Poslednú aktualizáciu dňa 26/09/2023 vykonal astromaïa

Sú na vine planéty?

Sú na vine planéty?

Keď skúmate autonehody alebo úrazy, prídete na to, že sa odohrávajú v dňoch, kedy Mars, Merkúr, Slnko nepriaznivo tranzitujú cez priesečníky rôznych planét a v hodinách, kedy sa k nim pridáva aj Luna. Nie každý deň je človek takto nepriaznivo ožiarený, ale v deň nehody sa u neho obyčajne zhlukne aj niekoľko takýchto aspektov naraz.

Otázka: Je Mars alebo Urán príčinou autonehody, je za ňu zodpovedný?

Planéty nie sú za nič zodpovedné. Planéty len otvárajú a zatvárajú karmické brány v určitých rytmoch. Planéty sú ako orloj Prozreteľnosti s dvanástimi ručičkami, z ktorých niektoré sú rýchle (Luna) a niektoré pomalé (Saturn, Pluto).

Predstavme si to obrazne asi takto: Od svojho narodenia má človek do duše zafixovaný systém vibračných kanálov alebo farebných stužiek, rozložených po celom obvode zverokruhu. Keď sa niektorá planéta dostane na stupeň zverokruhu, na ktorom má človek niektorý duševný kanál, začne sa energia toho znamenia rinúť cez astrálne teleso planéty ako cez farebnú šošovku rovno do toho duševného kanálu človeka a aktivuje ho. Pritom planéta sa správa ako farebný filter, ktorý z nálady, farby znamenia, v ktorom stojí, prepustí iba určitú zložku.

Alebo takto: človek je v duševnom svete ponorený do mora farebných vĺn duševných energií, ktoré sa periodicky zdvíhajú a zase klesajú. Ak sa v duši nachádza rovnaká farba, tak sa v tom čase rozochveje, reaguje.

Takýmto spôsobom rytmický pohyb planét vytvára rezonančné brány, vlnovody medzi jemnohmotnosťou a hrubohmotnosťou, ktorými môže pretiecť karma príslušnej farby a vybiť sa hrubohmotnou udalosťou.

Keď sa takáto vlnová brána otvorí, všetko záleží od toho, aké poklady si medzitým človek „v nebi“ nazhromaždil; či ho nejaká karma takej farby očakáva alebo nie. Ak áno, pretečie v ten deň a zasiahne ho hrubohmotne. Ak nie, nepriaznivý aspekt prejde bez zvláštnej udalosti. Viaceré nepriaznivé aspekty sa u každého človeka zídu veľakrát za život. Niektorí vtedy utrpia úraz s dlhotrvajúcimi následkami, niektorí sa dajme tomu porežú len doma pri varení.

Otázka: Je teda človek otrokom svojej vlastnej karmy z minulých životov? Existujú niekde nejaké karmické záznamy, ktoré predurčujú, či utrpí ťažký úraz alebo nie?

Nie je predurčený a žiadne také záznamy neexistujú. Karmickým záznamom je jeho vlastná duša. Konfigurácia jeho duše je to jediné, čo si z predchádzajúcej existencie priniesol. A ak sa zmení, jeho záznamy sú zmenené. Ak vymaže niektorý svoj duševný sklon, jeho karmický záznam je vymazaný.

Človek nikdy nie je trestaný za to, čo bolo. Človek dopláca vždy len na to, čím v prítomnej chvíli je!

Použime zase príklad, aby sme pochopili naozajstnú jednoduchosť tohto deja: Pán K je pod vplyvom nepríjemného zhluku tranzitov, na ktorom sa zúčastňujú Mars, Merkúr a Urán. Pri jazde autom sa mu stane nepríjemnosť, aká sa mu nestala už roky: na križovatke sa zrazí s druhým vodičom. Ako sa to presne odohralo? Pán K sa v zamestnaní náhle dostal do pozície, ktorá ho rozčuľuje. Už niekoľko dní to zamestnáva jeho myseľ: je roztržitý, neustále vedie polovedomé vnútorné dialógy so šéfom, v ktorých rozčúlene obhajuje svoje stanoviská. Táto aktivita zamestnáva jeho podvedomie do tej miery, že odčerpáva väčšiu časť jeho sviežej pozornosti, takže zľava prichádzajúce vozidlo „nevidel“, hoci sa tým smerom aj díval.

Keby si bol večer predtým urobil vo vedomí poriadok; keby bol svoj polovedomý konflikt preniesol do vedomia s úprimnou vôľou nájsť spravodlivé riešenie, uvedomil by si, že sú to niektoré prvky v jeho vlastnom správaní, ktoré spôsobujú, že sa k nemu jeho okolie správa tak, ako sa správa. Keď ich odstráni, ani šéf ani ďalší nebudú mať obavy vyjsť mu v ústrety. V tej chvíli šéfovi odpustí, lebo pochopí že nie on je príčinou jeho nešťastia. A zaspí v úplne inom stave vedomia. A v úplne inom, stave sa aj prebudí. Kolízia na križovatke skončí zabrzdením alebo len malým poškodením blatníka.

Otázka: A čo ak do pána K z nepozornosti vrazí ten druhý vodič? Za to pán K predsa nemôže.

Princíp je stále jeden a ten istý: Stav vášho vedomia vás ako magnetickou silou vtiahne doprostred takých udalostí a takých ľudí, medzi ktorými utŕžite svoj „osud“.

Sú napríklad ženy, ktoré majú neobyčajné „šťastie“ na to, že ich muži bijú. Nie jeden, ale aj druhý, tretí – ako keby sa medzi sebou dohodli. Navonok to vyzerá, že tá žena je úbohou pasívnou obeťou, že za nič nemôže. Keď sa pozriete do jej horoskopu, zistíte, že má v pasívnych znameniach nejakú duševnú zložku ako kvadratúru Marsu a Saturna, ktorá vyjadruje krutosť, násilie. Takí ľudia vyžarujú čosi, čo provokuje, ako keby vysielali „bite ma“. A tí, čo majú taký duševný sklon v aktívnych znameniach im vyjdú v ústrety a urobia im to.

Je dôležité uvedomiť si, že človek nikdy nedopláca ani na postavenie planét, ani na svoju chvíľkovú nepozornosť, zhodu okolností alebo svojvôľu druhých ľudí, ale vždy len na to, že dlhodobo zotrváva na určitých duševných postojoch.

Súvisiace témy:

Saturn ako „tmel“ na vzťahy a schopnosť dospieť

Spriaznené duše sa chcú a potrebujú

Karma v horoskope

Partnerské horoskopy

Škola klasickej astrológie

Astrológia – zoznam článkov

Kde to nájdem vo svojom horoskope?

Váš astrológ
Ľubo Drozd

Astrologické služby AnteAr
email: drozd@antear.com
tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám naše články? Píšeme ich pre vás s láskou
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujeme za všetky prejavy vašej priazne!

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Blog