajte čas na oddych, načerpanie nových síl a pracujte na niečom, čo vás kreatívne naplní – najmä so sextilom k Uránu vo vašom piatom dome tvorivosti a sebavyjadrenia.

Vodnár (20. januára – 18. februára)

So splnom mesiaca vo vašom druhom dome príjmov môže prísť požiadavka, aby ste sa uistili, že spôsob, akým zarábate peniaze, je v súlade s tým, čo si ceníte.
A so sextilom na Urán vo vašom štvrtom dome domáceho života je uprednostňovanie bezpečnosti – finančnej aj emocionálnej – nevyhnutnosťou.

Ryby (19. február – 20. marec)

Tento spln mesiaca vo vašom vlastnom znamení naštartuje vašu citlivosť, empatiu, psychické schopnosti a túžbu ešte viac využiť svoje schopnosti. Aj keď by ste mohli byť spokojní s tým, že sa súkromne prepracujete cez čokoľvek, čo vám napadne.
Sextil Luny k Uránu vo vašom treťom dome komunikácie podporuje vašu schopnosť vymieňať si informácie a získavať láskyplnú podporu od priateľov. Spojenie môže viesť k ešte väčšiemu pokroku pri plnení vašich najúprimnejších cieľov.

Váš astrológ
Mgr. Ľubomír Drozd

Astrologické služby AnteAr
email: drozd@antear.com
tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne!

Súvisiace témy:

Luna v znameniach zverokruhu

Luna v Rybách

Spln a Nov

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Spln a Nov

Zdieľajte so svojimi priateľmi!