Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Spln vo Vodnárovi 24. júl 2021

Stručný súhrn: V sobotu 24. júla 2021 cca sedem minút po pol piatej hodine ráno (o 04:36:53 hod, SELČ) vytvorí Luna v znamení Vodnára opozíciu so Slnkom v Levovi. Nastane teda lunárny Spln na 01°26 znamenia Vodnára.

Aktuálny Spln bude významný najmä pre tých, ktorí majú vo svojom natálnom horoskope na 2° pevných znamení Býka, Leva, Vodnára a Škorpióna niektorú z osobných planét – Slnko, Lunu, Merkúr, Venušu, Mars. alebo os Ascendent / Descendent.

Najvýraznejšie sa energie Splnu vo Vodnárovi môžu odzrkadliť u ľudí narodených v dňoch 19.-23. januára, 19.-23. apríla, 22.-26. júla a 23.-27. októbra.

Spln vo Vodnárovi 24. júl 2021 AnteAr

Spln je spojený s Plutom a je vzdialený 10 ° od Saturna – nie príliš blízko, ale dosť blízko na to, aby bolo cítiť jeho vplyv.

Pri tomto splne sa môžeme cítiť ako na začiatku roku 2020, keď sme mali konjunkciu Saturn – Pluto.

Ale tentoraz sú Luna a Saturn vo Vodnárovi, takže je tu určitý posun vpred. „Pozri sa, ako ďaleko sme sa dostali!“.

Každý Spln prináša situácie, v ktorých sa veci odhalia a my získame jasný pohľad na záležitosti, ktoré boli zatiaľ držané v tme. Spln Mesiaca osvetlí niektoré skryté pravdy o konjunkcii Saturn – Pluto od januára 2020, ako aj o konjunkcii Jupiter – Saturn v decembri 2020.

Vo Vodnárovi bude však aj ďalší Spln 22. augusta 2021 o 14:01 hod. SELČ, keď Slnko a Luna budú vo vzájomnej opozícii na 29 stupni v znameniach Leva a Vodnára. Takáto situácia býva oveľa menej často, než by sa mohlo zdať! Čo to pre nás znamená?

Astrológia sa na tieto javy dvojitého Splnu pozerá ako na výstrahu. Prvý z nich prinesie na svetlo sveta vyvrcholenie toho, čo sa dalo do pohybu s lunárnym Novom v Rakovi, ktorý sme zažili 10. júla 2021.
Urobili ste potrebné kroky v starostlivosti o seba a upevnili vzťahy so svojimi blízkymi? Táto otázka je skutočne na mieste, pretože aktuálny Spln vo Vodnárovi sa zameriava na vašu jedinečnosť a na to, ako vnímate svoju realitu.

Vodnár je vzdušné znamenie, čo znamená súcitný intelekt. Vzdušné znamenia zvyčajne analyzujú a komunikujú myšlienky. Toto vzdušné znamenie sa týka celého ľudstva. Vládne mu planéta Urán, aktivátor; nepokojná energia, ktorá hľadá slobodu, priateľstvo a rozhovory s podobne zmýšľajúcimi partnermi.

Vodnár je pevným znamením a je schopný tvrdohlavo vytrvať vo svojom hľadaní nezávislosti a pravdy. Spoločne sa teda pozeráme na ciele, ktoré sme si stanovili, a na naše želania ktoré sa týkajú celej našej planéty.

Slnko v znamení Leva a Luna vo Vodnárovi sú vo vzájomnej opozícii. Znameniu Leva vládne Slnko a v tomto znamení prejavuje svoje typické vlastnosti ešte výraznejšie. Lev je znamenie ohňa a jeho podstatou je žiariť a osvetľovať našu cestu. Energia Leva je silná, kráľovská, smerodajná; ale zameriava sa hlavne na seba.

Lev – ako slnečné znamenie – túži po obdive prostredníctvom tvorivosti, lásky, romantiky a štedrosti. Najvyššie využitie sily Leva je byť kreatívnym umelcom na scéne života. Inšpirovať a povznášať prostredníctvom svojho talentu. Zažiariť a byť príkladom toho, čo môžu ostatní dosiahnuť. Byť veľkorysý svojou silou a ochotne nezištne dávať, bez akýchkoľvek postranných úmyslov.

Slnko a Luna sú ovplyvnené planétou Pluto na 25 stupni znamenia Kozorožca; Pluto ešte stále vytvára opozíciu so Slnkom a je v spojení s Lunou.

Pluto je povestné svojou transformačnou energiou, podobnou bájnemu vtákovi Fénixovi, ktorý sa v určitých časových obdobiach sám spáli a do troch dní znovu povstane zo svojho popola.

Fénix AnteAr

V znamení Kozorožca sa Pluto podieľa na premene štruktúr, podľa ktorých žijeme; vláda, financie, úrady v našich životoch. Takže keď sa pozeráme na naše osobné ciele (Luna) a našu potrebu uznania a rešpektu (Slnko), môžu nás rozhodiť určité globálne problémy, ktoré je potrebné vyriešiť. Kozorožec vládne našej kariére, povolaniu a našej povesti, a to všetko môže byť podrobené nutným zmenám.

Súčasne s aktuálnym lunárnym Splnom pôsobí teraz viacero ďalších planetárnych konštelácií; napríklad Slnko je v spojení s Jupiterom, Luna s Venušou, Mars s Neptúnom a Plutom. Každý z týchto 150° aspektov (kvinkunx) zvyčajne prináša výzvy, ktoré si vyžadujú prispôsobenie sa novému chápaniu.

Tam, kde zvyčajne hľadáme harmóniu a rovnováhu, tieto planéty poukazujú na to, kde sa musíme adaptovať, prispôsobiť a zmeniť svoje kroky, aby sme dosiahli čo najlepšie výsledky.

Uvedomujeme si, že máme veľa vlastností, niektoré spolu vychádzajú lepšie, niektoré však menej dobre, ale všetky potrebujú priestor a vyžadujú si našu pozornosť. To možno vyvoláva predstavu, že sme práve „v štádiu rozpracovanosti“, a aby sme zostali pružní v našom úsilí, je potrebné pripustiť, že sa musíme viac učiť.

Takže tento prvý spln vo Vodnárovi podnieti našu predstavivosť s hlbokými cieľmi, novo formovanými myšlienkami zrodenými zo zvyškov minulosti. Nastaví tempo pre tento letný mesiac tak, že nás vytrhne z predchádzajúcej stagnácie a uvedie naše tryskové motory do činnosti.

Umožnite všetkým záležitostiam, ktoré si uvedomíte s príchodom energie aktuálnych konštelácií, aby sa lepšie doladili s vašim porozumením samým sebe. Potom sledujte druhý Spln vo Vodnárovi, či nastanú radikálne zmeny v našom fyzickom svete.

Máme obrovskú príležitosť emocionálne rásť a vnímať seba ako súčasť celku, ktorý pracuje v súlade so spoločnými hodnotami v zmysle „jeden za všetkých a všetci za jedného“.

Váš astrológ
Mgr. Ľubomír Drozd

Astrologické služby AnteAr
email: drozd@antear.com
tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne!

Súvisiace témy:

Luna v znameniach zverokruhu

Luna vo Vodnárovi

Spln a Nov

Chcete vedieť o každom novom článku?

Potom zadajte svoj email nižšie a získajte prehľad o udalostiach na stránkach AnteAr.com

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Spln a Nov