Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Aprílový spln vo Váhach znovu prebudí motiváciu dosiahnuť vaše najodvážnejšie ciele

Vďaka prepojeniu so Saturnom orientovanom na záväzky a transformačným Plutom to bude určite nezabudnuteľný okamih pre vás a vášho partnera.

Ak sa v poslednom čase cítite obzvlášť asertívne, agresívne alebo jednoducho cieľavedomo, môžete poďakovať obdobiu pod vládou znamenia Barana. Koniec koncov, Baran ako prvé znamenie zverokruhu a kardinálne ohnivé znamenie je známe svojou dynamickou nabíjajúcou energiou. Ale raz (občas dvakrát) za mesiac sa Slnko ocitne oproti Mesiacu v jeho sesterskom znamení a v apríli 2022 bude všetka – na seba samého zameraná – energia Barana vyvážená splnom Mesiaca v partnersky orientovaných Váhach.

Aj keď energie splnu zvyčajne cítiť už niekoľko dní pred tým, ako nastanú, spln vo Váhach sa uzavrie presne v sobotu 16. apríla o 20:56 hod. stredoeurópskeho letného času a bude vás inšpirovať, aby ste sa zaviazali urobiť všetko potrebné pre dosiahnutie svojich najvyšších cieľov – ideálne spolu s vaším najlepším priateľom, obchodným partnerom alebo inou významnou osobou.

Tu nájdete všetky informácie, aby ste čo najlepšie využili spln mesiaca vo Váhach v apríli 2022, ktorý posilní rovnováhu.

Spln vo Váhach 16. apríl 2022 AnteAr

Čo znamenajú splny

Najprv si povedzme niekoľko základných vecí o astrologickom význame splnu:
Pretože Luna funguje ako váš emocionálny kompas, ktorý ovláda vašu intuíciu a pocit bezpečia – keď je v splne a žiari úplne najviac – má tendenciu zosilňovať všetky tieto témy.

Či už sa potýkame s vyšinutým správaním neurotických šoférov, príliš hlučnými susedmi, alebo sa jednoducho ocitneme uprostred situácie, ktorá nás dokáže totálne rozhodiť, energia splnu môže v niektorých ľuďoch podnietiť sklon k takmer šialenému správaniu.

Skutočným problémom však je, že spln zvyšuje intenzitu našich emócií – najmä tých pocitov, ktorým sme venovali len veľmi málo pozornosti a ktoré potrebujeme určitým spôsobom vyjadriť. Z tohto dôvodu dramatické okamihy pri splne často pramenia z toho, že sa ľudia otvárajú a dávajú svetu najavo svoju dovtedy zadržiavanú bolesť, stres alebo traumu.

Splny sú tiež kulminačnými bodmi pravidelných astrologických cyklov. Rovnako ako v našich obľúbených filmových drámach, aj v našom živote sa v každom okamihu dejú rôzne „zápletky“. A podľa toho, ktorý príbeh sa začal okolo príslušného lunárneho novu (opak splnu, keď z nášho pohľadu nebeské teleso nie je osvetlené Slnkom a javí sa ako úplne tmavé) v rovnakom znamení môže dôjsť k finále práve počas splnu. Napríklad tento spln 16. apríla 2022 vo Váhach je spojený s lunárnym novom zo 6. októbra 2021.

Splny bývajú intenzívne – najmä ak výrazne zasahujú do vášho natálneho horoskopu – ale často slúžia ako hodnotné kontrolné body pre pohľad na hlboko precítené emócie a konečné úpravy na jednej časti vášho príbehu, skôr ako začnete ďalšiu.

Témy splnu vo Váhach 16. apríla 2022

Váhy sú kardinálne vzdušné znamenie, ktoré ovláda Venuša, planéta lásky, krásy, vzťahov a hodnôt. Váhy sú tiež vládcom siedmeho domu partnerstva (o všetkých typoch spojení „jeden na jedného“ vrátane romantických, platonických a profesionálnych). Ak ste sa narodili so svojím Slnkom alebo akoukoľvek inou osobnou planétou umiestnenou vo Váhach, je pre vás pravdepodobne dôležité, aby ste boli alebo aby vás vnímali ako očarujúceho spoločenského človeka, ktorý sa snaží byť diplomatický a do sveta prináša rovnováhu, pokoj a krásu. Váhy sú často známe ako ľudia, ktorí by najradšej venovali svoj čas a energiu okamihom, udalostiam a umeniu pre svojich najbližších.

