Slnečné znamenie Váhy

Váhy – Žena

Raz mi dieťa položilo otázku, na ktorú nebolo ľahké odpovedať. „Čím to je,“ chcelo vedieť, „že ženy nosia nohavice a muži používajú voňavky?“ Typickým štýlom Barana som impulzívne odpovedal. „No,“ povedal som rýchlo, než si mohlo vymyslieť ďalšie zapeklité hádanky, „to je preto, že v každom mužovi je kúsok ženy a v každej žene je kúsok muža. A teraz budeme hrať dámu.“

Keď si na to spomeniem, som celkom pyšný na svoju múdrosť. Toto prehlásenie platí do určitej miery pre všetky slnečné znamenia, ale je superpravdivé pre Váhy. Aj v tých najmužnejších Váhach nájdete stopu opačného pohlavia a rovnaký trik hrá Venuša aj so ženami.

Táto žena môže byť roztomilá ako chlpatý biely zajačik a presvedčivo vám šepkať do ucha všelijaké nežnosti. Môže sa obliekať do hodvábu a čipiek a mať voňavé vlasy. Dokonca môže vyzerať ako bábika na hranie, ktorú by ste zodvihol jednou rukou ( i keď s ascendentom v Býkovi alebo Strelcovi bude robustnejšia ). Ale napriek všetkej ženskosti a pôvabu nosí toto dievča nohavice s prekvapujúcou nenútenosťou a perfektne jej padnú. Jej duševné procesy sú charakteristické mužskou logikou a vyrovná sa vám v každej diskusii. Dokonca vás môže niekedy predčiť, aj keď žena v tomto znamení je príliš umná na to, aby vám to dala najavo skôr, než máte svadobnú cestu bezpečne za sebou. Pred svadbou si bude dávať pozor, aby vás neporazila v šachu, ale nebude skrývať svoj intelekt za tými nežnými jamkami v lícach naveky. Nakoniec vám ukáže, čo je jej mozog zač.

Väčšina žien vo Váhach prejaví svoj dôvtip, kedykoľvek sa naskytne téma, o ktorej sa dá diskutovať. Môže to byť čokoľvek – napríklad prečo by ste nemal nosiť goliere s gombíkmi alebo prečo nedostanete v práci vyšší plat. ( Bude si myslieť, že to druhé je čiastočne vaša vina a čiastočne vina vášho šéfa. S Váhami všetko skončí ako šesť jedného a pol tucta druhého – takže to vyjde zajedno. ) Pokiaľ odmietnete prehltnúť návnadu, bude sa prieť sama so sebou. Táto žena dokáže začať sama sviatočnú bitku a sama ju tiež aj víťazoslávne zakončiť. Vašim jediným príspevkom bude „Ale prečo?“, alebo „Ja si to nemyslím,“ ale niekedy to stačí na to, aby predviedla brilantný monológ, ktorý môže trvať aj viac než hodinu. V jeho priebehu sa však pravdepodobne budete topiť v jej čare. Za každou treťou vetou vám uštedrí neznesiteľne nádherný úsmev a vy nakoniec zmeníte názor rovnako ľahko, ako ona mení pohlavie, keď si na čas privlastní mužské privilégiá a potom sa zas premení v maznavého zajačika. Presvedčí vás pomocou čistej logiky. Nestratíte mnoho okrem vašej pýchy, a tá vám pod vplyvom magického úsmevu Váh nebude veľmi chýbať. Obvykle má pravdu, pretože svoje konečné rozhodnutia zvažuje rovnako starostlivo ako Najvyšší súd. Ženy Váhy nepotrebujú veľmi povzbudzovať, aby začali nahlas porovnávať dve rozdielne stanoviská. Rušná politická sezóna poskytne vašej partnerke spústu príležitostí vybrúsiť si svoje rétorické schopnosti a argumentačný talent. Akonáhle sa rozhodne, na čej strane stojí a ktorý kandidát je ten pravý, vynikajúco sa hodí na politického pracovníka.

Okrem typickej záľuby zvážiť všetko dvakrát, aby si bola istá, že neurobila chybu, dokáže byť táto žena skúškou nervov pre muža, ktorý má záujem o milostný vzťah alebo priateľstvo alebo oboje. Jej tendencie prieť sa sú skutočne založené na úprimnej túžbe dosiahnuť nestranné rozhodnutie. Mohlo by to byť horšie. Aspoň si pri tom nevymýšľa vlastné pravidlá ani tvrdohlavo neodmieta rozumné argumenty ako ženy narodené v niektorých iných znameniach. Okrem toho prezentuje väčšinu svojich názorov s diplomatickým taktom, čo do istej miery zmierňuje ich dopad.

