Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Spln vo Vodnárovi 03. august 2020

Stručný súhrn: V pondelok 03. augusta 2020 cca jednu minútu pred šiestou hodinou popoludní (o 17:58:45 hod,) vytvorí Luna v znamení Vodnára opozíciu so Slnkom v Levovi. Nastane teda lunárny Spln na 11°46 znamenia Vodnára. Aktuálny Spln bude významný najmä pre tých, ktorí majú vo svojom natálnom horoskope na 12° pevných znamení Býka, Leva, Vodnára a Škorpióna niektorú z osobných planét – Slnko, Lunu, Merkúr, Venušu, Mars. alebo os Ascendent / Descendent. Najvýraznejšie sa energie Splnu vo Vodnárovi môžu odzrkadliť u ľudí narodených v dňoch 1.-4. mája, 2.-5. augusta, 2.-6. novembra a 30. januára – 2. februára.

Spln vo Vodnárovi 03. august 2020 AnteAr

Energie sprevádzajúce aktuálny Spln vo Vodnárovi sú na vysokej úrovni a prinášajú príležitosti pre vykonanie potrebných tvorivých zmien. V ich pozadí sú vibrácie dynamických konštelácií, v ktorých zohráva kľúčovú úlohu Urán. V astrológii je Urán princípom kreativity a inšpirácie, nekonvenčnosti a slobody.

Urán symbolizuje tvorivú dynamiku zmien, nerešpektuje zaužívaný poriadok. Všetko neporiadne i mimoriadne, asociálne a geniálne, výstredné i deviantné nesie jeho stopy. Urán nepozná priemer, na Gaussovej krivke obsadzuje obidva extrémy.

Už v nedeľu 02. augusta 2020 sa na ekliptike uzatvorila napätá väzba medzi Slnkom a Uránom v pondelok 03. augusta 2020 sa do tejto konštelácie zapojí Luna vo fáze Splnu. Astrologická Luna zvyčajne býva tzv. spúšťačom, ktorý uvoľní nahromadené napätie dynamických konštelácií. A ak je Luna vo fáze Splnu, môžeme bez akéhokoľvek preháňania povedať, že symbolizuje čas, kedy veci v určitých záležitostiach nášho života dospeli do svojho vrcholu.

Pre porozumenie tomu, čo prináša aktuálny Spln vo Vodnárovi pre nás osobne, je potrebné pracovať so svojim osobným horoskopom a pozrieť sa, v ktorých astrologických domoch máme 10° znamenia Býka, 11° Vodnára a 11° Leva. Spln Mesiaca na 11° znamenia Vodnára v príslušnom dome ukáže, čo je potrebné ukončiť, uvedomiť si, zavŕšiť, dokončiť, uviesť do pozornosti verejnosti, projektovať, vyjadriť, zobraziť, či dať na známosť. Môže to byť tiež čas, keď si už uvedomíme problémy, alebo keď sa nejaký náš krátkodobý pokles stane viditeľným.

Spln vo Vodnárovi 03. august 2020 AnteAr

Spln Mesiaca zvyčajne prináša aj tendencie k výraznejším emocionálnym prejavom, než ako je tomu počas Novu, čo vyplýva z napätej opozície medzi Slnkom a Lunou.

Popri dynamickom pondelkovom Splne je tu ešte jedna menej príjemná záležitosť: Merkúr zo znamenia Raka uzatvorí opozíciu so Saturnom v Kozorožcovi. Táto opozícia vyvoláva sklon k vážnemu premýšľaniu, upriamuje našu pozornosť na vzťah medzi svetom a naším miestom v ňom. Teraz nie je vhodný čas na bezvýznamné filozofické špekulácie. Toto je konštelácia, ktorá nás vedie k zamysleniu sa nad tým, ako naplniť svoje praktické potreby.

Za predpokladu, že dokážeme svoje negatívne myslenie ovládať, táto konštelácia nám poskytne výhodu v podobe jasného kritického pohľadu. Ihneď zbadáme, čo je v určitej situácii zlé, a vykonáme nutné zmeny, aby sme to ihneď napravili. Nedržme sa však nedostatkov, len si ich všimnime a napravme ich.