Napríklad budú prví, ktorí pre svojich priateľov naplánujú nezabudnuteľné podujatie pri splne mesiaca s wellness aktivitami, ako je jin joga alebo zvuková meditácia či zvuková terapia. A zatiaľ čo títo ľudia majú tendenciu byť skvelí v skupinových záležitostiach, ich ideálny kontakt alebo spolupráca je „jeden na jedného“, ​​vzhľadom na ich záľubu v partnerstve. Ako takí sú prirodzenými sprostredkovateľmi, ktorí neustále hľadajú mentálnu, emocionálnu a fyzickú rovnováhu.

To znamená, že splny, ktoré nastávajú pod vplyvom Váh, môžu odzrkadľovať zavŕšenie ďalšej kapitoly či etapy vývoja s partnerom, ako napríklad milovaným priateľom, drahou polovičkou, kolegom, obľúbeným inštruktorom fitness alebo kamarátom na cvičenie. Od lunárneho novu pred šiestimi mesiacmi ste pravdepodobne spoločne pracovali na konkrétnom cieli a teraz, v čase tohto žiarivého splnu, ktorý zdôrazňuje potrebu harmónie, je čas zožať plody vášho spoločného úsilia.

Aj keď každý rok môžeme počítať so splnom vo Váhach, planetárne aspekty – alebo počasie, ak chcete – sa z roka na rok menia. A v roku 2022 Luna vytvorí harmonický trigón voči Saturnu (planéta záväzkov) vo Vodnárovi, vzdušnom znamení. Vážny Saturn vo všeobecnosti znamená povinnosť a slúži na overenie reality, ale keďže sa v tomto prípade harmonicky synchronizuje s emocionálnou, intuitívnou Lunou, bude to mať stabilizačný účinok. Ak si nie ste istí, ako zvládnuť mimoriadne stresujúcu pracovnú situáciu alebo ste nervózni z toho, že skúšate pokročilejší, náročnejší tréningový kurz, toto krásne spojenie so Saturnom udrží váš zrak zameraný na celkový obraz a pripomenie vám, že ste schopní postupovať akýmkoľvek požadovaným spôsobom.

Pluto (planéta znovuzrodenia a hlbokých vnútorných premien) zároveň vytvorí aktivačnú väzbu s Lunou, čo môže podnietiť boj o moc alebo inšpirovať spojenie s vašou vlastnou vnútornou silou. Koniec koncov, takmer každý spln – dokonca aj tento aktuálny v spoločenských Váhach – vás do určitej miery povzbudzuje, aby ste vstúpili do svojho vnútra a vplyv Pluta môže podporiť prijatie vašej tieňovej stránky a umožní vám cítiť sa lepšie.

A v deň splnu sa Jupiter (planéta hojnosti) a Neptún (planéta spirituality) tiež oddelia od svojej hlavnej konjunkcie, ktorá nastala presne 12. apríla 2022 a slúži ako jedna z najvýznamnejších astrologických udalostí roka. Takže by sa mohlo zdať, že tento spln oplýva mimoriadne mystickou, nápaditou, idealistickou kvalitou, vďaka ktorej môžete mať pocit, akoby ste mali nasadené ružové okuliare.

Ako vyťažiť maximum splnu vo Váhach 16. apríla 2022

S Váhami, ktoré požadujú rovnováhu a ich harmonickým prepojením s vážnym Saturnom v znamení Vodnára, ktorý vás inšpiruje, aby ste si vysúkali rukávy a pustili sa poriadne do práce, môže byť tento spln skutočne produktívnym momentom na dosiahnutie pokroku pri dosahovaní cieľov v oblasti zdravia a kondície. Bez ohľadu na vaše znamenie, tu je niekoľko spôsobov, ako čo najlepšie využiť túto lunárnu udalosť.

