Poslednú aktualizáciu dňa 16/05/2023 vykonal astromaïa

Ako aprílový spln vo Váhach ovplyvní každé znamenie zverokruhu

Je trochu ťažšie zastaviť sa a privoňať si k ružiam, keď sme uprostred obdobia Barana, plného energie, ktorému vládne Mars. Ale práve teraz nás čaká lunárny Spln vo Váhach a jeho venušanská mystika nepochybne dá o sebe vedieť. Takže ak vás zaujíma, ako ovplyvní aprílový Spln vo Váhach každé zo znamení zverokruhu, určite čítajte ďalej.

Kardinálne ohnivé znamenie Barana je známe svojou dynamickou nabíjajúcou energiou. Ale raz (občas dvakrát) za mesiac sa Slnko ocitne oproti Mesiacu v jeho sesterskom znamení. A v apríli 2023 bude všetka – na seba samého zameraná – energia Barana vyvážená splnom Mesiaca v partnersky orientovaných Váhach.

Aj keď energie splnu zvyčajne cítiť už niekoľko dní pred tým, ako nastanú, spln vo Váhach sa uzavrie presne vo štvrtok 6. apríla o 06:34 hod. stredoeurópskeho letného času a bude vás inšpirovať, aby ste sa zaviazali urobiť všetko potrebné pre dosiahnutie svojich najvyšších cieľov – ideálne spolu s vaším najlepším priateľom, obchodným partnerom alebo inou významnou osobou.

Tu nájdete všetky informácie, aby ste čo najlepšie využili spln mesiaca vo Váhach v apríli 2023, ktorý posilní rovnováhu.

Libra Full Moon April 2023 AnteAr

Čo znamenajú splny

Najprv si povedzme niekoľko základných vecí o astrologickom význame splnu:
Pretože Luna funguje ako váš emocionálny kompas, ktorý ovláda vašu intuíciu a pocit bezpečia – keď je v splne a žiari úplne najviac – má tendenciu zosilňovať všetky tieto témy.

Či už sa potýkame s vyšinutým správaním neurotických šoférov, príliš hlučnými susedmi, alebo sa jednoducho ocitneme uprostred situácie, ktorá nás dokáže totálne rozhodiť, energia splnu môže v niektorých ľuďoch podnietiť sklon k takmer šialenému správaniu.

Skutočným problémom však je, že spln zvyšuje intenzitu našich emócií – najmä tých pocitov, ktorým sme venovali len veľmi málo pozornosti a ktoré potrebujeme určitým spôsobom vyjadriť. Z tohto dôvodu dramatické okamihy pri splne často pramenia z toho, že sa ľudia otvárajú a dávajú svetu najavo svoju dovtedy zadržiavanú bolesť, stres alebo traumu.

Splny sú tiež kulminačnými bodmi pravidelných astrologických cyklov. Rovnako ako v našich obľúbených filmových drámach, aj v našom živote sa v každom okamihu dejú rôzne „zápletky“. A podľa toho, ktorý príbeh sa začal okolo príslušného lunárneho novu ( opak splnu, keď z nášho pohľadu nebeské teleso nie je osvetlené Slnkom a javí sa ako úplne tmavé ) v rovnakom znamení môže dôjsť k finále práve počas splnu. Napríklad tento Spln 6. apríla 2023 vo Váhach je spojený s lunárnym novom z 25. septembra 2022.

Splny bývajú intenzívne – najmä ak výrazne zasahujú do vášho natálneho horoskopu – ale často slúžia ako hodnotné kontrolné body pre pohľad na hlboko precítené emócie a konečné úpravy na jednej časti vášho príbehu, skôr ako začnete ďalšiu.

Témy splnu vo Váhach 6. apríla 2022

Váhy sú kardinálne vzdušné znamenie, ktoré ovláda Venuša, planéta lásky, krásy, vzťahov a hodnôt. Váhy sú tiež vládcom siedmeho domu partnerstva (o všetkých typoch spojení „jeden na jedného“ vrátane romantických, platonických a profesionálnych).

Ak ste sa narodili so svojím Slnkom alebo akoukoľvek inou osobnou planétou umiestnenou vo Váhach, je pre vás pravdepodobne dôležité, aby ste boli alebo aby vás vnímali ako očarujúceho spoločenského človeka, ktorý sa snaží byť diplomatický a do sveta prináša rovnováhu, pokoj a krásu.

Váhy sú často známe ako ľudia, ktorí by najradšej venovali svoj čas a energiu okamihom, udalostiam a umeniu pre svojich najbližších.

