Poslednú aktualizáciu dňa 26/09/2023 vykonal astromaïa

Tenká čiara medzi rozkošou a bolesťou: Venuša-Pluto

Ak máte vo svojom natálnom horoskope Venušu v kvadratúre (90°), v kvinkuxe (150°), alebo v opozícii (180°) voči Plutu, veľmi dobre poznáte náročné aspekty tejto planetárnej kombinácie – podobne, ak máte Venušu v Škorpiónovi, alebo (v menšej miere) Pluto v 7. dome alebo Venušu v 8. dome. Venuša-Pluto však nesľubuje len svet bolesti – môže viesť aj k transformácii.

Venuša predstavuje to, čo milujete a Pluto vašu osobnú silu. S náročnou kombináciou energie Pluta a Venuše zrejme tajne veríte, že nemôžete mať súčasne aj lásku aj moc. Treba si vybrať. Kvôli prítomnosti Pluta máte pocit, že ak chcete získať lásku, musíte sa vzdať svojej intenzity a sily.

Osobnosť Venuša-Pluto

Ľudia Venuša-Pluto sú vášniví a intenzívni. Môžu byť dominantní, majetnícki, obsedantní a žiarliví. Môžu manipulovať so svojím partnerom prostredníctvom lásky a sexu. Môžu pôsobiť transformačne a môžu byť skutočne temní. Sú tiež brutálne čestní.

S týmito náročnejšími aspektami môžu nastať aj ťažkosti spojené s ovládaním túžob. Túžite po niečom alebo niekom tak veľmi, tak intenzívne, tak extrémne a tak kompletne, že všetky vaše racionálne myšlienky môžu kamsi odletieť „prezimovať na sever“. Nezáleží na tom, či to, čo chcete, môže slobodne prísť k vám alebo či to patrí niekomu inému – nemôžete si pomôcť, aby ste po tom netúžili. Manipulujete a hráte hry, kým nedosiahnete to, čo chcete — ale naozaj musíte?

Láska a sila vás uvádzajú do situácií, v ktorých je skutočne náročné odlíšiť jedno od druhého až do takej miery, že vo vás vyvolávajú najväčší strach z toho, či sa vyrovnáte druhému; len sebavedomie Vám umožní druhému úplne dôverovať.

Tango AnteAr

Venuša-Pluto vo vzťahoch

Keď ste vo vzťahu, vaše očakávania môžu byť vysoké, najmä pokiaľ ide o úprimnosť, vernosť a lojalitu vášho partnera – vaša vlastná vernosť môže byť o niečo pochybnejšia. Pomerne často sa vaša temná stránka objaví v partnerstve (aj keď slovo partnerstvo nebýva spájané s Venušou-Plutom). Dávajte pozor, aby mocenské hry nezničili to, čo je dobré. Tie temné veci, ktorými ste posadnutí, pravdepodobne pramenia vo Vás, nie v tom, čo vidíte vo vašom partnerovi.

Kedy to skončí? Bez ohľadu na to, či to bola neopätovaná sexuálna túžba, jediná noc plná vášne, alebo dlhodobý vzťah, vôbec nie je jednoduché nechať to odísť — aj keď sa trápite. V niektorých prípadoch je to bolesť, ktorá vám pripomína, čo cítite, a bolesť, pre ktorú sa znova a znova vraciate.

Nenávidíte rovnako vášnivo, ako milujete – predstavy o pomste typu Venuša-Pluto môžu byť rovnako pestré, ako vaše sexuálne fantázie. Medzi rozkošou a bolesťou je naozaj tenká hranica. V skutočnosti vaša potreba intenzity vás môže tlačiť do vzťahov, o ktorých viete, že nie sú pre vás dobré. Pokušením môže byť hľadanie vášne tajným alebo zakázaným spôsobom – možno s niekým, kto sa správa v rozpore s vami prijateľnými pravidlami či konvenciami, alebo je pre vás iným spôsobom nedostupný.

Transformačný potenciál Venuša-Pluto

Vrcholom celej tejto intenzity a vášne je potenciál pre kreativitu a transformačné zážitky, ktoré prichádzajú z výziev Venuša-Pluto. Až príliš dobre viete, čo je to bolesť, a o to viac si ceníte skutočnú lásku a potešenie. Vaše uzdravovanie sa môže začať až potom, keď sa dokážete úplne odovzdať.

