Slnečné znamenie Strelec

Strelec – Muž

Nechcem vás odradiť, ale muži v znamení Strelca majú taký čudný zvyk. Vyskočia na statného beláka a vyrazia do ulíc, pričom mávajú mečom a obhajujú vznešené ideály. Majú ešte jednu zvláštnosť. Robia kotrmelce ako cirkusoví klauni, pokojne sa kamarátia so slonmi a fúzatou ženskou a rozjarene sa napchávajú cukrovou vatou.

Pomocou istých manévrov môžete tohto muža polapiť. Ale najskôr ho musíte dostať z toho beláka, preč od slonov a tá fúzatá žena musí samozrejme tiež zmiznúť. Vznešené ideály a cirkusy neposkytujú dosť času pre rodinný život, nie to ešte pre romantické vodenie sa za ruky.

V jednej veci máte výhodu. Vo svete pobieha toľko Strelcov, že máte z čoho vyberať. Spomeňte si na refrén Victora Herberta: „Dajte mi nejakých mužov, ktorí majú udatné srdce, ktorí sa budú biť za právo, ktoré uctievajú; začnite s desiatimi, ktorí majú udatné srdce, a čoskoro vám dám ďalších desať tisíc!“ Práve tak to chodí. Idealistické nadšenie a túžba po poznaní mužov Strelcov sú nákazlivé. Prirodzene sa jeho nevinná neviazanosť môže trochu vymknúť z rúk. Napríklad keď vás v okamihu bláznivého zbrklého veselia vyhodí do vzduchu – a zabudne vás chytiť.

Vždy je okolo neho dav ľudí. To je ďalšia prekážka. Budete si k nemu musieť prekliesniť cestu medzi tými, čo ho obklopujú. Ale nebuďte pesimistická – pretože tento muž je maximálnym optimistom. Je tak optimistický, že keby mu nepriatelia poslali fúru hnoja, neurazil by sa. Myslel by si, že jednoducho zabudli priložiť kone. Taký druh optimizmu však môže byť nebezpečný. Je to len iný výraz pre slepú vieru. Strelec jej má celé tony. Nevravím, že slepá viera je zlá. Som za ňu, pretože ja sám patrím k ohnivým znameniam. Ale môže viesť k tak naivnej dôvere, že Strelec často šliapne do mláky. Nie je to také ťažké, keď neustále behá s lukom a šípmi a nespúšťa oči z oblohy, kde hľadá nejaké vysoké ciele, o ktoré nikto iný nemá odvahu usilovať – alebo nikomu inému tak veľmi nechýba zdravý rozum, aby sa o to snažil.

Dôvera je skvelá, ale dôverovanie nesprávnym ľuďom môže spomaliť aj závodného koňa. V presnom zmysle slova nie je Strelec vágnym rojkom. Logika a neprekonateľná zvedavosť ho núti tieto sny dôsledne preskúmať. Pokiaľ obstojí v tejto prísnej skúške, pravdepodobne sú tie jeho sny rovnako praktické ako šialené, aj keď svet ešte na nich nemusí byť pripravený. Akonáhle sa Strelec uistí, že existuje iskierka nádeje na ich vyplnenie, vytiahne plechovky s farbami a natrie svoje praktické sny so živou a odvážnou predstavivosťou. Isteže vždy na neho v zálohe čakajú „počmáranci“, aby pošliapali jeho pokrokové myšlienky a zaškrtili ich skôr, než majú šancu osvedčiť sa, a viete dobre, koľko „počmárancov“ vôkol seba máme.

Táto obrovská imaginácia môže spôsobiť pád alebo krach. Ale šťastena ho vždy včas zachráni. Tento muž má obvykle také šťastie, až je to nechutné a nezákonné. Trebárs môže ísť hľadať zlato do hôr, prinesie späť vrece kamenia, zistí, že to nie je zlato, chvíľu si poplače a potom príde na to, že je to urán. Keď zdvihnete lesklý predmet pri vašich nohách na vetráku metra, bude to obal od žuvačky. Keď ho zodvihne Strelec, bude to úlomok diamantu Harryho Winstona, ktorý mu spadol, keď mával na taxík.