Pokiaľ ide o predpoveď týkajúcu sa Splnu, pozrime sa bližšie na jeho význam, skôr než rozpletieme jednotlivé vrstvy tejto lunárnej fázy. Luna dosahuje svoj vrchol plnosti raz za mesiac, pričom sa nachádza priamo oproti Slnku. Práve vtedy je Mesiac plne osvetlený slnečným jasom.

Avšak – všeobecne – opozícia, ktorá sa vyskytuje medzi oboma týmito „svetlami“, môže v tomto procese fungovať ako emocionálny štartér.

Koniec koncov, ak je Luna symbolom nášho vnútorného sveta a emocionálnych základov a Slnko predstavuje našu fyzickú realitu a prvotný prejav, táto lunárna fáza môže vniesť svetlo do toho, čo je v našom osobnom živote v nerovnováhe.

Niet divu, že účinky splnu mnohých často desia; gravitačné pôsobenie, ku ktorému dochádza medzi Slnkom a Mesiacom, má silu prebudiť oceán emócií v nás a okolo nás.

Pri tom všetkom je dôležité zohľadniť podstatu archetypov zverokruhu Barana a Váh spolu s polaritou týchto dvoch kardinálnych znamení, pretože tie isté energie sa aktivujú v našich individuálnych natálnych horoskopoch. Pre porovnanie, Spln nastane 6. apríla presne o 06:34 SELČ na 16 stupňoch harmóniu  hľadajúcich Váh.

Kardinálnemu vzdušnému znameniu Váham vládne Venuša, aktuálne pobývajúca v Býkovi, vo svojom druhom domovskom znamení, v ktorom sa rada oddáva zmyselným rozkošiam.

Zemský Býk však požaduje bezpečnosť a pocit istoty. To prináša dôraz na stabilitu našich financií, ako aj našich vzťahov, najmä v súvislosti s aprílovým Splnom.

Treba pamätať aj to, že Slnko bude na ekliptike „sedieť“ vedľa Chiróna, čo zvýrazní nielen oblasť zraniteľnosti, pokiaľ ide o vašu sebestačnosť, a aj to, ako môže byť potenciálne ovplyvnená dynamika vašich vzťahov.

Ak vaše slnečné, mesačné alebo vychádzajúce znamenie patrí do niektorého z nasledujúcich znamení zverokruhu: Baran, Váhy, Rak a Kozorožec, tu sa dozviete, ako vás nadchádzajúci Spln privedie späť do rovnováhy.

Aprílový spln k nám prichádza v príjemných a spravodlivých Váhach. Pri splne v tomto spoločenskom, uhladenom a diplomaticky vystupujúcom znamení by sme sa mali usilovať o zachovanie pokoja, veď predsa určite nechceme, aby vznikol nejaký ďalší chaos alebo hádky.

Aby sme to dosiahli, dokážeme robiť kompromisy, sprostredkovať a vyjednávať a využiť svoj šarm, aby sme si získali ľudí na svoju stranu.

Dokážeme byť taktní a diplomatickí a naša schopnosť porozumieť iným stranám môže byť posilnená, čo pomáha pri snahe nájsť priestor, ktorý bude fungovať. Váhy sú znamením vzťahov, takže môžeme byť viac citovo zaangažovaní v našich vzťahoch a jednaniach s druhými.

Vzťahy, partnerstvá a spojenectvá, ktoré sú zdravé a prospešné, sa môžu posilniť, zatiaľ čo tie, ktoré nie sú v poriadku, sa môžu rozbiť, rozpadnúť alebo môžu priniesť pocit neistoty. Môžeme pracovať na ich zlepšení, alebo môžeme odísť, ak zlepšenie možné nie je.

To všetko môžeme pozorovať v našom osobnom a profesionálnom živote, ako aj v súvislosti so vzťahmi v rámci celého sveta.

To znamená, že splny, ktoré nastávajú pod vplyvom Váh, môžu odzrkadľovať zavŕšenie ďalšej kapitoly či etapy vývoja s priateľom, ako napríklad milovaným partnerom, drahou polovičkou, kolegom alebo hoci aj parťákom na cvičenie.

Od lunárneho novu pred šiestimi mesiacmi ste pravdepodobne spoločne pracovali na konkrétnom cieli a teraz, v čase tohto žiarivého splnu, ktorý zdôrazňuje potrebu harmónie, je čas zožať plody vášho spoločného úsilia.