Ako vás ovplyvnia tranzity Venuša-Pluto

Keď sa Pluto stretne s Venušou počas tranzitov (tranzity Venuše sú zvyčajne rýchlejšie a preto je nepravdepodobné, že budú mať dlhodobý vplyv), aj keď od narodenia nie ste typ Pluta, počas tranzitu Pluta sa ním stanete. Môžete zistiť, že túžite po zadanom mužovi, zapletiete sa do mocenských hier alebo sa začnete intenzívne oddávať niečomu, o čom určite s nikým nebudete chcieť hovoriť. Tiež môže byť pre vás ťažšie ovládať svoje myšlienky, pričom túžby po osobe, vzťahu alebo niečom inom vám nikdy nezostanú vzdialené. Ak vo svojom natálnom horoskope máte aspekty Pluto-Venuša, vplyv tohto tranzitu ich ešte viac zvýrazní.

Synastrie Venuša-Pluto

Nepozerajte sa teraz len na svoj vlastný horoskop. Zamyslite sa nad horoskopom tých, s ktorými ste vo vzťahu. Aspekt Venuša-Pluto môžete realizovať prostredníctvom synastrie. Môže sa to stať, ak ste v spojení s niekým, kto má aspekt Venuša-Pluto. Vo vašom živote môže byť niekto, kto vás núti porozumieť niečomu, či odhaliť o sebe niečo, čo ste chceli utajiť. Do vášho života môže prísť niekto, kto vás premení, alebo opäť privedie do života. Môže to byť niekto, kto vám pomôže zničiť niečo, čo už nie je dobré. Môže existovať niekto, komu dovolíte, aby vás ovládal, manipuloval vami alebo vás vlastnil. Ak sa pozriete na horoskop týchto ľudí, je pravdepodobné, že tam nájdete zvýraznené typické vlastnosti znamenia Škorpióna alebo aspekt Venuša-Pluto … alebo dokonca vzťah k 8. domu podľa synastrie. Zamyslite sa nad tým.

>> Výklad astrologickej kompatibility môže poskytnúť prehľad o tom, ako sa planéty Venuša a Pluto prejavujú vo vašich vzťahoch.

S opozíciou Venuša-Pluto v synastrii (t.j. vaša Venuša je oproti jeho Plutu alebo naopak) môže signalizovať, že od vzájomnej príťažlivosti vo vašom vzťahu to môže viesť od lásky k nenávisti a extrémne rýchlo hneď zase späť. Vzťah bude určite nestály, možno neopätovaný, ale ak má sexuálnu povahu, nepopierateľne bude návykovo intenzívny. Toto je druh vášne, na ktorú sa nikdy nezabudne, záležitosť, s ktorou budete porovnávať všetkých ostatných.

V akomkoľvek vzťahu Venuša-Pluto sú najhlbšie obavy, neistota a fantázie každého partnera vyťahovaním kostlivcov zo skrine, sprevádzané poriadne dramatickými scénami. V zdravých vzťahoch to prináša zmenu vašich životných postojov. Tam, kde motivácia jedného alebo druhého nie je taká „čistá“, môže sa vášeň veľmi rýchlo zmeniť na bolesť a boj o moc… a moc si zvyčajne udrží osoba s Plutom, zatiaľ čo osoba Venuše je „submisívnym“ partnerom. To samo o sebe môže spôsobiť frustráciu, žiarlivosť a manipuláciu – zostať spolu je rovnakou výzvou ako sa rozísť.

Takže keď Venuša a Pluto stoja v opozícii, je to akoby vzťah na jednu noc (opozícia často znamená zblíženie sa a odtrhnutie) alebo horúcu krátkodobú záležitosť, ktorá vás nejakým spôsobom zmenila. Sex mohol byť neuveriteľne dobrý alebo neuveriteľne zlý – na tom nezáleží. Dôležitá je transformačná skúsenosť: čo ste sa z nej naučili a ako vás to zmenilo. Pretože vás to… zmení, tak to je!

Váš astrológ
Mgr. Ľubomír Drozd

Astrologické služby AnteAr
email: drozd@antear.com
tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám astrologické články? Píšem ich pre vás s láskou
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne!

Súvisiace témy:
Päť najlepších aspektov v synastriách pre významný vzťah
Váš profil príťažlivosti: Koho priťahujete a prečo
Sexuálna charizma z pohľadu astrológie
Kompatibilita vzťahu a Synastrie
Partnerský horoskop
Osobný horoskop
Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: BlogAstro Vzťahy