S takým šťastím je prirodzene optimistom. Niekedy nastane deň, keď je kameň kameňom a staniol staniolom, ale typický Strelec sa z takých rán osudu rýchlo spamätá. Rovnako to platí aj v láske. Má šťastie. A ak nie, rýchlo sa pozbiera. Brojí proti nepoctivosti, ale to je asi tak všetko. A práve to je dôvod, prečo má toľko priateľov a priaznivcov. Preniká za vonkajšiu podobu ľudí a hľadá v nich skutočné pravé hodnoty. Nie že by nemal žiadnych nepriateľov. Ale je ich omnoho menej, než u iných znamení. Ľudia, ktorých sa dotkli jeho úprimné poznámky, sa na neho možno chvíľu mračia a majú chuť ho zaškrtiť, ale spravidla si uvedomia, že to nemyslel zle. Hriechom muža v znamení Strelca nie je úmyselná krutosť, ale netaktnosť a bezmyšlienkovitosť.

Asi ste už zistila, že jeho reč je rovnako priama ako jeho symbolický šíp. Dokáže vysloviť hrozné urážky, a pokiaľ ho milujete, asi mu to často aj prejde. Avšak máte právo uraziť sa, keď na vás Strelec, ktorého ste práve stretla, zíza svojimi jasnými bystrými očami a poznamená, že ste práve ten typ ženy, ktorú by si muž vybral za milenku. Práve keď sa chystáte mu jednu vraziť, vyčarí na tvári nevinný chlapčenský výraz a vysvetlí vám s odzbrojujúcou úprimnosťou, že v skutočnosti tým myslel, že v stredoveku uzavierali králi a členovia aristokracie výhodné sobáše. Preto boli ich ženy často škaredé a nudné, pravdaže mali modrú krv. Naproti tomu ich milenky boli krásne a oslnivé, práve ten typ dievčat, s akými by sa radi oženili, keby platili iné pravidlá. Čítal o tom, pretože toto obdobie dejín ho vždy zaujímalo. To vás upokojí a dokonca začnete byť trochu domýšľavá. Tiež to na vás urobí dojem. Koľko mužov trávi čas čítaním o histórii, keď to nemusia robiť? Možno je to génius. Len si pomyslite, mohla by ste sa stať ženou intelektuála! Chyba. Mohla by ste sa stať milenkou intelektuála. Vo chvíli, keď ste celkom hotová z jeho inteligencie, neuvedomujete si, že keby ste súhlasne reagovala na jeho pôvodný návrh – a nerobte si ilúzie, že to bolo niečo iné – bez váhania by po vás šiel a bola by ste padlou ženou.

Samozrejme nie každá žena by prijala také neohrabané vysvetlenie jeho zrejmého pokusu dobyť vás, ale na tom nezáleží. Aj po tom, keď Strelcove obete vybuchnú rozhorčením, zostanú jeho dobrými priateľmi, keď ich hnev vychladne. To by vám malo dokázať, aké nebezpečenstvo vám hrozí od tohto zdanlivo neškodného chlapíka. S tým úprimným, naivným úsmevom ani v najmenšom nepripomína zvodcu. Vyzerá skôr ako vedúci skautov. Ale v milostných záležitostiach sa ako skaut nechová. Nemala by ste to púšťať zo zreteľa, až vás pozve na turistickú túru.

Muž v tomto znamení žije svoj milostný život len na povrchu, ale netají sa tým. ( Koniec koncov, keď si odhrniete z uší romantické pavučiny, spomeniete si, že povedal milenka. Nehovoril manželka. Nie je kráľom a nežijeme v stredoveku. ) Strelec hľadá povrchné vzťahy a niekedy skĺzne až k promiskuite. Občas jeho lotroviny zahanbia aj Škorpióna a zahanbiť Škorpióna už stojí naozaj dosť úsilia.

Vráťme sa k jeho úprimnosti. Je to bezpečnejšia téma. Pokiaľ ste dospela k trpkému poznaniu, aké nestále sú prísahy ostatných mužov o večnej láske, oceníte jeho pravdovravnosť. Dokonca sebou ani netrhnete, až vám povie, koľko mal známostí a čo očakáva od tej s vami. Všetko jasne a logicky. Nikdy nevstúpi vedome do manželstva s lžou v srdci alebo na perách, ale môže sa zapliesť do flirtovania, ktoré vyústi do ponuky na sobáš ( od dievčiny, nie od neho ), a bude musieť bežať ako o závod, aby sa vyhol oltáru. Pretože je trochu neohrabaný, môže zakopnúť a diečina ho polapí skôr, než unikne. V tom prípade o tom popremýšľa a celkom nelogicky sa rozhodne, že keď na neho zapôsobila v jednom smere – či už telesne alebo duševne, na tom nezáleží -, nakoniec ho zaujme aj v druhom. Poddá sa, ožení sa a tým zaseje semeno pre ďalší rozvod. Keď sa Strelec ocitne v milostných osídlach, zdá sa, že jeho obyčajne spoľahlivé rozumné uvažovanie ho opúšťa.

