Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Spln v Strelcovi 26. máj 2021

Stručný súhrn: V stredu po poludní o 13:13 hod. SELČ vytvorí Luna v Strelcovi opozíciu so Slnkom v znamení Blížencov. Nastane teda lunárny Spln na 5°25’ znamenia Strelca. Aktuálny Spln v Strelcovi bude sprevádzaný úplným zatmením Mesiaca, ktoré však bude plne viditeľné len v Austrálii, v západných oblastiach USA a Južnej Ameriky, alebo v juho-východnej Ázii.

Lunárny Spln 26.05.2021 v Strelcovi bude významný najmä pre tých, ktorí majú niektorú z osobných planét – Slnko, Lunu, Merkúr, Venušu, Mars vo svojom natálnom horoskope na 4° – 7° pohyblivých znamení Blížencov, Strelca, Panny a Rýb, alebo týmito stupňami v ich natálnom horoskope prechádza os Ascendent / Descendent.

Energie májového Splnu v Strelcovi sa môžu najvýraznejšie odzrkadliť u ľudí narodených v dňoch 22. – 26. februára, 24. – 28. mája, 26. – 30. augusta a 25. – 30. novembra.

Zatmenie Mesiaca Spln Luna v Strelcovi 26. máj 2021 AnteAr

Vibrácie lunárneho Splnu v Strelcovi budú zvýraznené zatmením Mesiaca, čo ho robí mimoriadne silným. Vyzerá to tak, že tí ktorí sú narodení v prvom dekane pohyblivých znamení Blížencov, Panny, Rýb a Strelca, sa ocitnú pred výzvou, ako najlepšie zvládnuť množstvo prichádzajúcej energie.

Lunárny Spln v Strelcovi teraz stojí v pozadí situácií, ktoré prinášajú skúšku trpezlivosti, spojenej s nutnosťou krotiť svoj temperament, pretože Luna je v disharmonickom spojení so svojím vládcom Jupiterom. Jupiter sa už od 15. mája 2021 pohybuje v znamení Rýb a dalo by sa povedať, že si užíva vo veľkom, pretože je vo svojom druhom domovskom znamení.

Vzhľadom k charakteru Jupitera, povestného tým, že zvyčajne nepozná pravú mieru a zvádza k prekračovaniu akýchkoľvek hraníc, môžeme v dňoch okolo Splnu očakávať výraznejšie prejavy našich emócií. Nech už sú naše pocity akékoľvek, ich intenzita bude v čase splnu zosilnená až do takej miery, že ak sa nimi necháme uniesť, je takmer isté, že to poriadne preženieme.

Hovorí sa, že pravda je vo hviezdach, a so Slnkom v zvedavých Blížencoch a dobrodružne naladenou Lunou v opozičnom znamení Strelca nebudeme mať pokoj, kým tú pravdu neodhalíme! Avšak nespútanosť nadšením oplývajúceho znamenia Strelca by mohla viesť k až priveľmi temperamentným reakciám na to, čo sa dozvieme. Aj keby sme sa teraz rozhodli zvoliť ten najpozitívnejší prístup, deň aktuálneho lunárneho splnu v znamení Strelca môžeme vnímať ako emocionálne mínové pole.

Orientovať sa v celej situácii môže byť pre nás naozaj náročnou výzvou, pretože Neptún vytvára disharmonické väzby s Merkúrom a Venušou v Blížencoch. A keďže Merkúr je vládnucou planétou znamenia Blížencov, napäté spojenie s Neptúnom rozptyľuje jeho pozornosť. Navyše Merkúr už o pár dní začne cúvať, takže teraz sa pohybuje po ekliptike pomalšie než zvyčajne, a to všetko sa odzrkadľuje aj na spôsobe, akým uvažujeme a komunikujeme.

Pohľad späť

Každý lunárny spln má vzťah k predchádzajúcemu novu. Teraz môžeme upraviť a doladiť svoje ciele, rovnako však aj dokončiť záležitosti, ktoré sme začali riešiť od posledného lunárneho novu 11. mája 2021.
Májový Nov v Býkovi nám dal značné množstvo energie, aby sme mohli uspieť v uskutočňovaní našich snov. Nov však súčasne zdôraznil aj potrebu opatrnosti.
Nemali by sme to teraz preháňať s optimizmom a prílišnou dôverčivosťou, a radšej si chrániť všetko, čo sme už dosiahli 😉

Aktuálny Spln v Strelcovi 26. mája je súčasne aj poslednou fázou Luny pred zatmením Slnka, ktoré nastane 10. júna 2021. Preto je dôležité pozrieť sa na predchádzajúce zatmenia, ktoré túto fázu zatmenia začali. Dozrel čas uvedomiť si, že na dokončenie toho, čo sme začali približne pred piatimi mesiacmi, ostávajú už len dva týždne.

Záver

Spln na 5°25’ znamenia Strelca v stredu 26. mája 2021 je najvýznamnejšou fázou Luny v tomto roku. Táto lunárna fáza je v súbehu s kľúčovou veľkou planetárnou konšteláciou roku 2021, v ktorej Saturn zo znamenia Vodnára vytvára kvadratúru s Uránom v Býkovi.
Navyše je aktuálny Spln sprevádzaný zatmením Mesiaca. Toto zatmenie nastáva v tesnej blízkosti karmických lunárnych uzlov, čo z neho robí osudový čas na uvoľnenie a ukončenie situácií.

Vzhľadom k tomu, že Luna je v ohnivom Strelcovi, dá sa očakávať, že naše emócie môžu veľmi prudko vzplanúť a ich prejavy budú intenzívnejšie než zvyčajne, najmä ak sa budeme usilovať vymaniť z náročných situácií, ktoré obmedzujú našu autonómiu alebo osobnú slobodu.

Dni okolo aktuálneho Splnu v Strelcovi by však mali byť pomerne príjemné, pretože nie sú sprevádzané žiadnymi dramatickými či búrlivými vibráciami. V skutočnosti to bude činorodý deň, nabitý pozitivitou a šťastnými okolnosťami. Optimizmus bude na vysokej úrovni, najmä keď sa uvoľníme od všetkého starého, čo nám už o tri dni prinesie na prehodnotenie retrográdny Merkúr v Blížencoch. Pokračujeme vo svojom vývoji ďalej a smerujeme k ďalším dobrodružstvám! 😉

Želám nám všetkým veľa šťastia počas splnu v Strelcovi 😉

Váš astrológ
Mgr. Ľubomír Drozd

Astrologické služby AnteAr
email: drozd@antear.com
tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne!

Súvisiace témy:

Luna v znameniach zverokruhu

Luna v Strelcovi

Spln a Nov

Chcete vedieť o každom novom článku?

Potom zadajte svoj email nižšie a získajte prehľad o udalostiach na stránkach AnteAr.com

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Spln a Nov

Zdieľajte so svojimi priateľmi!