Poslednú aktualizáciu dňa 27/09/2023 vykonal astromaïa

Urobte si sami a zadarmo – Astrológia 2. časť: Tranzity

Astrológia „Urobte si sami a zadarmo“, časť 2: Tranzity
.

V prvom dieli sme sa venovali vášmu natálnemu horoskopu a jeho skúmaniu pomocou webovej stránky AstroDienst. V tomto príspevku sa budeme venovať tranzitom a tomu, ako sledovať noty nášho života.

Môže byť náročné rozlúštiť rozdiel medzi tým, kým sme, a tým, čím práve prechádzame. Aj keď nás životné udalosti menia, niektoré aspekty našej identity zostávajú konzistentné. Pre našich rodičov bolo naše narodenie jednou z mnohých udalostí v ich živote. Pre nás to však bola naša úplne prvá udalosť. Len pre pozvaných; oblečenie: nepovinné. Môžeme prísť skôr alebo presne načas, ale keď urobíme svoj veľký vstup, všetky planéty zapózujú na skupinovú fotografiu na oslavu tejto udalosti. Táto snímka planét je našim natálnym horoskopom, dokonalé Selfie! Planéty však nikdy neprestávajú so svojou starostlivou choreografiou. A keďže tancujú na hudbu sfér, nútia nás tancovať spolu s nimi.

Astrológia „Urobte si sami a zadarmo“, časť 2: Tranzity

Náš duch je ako dobré víno, ktoré sme v deň narodenia naplnili do fliaš a zazátkovali. Fľaša obsahuje esenciu tohto okamihu, nesie ju v čase a uchováva ju, kým starne. V istom zmysle fľaša vína obsahuje len trpký tekutý nápoj. Ale iným veľmi významným spôsobom uchováva konkrétny okamih v čase. Preto znalci dobrého vína hovoria o dobrých a menej dobrých ročníkoch vína; vedia, že doslova konzumujú moment dátumu na fľaši. Sme časom a miestom, kde sme sa narodili, a pohybujeme sa v priestore, ako plynie čas. A naše Tranzity opisujú našu cestu od jedného okamihu k druhému.

Hlavné tranzity

Tranzity pôsobia rovnako ako aspekty v našich natálnych horoskopoch, ale trvajú len určitý čas. Najlepším príkladom tranzitu sú naše narodeniny alebo konjunkcia Slnka s natálnym Slnkom (☉ ☌ ☉). V deň našich narodenín prechádza Slnko cez ten istý stupeň, ktorý zaujímalo pri našom narodení, čo predstavuje ukončenie jedného cyklu a začiatok nového. Ako sa Slnko každý rok pohybuje okolo zverokruhu, vytvára každý hlavný aspekt k natálnej pozícii. Slnko sa každý deň posunie približne o 1°, takže každý 30° interval predstavuje približne jeden mesiac. Preto sa kvadratúra Slnka na natálne Slnko vyskytuje približne tri mesiace po (a pred) našimi narodeninami. A Slnko v opozícii voči natálnemu Slnku nastáva približne šesť mesiacov po (alebo pred) našimi narodeninami.

Slnko konjunkcia s natálnym Slnkom (☉ ☌ ☉) 0°
Slnko v sextile na natálne Slnko (☉ ∗ ☉) 60°
Slnko v kvadratúre na natálne Slnko (☉ □ ☉) 90°
Slnko v trigóne na natálne Slnko (☉ △ ☉) 120°
Slnko v opozícii na natálne Slnko (☉ ☍ ☉) 180°
Slnko v trigóne na natálne Slnko (☉ △ ☉) 240°
Slnko v kvadratúre na natálne Slnko (☉ □ ☉) 270°
Slnko v sextile na natálne Slnko (☉ ∗ ☉) 300°
Slnko konjunkcia s natálnym Slnkom (☉ ☌ ☉) 360°

12 astrologických aspektov

Ako sa Slnko pohybuje vo svojom ročnom cykle, vytvára všetky aspekty k planétam a uhlom v našich natálnych horoskopoch. Každá planéta vytvára všetky možné aspekty, keď sa pohybuje vo svojich cykloch na svojich jedinečných časových stupňoch. Čo trvá Slnku celý rok, trvá Lune len 28 dní. Saturnu však trvá približne 29 dlhých rokov, kým dokončí tú istú sekvenciu. Ak sa dožijeme 84 rokov, zažijeme jeden kompletný Uránov cyklus, a teda každý Uránov tranzit. Ale aj keď sa dožijeme viac ako 100 rokov, nikdy nezažijeme celý cyklus Neptúna alebo Pluta. Hoci sa každý cyklus opakuje, táto zložitá choreografia neustále vytvára jedinečnú kombináciu udalostí.

Orbisy

Termín „Orbis“ sa vzťahuje na čas, ktorý tranzit potrebuje na vybudovanie, dosiahnutie vrcholu a nakoniec vyriešenie. Udalosti sa nestávajú len tak, ale budujú sa v priebehu času, často pod povrchom našich skúseností. Udalosť nás môže prekvapiť, ale ak sme pozorní, zvyčajne existujú varovné signály. O niektorých udalostiach vieme, že sa blížia, a môžeme sa ich obávať alebo sa na nich tešiť. To, čo niektorí ľudia označujú ako svoj „Narodeninový týždeň“, je vynikajúcim príkladom orbisov. Na svoje narodeniny sa nielen tešíme, ale už vopred cítime ten zvláštny narodeninový pocit. Niekoľko dní pred a po našich skutočných narodeninách sa dokonca môžeme začať dožadovať špeciálneho zaobchádzania. Narodeninový týždeň je skutočný, ale netlačte na pílu!