Ženy si vzťah so Strelcom často nesprávne vykladajú a myslia si, že je vážnejší, než v skutočnosti je. Práve táto vlastnosť ho núti hľadať pochybné známosti, aj keď mu ide hoci len o platonické priateľstvo. Ale má šťastie a vždy sa z toho nejako dostane. Nedá sa poprieť, že rád flirtuje, ale nehľadá iba sex. Má rád rôznorodosť a duševnú stimuláciu. Ak sa na neho žena príliš upne, zatiaľ čo on hľadá len rozptýlenie, pokúsi sa celú vec obrátiť na žart. Jej však s najväčšou pravdepodobnosťou unikne pointa. ( Spomeňte si, že vtipy sa Strelcom veľmi nedaria.) Mnohí si zvyknú zvádzať každé pekné dievča, niekedy dokonca i starú ženu, ktorá predáva na rohu noviny, alebo policistku. Pochopiteľne žiadny rozumne uvažujúci muž by vážne neflirtoval s policistkou, aspoň nie vtedy, keď je táto v službe, takže vidíte, že neopodstatnená podozrievavosť Strelca rozčuľuje. Pokiaľ máme byť k nemu spravodliví, väčšinou je len žoviálne priateľský.

Ak máte pod čapicou a používate hlavu aj na niečo iné, než na natáčky – a to by ste mala, pretože títo muži u ženy vyžadujú inteligenciu – už vám to došlo. Nežiarlite. Nebuďte podozrievavá. Ak ho chcete polapiť, musíte mu dať veľa slobody. Nevypytujte sa ho, neplačte, nevyčítajte ani mu nehrozte, že ho opustíte. Zahrňte ho voľnosťou. Predstavte si, ako osviežujúce to pre neho bude. Pokiaľ budete brať život v rovnakom duchu ako on a prijímať ľudí takých, akí sú, spĺňate základné požiadavky stať sa pre neho vhodnou ženou. Kým budete k sebe úprimní, púšťať spolu šarkany môže byť pre vás skvelá skúsenosť. Prečo by ste sa mala strachovať, že spadnú na zem? Vyzerajú tam na oblohe tak krásne a nespútane. Nie, nemusíte tomuto mužovi dať všetko, čo chce, aby ste ho dostala. Len buďte tou, ktorú chce. Buďte bdelá a nechajte ho riadiť a usmerňovať vašu energiu. Milujte športy. Choďte s ním táboriť a vezmite so sebou svojho bernardína. Buďte veľkorysá, prítulná, nadšená a nepokúšajte sa ho každý večer držať zamknutého v špajze, zatiaľ čo mu pečiete buchty. Dajte mu najavo, že vás tiež nemôže mať celú len pre seba. Dajte mu najavo, že máte slobodného ducha ako on. Nikdy nelejte vodu na jeho ohnivé myšlienky, a keď niekde vonku strieľa na nedosiahnuteľné ciele, zamestnajte sa niečím iným. Tak vám jedného čarovného večera úprimne povie, že ste všetkým, čo od ženy potrebuje. Akonáhle dôjde tak ďaleko, povedzte mu s rovnakou úprimnosťou, že vám tiež vyhovuje, ale že je čas sa rozhodnúť. Upozornite ho, že ho máte natoľko rada, že by ste dokonca pristúpila aj na sobáš, pokiaľ vám sľúbi, že nebude obmedzovať vašu slobodu. Inak naozaj už nemáte čas s ním jazdiť táboriť. Je to škoda, pretože sa k sebe tak hodíte, ale vždy ste bola zvedavá, aké by to bolo mať deti. Materstvo je ďalším šarkanom, ktorého by ste chcela púšťať. Zariaďte, aby vám uprostred tohto rozhovoru zavolal bývalý priateľ. Ledabolo prijmite návrh na schôdzku v prítomnosti svojho Strelca. Až zavesíte, žiarivo sa na neho usmejte a poznamenajte, že nie je dôvod, prečo by ste nemohli zostať dobrými priateľmi. Potom ho pozvite, aby vás odprevadil na dohodnutú schôdzku, aby nemusel posedávať doma sám. To by malo zabrať.