Súčasne s aktuálnym Splnom v znamení Vodnára sa dostane do napätého postavenia voči Jupiteru v Kozorožcovi Mars v základnom ohnivom znamení Barana a prinesie nutkanie k jednaniu na poli etiky a životných cieľov. Vzrastie chuť uplatniť svoj idealizmus, ale mnohým prinesie aj sklon k prehnanému úsiliu a ťažšiemu nachádzaniu správnej miery. Často to býva sprevádzané aj neschopnosťou dodržať svoje sľuby, osobnými spormi, konfliktmi s úradmi a štátnymi orgánmi.

Spln vo Vodnárovi prináša vyvrcholenie, záver, cieľ alebo koniec, a teda aspoň do určitej miery aj pochopenie toho, čo sa v našom živote deje. Pretože niečo, čo by sme mohli nazvať ako „vyššie vedomie“ buď organizuje a poskytuje uvedomenie si tých vecí, ktoré prichádzajú s „lekciami“, alebo prináša inovatívne, vynaliezavé alebo originálne „odpovede“. Tieto odpovede prichádzajú niekedy aj na otázky, o ktorých sme ani nevedeli, že by sme si ich mali položiť, niekedy prichádzajú formou prekvapení, inokedy možno ako nejaká nehoda.

Konštelácie teraz naznačujú možnosť uzdravenia prijatím určitej stránky našej vlastnej osobnosti – to je v podstate spôsob, akým musíme reagovať, keď sa vyskytnú náročnejšie uránovské situácie. Tieto situácie budú pravdepodobne prameniť z tých záležitostí, ktorá sú spojené so vzťahmi, financiami. alebo hodnotami. S Lunou vo Vodnárovi, Marsom v Baranovi a Venušou v znamení Blížencov sa dostávajú do popredia rozhovory, najmä tvrdenia, v ktorých používame slovné spojenia „Ja som“ alebo „Ja viem“. A hoci uránsky prvok tejto rovnice pevne sedí v znamení Býka, hovorí nám, že niečo fyzické môže vyvolať všetky tieto prejavy a vyhlásenia a pokúša sa definovať naše „Ja“ a presvedčiť ostatných o legitimite našich tvrdení.

Keď posúdime aspekty tohto Splnu, je možné, že časťou toho, čo sme pochopili s prichádzajúcimi udalosťami, je to, že každý má trochu odlišnú perspektívu v závislosti na stupni svojho spirituálneho vývoja. Z toho by vyplývalo, že zmysel pre porozumenie, ktorý človek získa, môže byť iný ako to, čo niekto v inom bode svojho vývoja uzatvára, a teda má inú perspektívu. Malo by nás to vystríhať, aby sme ostatných neposudzovali podľa vlastného uhla pohľadu; naše závery platia pre nás, pre pozíciu, ktorú zastávame, ale nemusia platiť pre nikoho iného.

Existujú dobré dôvody pre to, aby sme boli tam, kde žijeme; stačí si priznať, že naše skúsenosti sú šité na mieru tomu, čo musíme objavovať a naučiť sa. Prechádzame dlhou cestou k tomu, aby sme si uvedomili, že prijatie toho, ako vyzerajú okolnosti v našom živote, je prvým krokom, aby sme sa z nich poučili, a až potom môžeme pokračovať ďalej, do ešte zložitejších a náročnejších situácií.

Lunárny Spln vo Vodnárovi nám dáva šancu posunúť sa o krok alebo dva, ale až potom, keď si uvedomíme, že držať sa našich mylných predstáv, ako aj odmietať sa učiť, je doslova jediná vec, ktorá stojí v našej ceste.

Váš astrológ Mgr. Ľubomír Drozd

www.antear.com, email: drozd@antear.com, tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou ♥
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne! ♥

Súvisiace témy:

Luna v znameniach zverokruhu

Luna vo Vodnárovi

Spln a Nov

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Spln a Nov