Poslednú aktualizáciu dňa 06/06/2023 vykonal astromaïa

Ako júnový Spln v Strelcovi ovplyvní každé znamenie zverokruhu

Spln nastane, keď Slnko v Blížencoch vytvorí opozíciu s Mesiacom v Strelcovi. Spln je časom vyvrcholenia a prísľubom naplnenia toho, čo sa začalo pri lunárnom nove pred dvoma týždňami 19. mája 2023. Je to emocionálny čas – čas romantiky, plodnosti a vzťahov.

Plnšie si uvedomíme, čo nám v živote chýbalo alebo chýba, najmä v súvislosti s učením, dobrodružstvom, duševným životom, komunikáciou, zdieľaním a cestovaním či dochádzaním.

Spln v Strelcovi 4. jún 2023
Spln v Strelcovi 4. jún 2023

Čo znamená spln

Najprv si povedzme niekoľko základných vecí o astrologickom význame splnu:
Pretože Luna funguje ako váš emocionálny kompas, ktorý ovláda vašu intuíciu a pocit bezpečia – keď je v splne a žiari úplne najviac – má tendenciu zosilňovať všetky tieto témy.

Či už sa potýkame s vyšinutým správaním neurotických šoférov, príliš hlučnými susedmi, alebo sa jednoducho ocitneme uprostred situácie, ktorá nás dokáže totálne rozhodiť, energia splnu môže v niektorých ľuďoch podnietiť sklon k takmer šialenému správaniu.

Skutočným problémom však je, že spln zvyšuje intenzitu našich emócií – najmä tých pocitov, ktorým sme venovali len veľmi málo pozornosti a ktoré potrebujeme určitým spôsobom vyjadriť. Z tohto dôvodu dramatické okamihy pri splne často pramenia z toho, že sa ľudia otvárajú a dávajú svetu najavo svoju dovtedy zadržiavanú bolesť, stres alebo traumu.

Splny sú tiež kulminačnými bodmi pravidelných astrologických cyklov. Rovnako ako v našich obľúbených filmových drámach, aj v našom živote sa v každom okamihu dejú rôzne „zápletky“. A podľa toho, ktorý príbeh sa začal okolo príslušného lunárneho novu (opak splnu, keď z nášho pohľadu nebeské teleso nie je osvetlené Slnkom a javí sa ako úplne tmavé) v rovnakom znamení môže dôjsť k finále práve počas splnu. Napríklad tento Spln 4. júna 2023 v Strelcovi je spojený s lunárnym novom z 24. novembra 2022.

Splny bývajú intenzívne – najmä ak výrazne zasahujú do vášho natálneho horoskopu – ale často slúžia ako hodnotné kontrolné body pre pohľad na hlboko precítené emócie a konečné úpravy na jednej časti vášho príbehu, skôr ako začnete ďalšiu.

Témy splnu v Strelcovi 4. júna 2022

Polarita Blížencov a Strelca je mentálnou osou, kde Blíženci predstavujú „nižšiu myseľ“ a Strelec „vyššiu myseľ“.

Slnko v Blížencoch nás nabáda k logickému mysleniu, zatiaľ čo Luna v Strelcovi nás presviedča, aby sme dali priestor svojej intuícii a rozmýšľali o veciach v širších súvislostiach.

Strelec symbolizuje hľadanie zmyslu a myšlienok, ktoré prekračujú rámec „tu a teraz“.

Blíženci sa celkom dobre cítia vo svojom bezprostrednom prostredí alebo okolí, zatiaľ čo Strelec nás podnecuje k tomu, aby sme sa odvážili prekročiť jeho hranice.

Zanedbávanie ktoréhokoľvek pólu tejto osi sa nám určite vypomstí. V ideálnom prípade by sme mali nájsť rovnováhu medzi týmito dvomi energiami, a práve k tomu nás vyzýva spln Mesiaca.

Ak vaše slnečné, mesačné alebo vychádzajúce znamenie patrí do niektorého z nasledujúcich znamení zverokruhu: Blíženci, Panna, Strelec a Ryby, tu sa dozviete, ako vás nadchádzajúci Spln privedie späť do rovnováhy.

Tento spln v Strelcovi je o komunikácii, postoji a zmysle pre dobrodružstvo

Niečo sa v nás budovalo a teraz je čas, keď si energia vesmíru spravodlivo vyžaduje, aby sme to dali najavo. Počas nasledujúcich dvoch týždňov budeme zisťovať, čo to pre nás znamená. Teraz si nemôžeme nechať svoje pocity iba pre seba – mali by sme ich vyjadriť.

Táto lunárna fáza osvetľuje tento konflikt medzi logikou a intuíciou/vierou. Pri plnom a jasnom Mesiaci na oblohe dochádza k symbolickému „osvetleniu“ v našich vlastných životoch. Tieto nové pocity a odhalenia sú však emocionálne, pretože do nášho vedomia sa predierajú emócie.

Nadišiel čas vyjadriť sa a vypustiť z nášho vnútra všetky tie veci, ktoré sme doteraz zadržiavali. Samozrejme, možno by sme pri tom mali byť opatrní, pretože vieme, že to, čo z nás vychádza, je čerstvé, nevyčistené a zatiaľ nie veľmi racionálne.

Znamenia zverokruhu, ktoré Spln v Strelcovi najviac ovplyvní

Ak ste sa narodili v znamení Strelca – približne od 22. novembra do 21. decembra – alebo máte svoje osobné planéty (SlnkoLunaMerkúrVenuša alebo Mars) v Strelcovi (môžete to zistiť zo svojho natálneho horoskopu), budete tento Spln Mesiaca vnímať intenzívnejšie než väčšina ostatných.

Presnejšie povedané, ak máte osobnú planétu, ktorá sa nachádza do dvoch stupňov od Splnu (11°♐18´ – 15°♐18´), mohli by ste sa cítiť náchylní riešiť situácie vo svojom živote príliš impulzívne a nepremyslene (mimochodom, váš osobný horoskop vám napovie, v ktorej oblasti to nájdete).

Podobne, ak ste sa narodili v pohyblivom znamení – alebo máte v niektorom z týchto znamení Ascendent – Blíženci (pohyblivý vzduch), Panna (pohyblivá Zem) alebo Ryby (pohyblivá voda) – budete mimoriadne naladení na iniciatívu podnecujúce vibrácie tejto lunárnej udalosti.

Váš astrológ
Mgr. Ľubomír Drozd

Astrologické služby AnteAr
email: drozd@antear.com
tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám naše články? Píšeme ich pre vás s láskou
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujeme za všetky prejavy vašej priazne!

Súvisiace témy:

Kde to nájdem vo svojom horoskope?

Astrológia – zoznam článkov

Škola klasickej astrológie

Luna v znameniach zverokruhu

Luna v Strelcovi

Spln a Nov

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Spln a Nov