Vyskúšajte partnerské tréningy

Či už testujete priateľské tréningy a acroyogu, alebo sa už pár mesiacov stretávate s osobným trénerom, tento aprílový spln prináša mocné partnerské vibrácie, ktoré vám môžu pomôcť prejsť cieľovou čiarou vašich spoločných ambícií. Pracujte ako tím, aby sa váš sen stal skutočnosťou.

Usilujte sa o duševnú rovnováhu

Mierumilovné Váhy sú o vyhladzovaní drsných záležitostí života a občas sa im úplne vyhýbajú. Ale aprílový spln Mesiaca v dynamickej väzbe k Plutu to ako zvyčajne urobí ťažším a náročnejším, pričom v nás môže vyvolávať silné a ťažké emócie. Zadržiavanie emócií v sebe môže byť mimoriadne toxické, preto zvážte, ako sa ich naučiť zvládať v partnerských vzťahoch s odborníkom na duševné zdravie – ďalší spôsob, ako využiť partnerské zameranie Luny vo Váhach.

Znovu sa zaviažte naplniť vaše wellness ciele

Zatiaľ čo lunárne novy sú zvyčajne vašou príležitosťou na stanovenie silných nových zámerov, trigón aprílového splnu so serióznym zadávateľom úloh Saturnom z neho robí taký, v ktorom môžete zdvojnásobiť akýkoľvek wellness cieľ, o ktorom ste v poslednej dobe len premýšľali. Či už sa rozhodnete pre dlhodobé členstvo v miestnom fitness štúdiu, alebo prídete na konkrétnym spôsob, ako si upratať svoj priestor a urobiť svoj domáci život ešte pokojnejším, tento spln môže podporiť produktivitu, ktorá vám prinesie úžitok, ty v rovnakej miere po telesnej i duševnej stránke.

Znamenia zverokruhu, ktoré Spln vo Váhach najviac ovplyvní

Ak ste sa narodili v znamení Váh – približne od 22. septembra do 22. októbra – alebo máte svoje osobné planéty ( Slnko, Luna, Merkúr, Venuša alebo Mars ) vo Váhach ( môžete to zistiť zo svojho natálneho horoskopu ), budete tento nový mesiac vnímať intenzívnejšie než väčšina ostatných. Presnejšie povedané, ak máte osobnú planétu, ktorá sa nachádza do piatich stupňov od splnu (26 stupňov Váhy), mohli by ste sa cítiť inšpirovaní svoje významné partnerstvo – založené na spolupráci – naplniť ešte väčšou mágiou. ( mimochodom, váš osobný horoskop vám napovie, v ktorej oblasti to nájdete. )

Podobne, ak ste sa narodili v kardinálnom znamení – alebo máte v niektorom z týchto znamení Ascendent – Baran (kardinálny oheň), Kozorožec (kardinálna Zem) alebo Rak (kardinálna voda) – budete mimoriadne naladení na iniciatívu podnecujúce vibrácie tejto lunárnej udalosti.

Aprílový spln vo Váhach – Zhrnutie

Splny často naštartujú energiu okamihu až do tej miery, že emocionálne výbuchy a drámy sú takmer nevyhnutné. Ale keď spln nastane v takom diplomatickom znamení ako sú Váhy, ktoré nenávidia konflikty, pravdepodobne to bude skôr o dosiahnutí významnej referenčnej hodnoty vo vzťahoch „jeden na jedného“. Je dôležité mať na pamäti, že aj keď Váhy sa zvyčajne usilujú o uzavretie mieru, sú jedným z iniciatívnych kardinálnych znamení. To znamená, že z tohto splnu môžete vyťažiť maximum, ak využijete čaro svojej osobnosti, budete sa starať o svoj dôležitý partnerský vzťah, môžete sa potom posunúť k najpríjemnejšiemu ďalšiemu kroku, aký si dokážete predstaviť.

Váš astrológ
Mgr. Ľubomír Drozd

Astrologické služby AnteAr
email: drozd@antear.com
tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne!

Súvisiace témy:

Luna v znameniach zverokruhu

Luna vo Váhach

Spln a Nov

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Spln a Nov

Zdieľajte so svojimi priateľmi!