Znamenia zverokruhu, ktoré Spln vo Váhach najviac ovplyvní

Ak ste sa narodili v znamení Váh – približne od 22. septembra do 22. októbra – alebo máte svoje osobné planéty ( SlnkoLunaMerkúrVenuša alebo Mars ) vo Váhach ( môžete to zistiť zo svojho natálneho horoskopu ), budete tento Spln Mesiaca vnímať intenzívnejšie než väčšina ostatných.

Presnejšie povedané, ak máte osobnú planétu, ktorá sa nachádza do dvoch stupňov od Splnu ( 14°♎07 – 18°♎07 ), mohli by ste sa cítiť inšpirovaní svoje významné partnerstvo – založené na spolupráci – naplniť ešte väčšou mágiou. ( mimochodom, váš osobný horoskop vám napovie, v ktorej oblasti to nájdete. )

Podobne, ak ste sa narodili v kardinálnom znamení – alebo máte v niektorom z týchto znamení Ascendent – Baran (kardinálny oheň), Kozorožec (kardinálna Zem) alebo Rak (kardinálna voda) – budete mimoriadne naladení na iniciatívu podnecujúce vibrácie tejto lunárnej udalosti.

Aprílový spln vo Váhach – Zhrnutie

Pozrite sa na to takto: Ak Slnko, Jupiter a Chiron v Baranovi v súčasnosti aktivizujú naše telesné túžby a upozorňujú na otázky spojené s naším „Ja“, potom nás spln Mesiaca vo Váhach nabáda, aby sme sa vzdialili od mužskej energie kardinálneho ohnivého znamenia Barana.

To kvôli tomu, aby sme dosiahli rovnováhu a využili božskú ženskú energiu Venuše.

A čo je ešte dôležitejšie, keďže Mars v súčasnosti prechádza znamením Raka – kde je náchylný k defenzívnemu a nepriamemu správaniu -, netrpezlivosť sa môže rýchlo zmeniť na podráždenosť a/alebo emocionálny výbuch.

Opäť platí, že Baran sa rád presadzuje a preberá iniciatívu, ale nás vyzýva, aby sme sa na niečo pozreli z iného uhla pohľadu a zostali neutrálni. Našťastie Mars bude tvoriť harmonický trigón so strohým, serióznym a konzervatívnym vládcom našich povinností a úloh Saturnom.

Stručne a jasne: Váhy potrebujú pokoj a harmóniu, aby sa cítili vyrovnané, a keď ich energie nie sú vyvážené, môžu byť nerozhodné. Takže musíme pracovať na tom, aby sme boli vyrovnanejší a viac v súlade sami so sebou, inak môžeme dosť lavírovať.

Keď sa mám podarí zostať pokojní, staneme sa silnejšími a budeme sa vedieť lepšie sústrediť. ak sa však necháme zviesť chaosom, staneme sa zlostnými a neovládateľnými.

Splny často naštartujú energiu okamihu až do tej miery, že emocionálne výbuchy a drámy sú takmer nevyhnutné. Ale keď spln nastane v takom diplomatickom znamení ako sú Váhy, ktoré nenávidia konflikty, pravdepodobne to bude skôr o dosiahnutí významnej referenčnej hodnoty vo vzťahoch „jeden na jedného“.

Je dôležité mať na pamäti, že aj keď Váhy sa zvyčajne usilujú o uzavretie mieru, sú jedným z iniciatívnych kardinálnych znamení. To znamená, že z tohto splnu môžete vyťažiť maximum, ak využijete čaro svojej osobnosti a budete sa starať o svoj dôležitý partnerský vzťah, môžete sa potom posunúť k najpríjemnejšiemu ďalšiemu kroku, aký si dokážete predstaviť.

Mier, harmónia, rovnováha a silné spojenia nám budú pomáhať pri prechode do zatmenia Slnka 20. apríla 2023 o 06:12 hod. SELČ, ktoré bude plné energie až do takej miery, že môžeme mať chvíľami problém jasne vidieť pravdu. Využite aktuálny Spln vo Váhach na prípravu!

Váš astrológ
Mgr. Ľubomír Drozd

Astrologické služby AnteAr
email: drozd@antear.com
tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám naše články? Píšeme ich pre vás s láskou
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujeme za všetky prejavy vašej priazne!

Súvisiace témy:

Kde to nájdem vo svojom horoskope?

Astrológia – zoznam článkov

Škola klasickej astrológie

Luna v znameniach zverokruhu

Luna vo Váhach

Spln a Nov

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Spln a Nov

Zdieľajte so svojimi priateľmi!