Po svadbe zrejme nebudete mať problémy s novými príbuznými, pretože mnoho Strelcov prejavuje až šokujúci nedostatok záujmu o rodinné putá. Neprijímajú teóriu o milujúcich pokrvných príbuzných, pokiaľ si lásku skutočne nezaslúžia. Aj tým, ktorí majú radi svojich rodičov a súrodencov, sa darí zachovávať zdravý odstup. Navštevujú ich a prejavujú im náklonnosť, ale nikdy nepripustia, aby príbuzní zasahovali do ich súkromných záležitostí. Radšej dohliadnite na to, aby sa vám do nich neplietli ani vaši.

Majte pripravený zbalený kufor. Budete veľa cestovať. Neustále budete so sebou brať vášho bernardína, už nie ako strážcu, ale preto, že manžel miluje zvieratá ( povedzte psovi, že už nemusí stáť na stráži pred vašim stanom ). Poskytnite svojmu Strelcovi toľko voľných večerov, koľko bude chcieť. Nikdy nepochybujte o jeho úprimnosti. Keď sa rozhnevá, dokáže vyraziť dvere alebo preraziť stenu. Len sa zbavuje pretlaku. No ale kto má neustále volať murárov? Bude lepšie pre vaše i jeho nervy neobviňovať ho z nedostatku bezúhonnosti. Keď urobí niečo zle, takmer určite vám o tom povie. To samotné bude pre vás ťažké, a nie ešte robiť si starosti s imaginárnymi vecami. Naučte sa čeliť jeho úprimnosti a verte, že vás stále miluje, než aby ste sa naháňala za falošnými ohováraniami. Buďte rovnako praktická v citovej oblasti ako on. Budete prekvapená, aká silná láska môže vzísť na tak úprimnej pôde. Pravda má schopnosť upevniť trvalosť vzťahu.

Budete musieť stráviť nejaký čas ako gazdinka. Pretože fandí športu, asi od vás bude očakávať, že s ním budete sledovať v televízii všetky dôležité športové prenosy. Ale ak ste pekná, zábavná a máte rada ľudí, tiež vás vezme so sebou na početné spoločenské udalosti. Strelci neznášajú skľúčené ženy, ktoré sa im vešajú na krk a nie sú dobrými spoločníčkami. Bude hrdý na všetky vaše mimoriadne schopnosti, takže by ste sa mala pokúsiť jednu či dve mať. Čítajte veľa a buďte pripravená hájiť pár jeho ideálov, hlavne tých stratených.

Možno bude trochu viac utrácať a občas si rád vsadí, ale z toho istého dôvodu by k vám mal byť štedrý. Pokiaľ si budete chcieť privyrobiť, zrejme mu to nebude vadiť.

Tiež sa pripravte na kritiku, ktorá bude často bolestne postrádať takt. Ale na to už by ste mala byť zvyknutá. Prejdite to. Budete mať dosť práce napravovať škody u jeho priateľov. Máte ho predsa chápať, nie? Sľúbila ste mu to ten večer, keď ste na neho vyrukovala so svadbou.

S deťmi si užije viac, až budú väčšie, pretože s bábätkami a batoľatami si veľmi nevie rady. Otcovia v tomto znamení radi berú deti na výlety a rôzne akcie vonku. Často viac tiahnu k chlapcom a zdieľajú ich športové záľuby, ale k dievčatám sú nežní. Pre deti bude Strelec viac kamarátom než otcovskou autoritou. Čím budú starší, tým viac si s ním budú rozumieť. Čas od času ich môže vyviesť z miery jeho otvorenosť, a to keď budú potrebovať súkromie. Detské tajomstvá sú citlivou témou a zvedavé otázky a prostoreké poznámky môžu raniť ich city. Mladícke vylomeniny tohto otca skôr pobavia než rozhnevajú, ale práve jeho tolerancia drží deti na uzde. Pravdepodobne bude prísny, keď mu budú klamať. Bude to jedna z mála príležitostí, keď pocítia jeho neľúbosť. Nezanedbávajte ho však kvôli potomkom. Až bude chcieť, aby ste s ním šla púšťať šarkany, nechajte plienky a zásyp ich osudu, zavolajte niekoho na stráženie ( nie vašu matku ) a choďte.

Strelec myslí srdcom aj hlavou zároveň. Nie je vždy múdry. Niekedy je bláznivo odvážny. Občas zakopne a spadne, ale vstane a pokúsi sa znovu. Odpustíte mu však skoro všetko, pretože…

… oslobodí vaše srdce najlepším darom – úprimnou láskou.