Astrológia „Urobte si sami a zadarmo“, časť 2: Tranzity
.

Predstavte si orbis ako ovládač hlasitosti. Každý tranzit sa dá predstaviť ako hudobný interval s určitým množstvom súzvuku alebo disonancie. Niektoré tranzity sú príjemné a harmonické, zatiaľ čo iné sú stresujúce a náročné. Spočiatku toto napätie vnímame ako veľmi slabé, ale hlasitosť sa zvyšuje, keď sa približujú k presnému aspektu. Keď je aspekt presný, hlasitosť dosahuje vrchol, a keď sa posúva ďalej, hlasitosť slabne ako pieseň. Retrográdne planéty môžu vrátiť ten istý tranzit na jeden alebo dva prídavky a môžeme očakávať, že hlasitosť bude podľa toho silnieť a zase slabnúť. V závislosti od tranzitujúcej planéty môžu tieto napäté chvíle trvať od niekoľkých hodín až po niekoľko rokov.

Astrológia „Urobte si sami a zadarmo“, časť 2: Tranzity

Univerzálne tranzity

Keď porovnávame aktuálne postavenie planét s našimi Natálnymi Horoskopmi, skúmame naše osobné tranzity (☉ ☌ ☉). Prvá planéta predstavuje aktuálnu planetárnu pozíciu a druhá planéta predstavuje jednu z našich Natálnych Planét. Takto môžeme mať v jednom tranzite dve Slnká, pričom naše Natálne Slnko je hypotetické. Keď hovoríme o Univerzálnych Tranzitoch, každá planéta môže mať len jeden. Keďže všetky planéty sú v neustálom pohybe s rôznou rýchlosťou, rýchlejšie sa pohybujúca planéta vždy tranzituje cez pomalšiu. Zatiaľ čo akákoľvek planéta môže tranzitovať cez (pevnú) Natálnu Planétu.

Astrológia „Urobte si sami a zadarmo“, časť 2: Tranzity
.

Najlepšie príklady univerzálnych tranzitov nájdeme v lunárnom cykle pri Nove (☽ ☌ ☉), Splne (☽ ☍ ☉)aŠtvrťmesiacoch (☽ □ ☉). Všetky tieto tranzity sa vyskytujú v rovnakom čase pre všetkých ľudí na planéte. Bolo by však nepresné tvrdiť, že ich všetci prežívame rovnako. Novolunia a splny nastávajú v pravidelných intervaloch, ale na rôznych stupňoch zverokruhu. Môžeme mať silnú reakciu na spln, ktorý je v konjunkcii s naším natálnym Slnkom, a malú alebo žiadnu reakciu na spln, ktorý nemá aspekt na žiadnu z našich natálnych pozícií. Ak sa však náhodou narodíme počas splnu, budeme si so sebou niesť vlastnosti tohto tranzitu ako jeden z našich natálnych aspektov.

AstroDienst

Ak ste ešte nezadali údaje o svojom narodení na webovú stránku AstroDienst, môžete postupovať podľa týchto pokynov. Ak chcete získať plnohodnotný zážitok z AstroDienstu, odporúčam vám zakúpiť si predplatné rozšíreného denného horoskopu. Odporúčam tiež zakúpiť si knihu „Planéty v tranzitoch“ od Roba Handa, kde nájdete výklady tranzitov, ktoré používa AstroDienst vo svojich denných horoskopoch. Keď máme zadané údaje o svojom narodení, môžeme začať skúmať svoje tranzity.

Astrológia „Urobte si sami a zadarmo“, časť 2: Tranzity

Na stránke prejdite na „Horoskopy“ a kliknite na „Osobný denný horoskop“, uistite sa, že v rozbaľovacom zozname je vaše meno alebo správne meno, ak si prezeráte tranzity niekoho iného. Na webovej stránke sa zobrazí výklad jedného tranzitu s informáciami o jeho časovom priebehu. Pod ním sa zobrazí zoznam ďalších tranzitov na daný deň a ich presné časy. Po prečítaní zobrazeného výkladu môžete kliknúť na každý z nich nižšie a prečítať si ich. Pod nimi uvidíte tri dlhodobé tranzity, ktoré dnes nie sú presné, ale majú veľmi dlhé obdobie vplyvu. Zbierku aktuálnych dlhodobých tranzitov nájdete v časti „Horoskopy“ a kliknite na „Krátka predpoveď“.

Astrológia „Urobte si sami a zadarmo“, časť 2: Tranzity
.

V danom čase sa prekrýva toľko tranzitov, že môže byť náročné zohľadniť komplexnú kombináciu vplyvov. Sledovaním svojich tranzitov na AstroDienst budete oveľa lepšie zladení s notami svojho života. Ale – rovnako ako naše natálne horoskopy – profesionálny astrológ vie dať všetko do súvislostí, ktoré dokážeme pochopiť. Či už sa chcete dozvedieť viac o svojich vlastných notách, alebo sa sami stať astrológom, odporúčam vám sledovať svoje tranzity na AstroDienst a pravidelne absolvovať konzultácie k predpovediam u profesionála. Kliknutím sem si môžete dohodnúť termín konzultácie.

Súvisiace témy:

Osobný horoskop, ZDARMA

„Vyveštite“ si, čo vás čaká, ZDARMA

Partnerský horoskop, ZDARMA

Cestujte a žite tam, kde vám bude najlepšie, ZDARMA

Kde to nájdem vo svojom horoskope, ZDARMA

Váš privátny astrológ
Mgr. Ľubomír Drozd

Astrologické služby AnteAr
email: drozd@antear.com
tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám astrologické články? Píšem ich pre vás s láskou
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne!

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: BlogAstro Lifestyle