Možno najlepší spôsob, ako vás prinútiť, aby ste si vážil svoju ženu narodenú vo Váhach, je ukázať vám, čo by vás čakalo s inými znameniami v jednoduchej situácii. Povedzme, že diskutujete na tému navštíveniek. Mali by ich ľudia v dnešnej dobe používať a ako by mali vyzerať? Prejdeme rýchlo celý zverokruh. Predstierajte, že ste jediný muž v miestnosti s dvanástimi ženami ( To by mala byť príjemná predstava. ) Diskusia by prebiehala asi takto:

Baran: Ja ich nepotrebujem. Používam telefón.
Býk: Zriedka chodím na návštevy. Ľudia chodia ku mne.
Blíženci: Navštívenky! Kto má čas na navštívenky?
Rak: Navštívenky sú také neosobné. Radšej by som napísala odkaz.
Lev: No, keby boli naozaj odviazané a vyzerali impozantne …
Panna: Musím sa pozrieť do lexikónu spoločenského chovania, čo tomu hovoria.
Škorpión: Keď ľudia nie sú doma, je to ich chyba, nie moja.
Strelec: Preboha! Chcete povedať, že ľudia majú stále čas na takýto nezmysel?
Kozorožec: Tento zvyk úplne schvaľujem. Ale nemá cenu sa baviť o dizajne. Keď nie sú ryté, nie sú to navštívenky.
Vodnár: Zaujímalo by ma, či vonku prší. Myslím, že som začula hrom.
Ryby: Vždy vycítim, keď nikto nie je doma, a chodím na návštevu len vtedy, keď mi niečo podvedome napovie, že ma chcú vidieť.
Váhy: No, to záleží na okolnostiach. Keď chcete urobiť správnu vec, mali by ste ich mať. Je to zdvorilé a okúzľujúce gesto. Na druhej strane sa dnes ich používanie môže zdať snobské a moderná žena je príliš zaneprázdnená, aby sa s nimi otravovala. Samozrejme musíte vziať do úvahy účel tohoto zvyku. Sú však ľudia, ktorí si nemôžu navštívenky dovoliť. Je to finančne dosť náročná záležitosť a naviac nie sú naozaj nevyhnutné. Samozrejme keď sa na to pozriete z druhej strany, nemôžem si pomôcť, ale mám pocit, že krása a vľúdnosť minulosti v dnešnom uponáhľanom svete chýba, takže by to mohol byť užitočný výdaj. Predpokladám, že by navštívenky mali byť ryté. Ale je pravdou, že niečo odlišné by odrážalo individuálnu osobnosť. Tvorivá osobnosť by si mala navštívenky navrhnúť sama. Takéto originálne navštívenky by však mohli u niektorých veľmi spoločenských ľudí vzbudiť nepochopenie, viete? Myslím tým, že napríklad Rockefellerovci by si mysleli, že je to neotesané. Ale teraz mi zišlo na um, kto chodí na návštevu k Rockefellerovcom? Vašim priateľom by sa originalita páčila, ale jednoduché ryté vizitky sú pravdepodobne prijateľnejšie. Aspoň si myslím, že by mali byť. Ale aj tak – no…

Teraz uviedla všetky pre a proti a ľahko sa mračí v snahe roztriediť vlastné argumenty a dospieť ku konečnému rozhodnutiu.

Vidíte, že táto žena je v každom prípade spravodlivá a odhodlaná dosiahnuť vyvážený úsudok. Jej odbočky na tému tak všedných vecí, ako sú navštívenky, vás môžu trochu nudiť, ale úprimne oceníte snahu o férovosť a schopnosť súdiť správne pomocou zváženia všetkých strán, hlavne keď ide o niečo, na čom naozaj záleží. Iné ženy len vypália od boku názor odrážajúci ich individuálnu povahu a zriedka ich zaujíma, čo si myslíte alebo či je ich odpoveď spravodlivá. Pre ženu vo Váhach neexistuje takáto vec, ako čo si myslí, že je správne. Váš názor zasluhuje rovnakú vážnosť ako jej alebo Platónov, dokým nedospeje k rozhodnutiu založenom na nedostatkoch v argumentoch jej, vašich a všetkých filozofov.

Väčšina týchto dievčat pracuje pred svadbou i po nej. Chcú peniaze, aby si mohli kúpiť pekné veci. Potrebujú si svoje luxusné hniezdo vystlať pekným perím. Milujú krásne šaty, drahé parfémy, klasickú hudbu a – hvoril niekto, že v sebe majú niečo mužského? Áno, ja. Ale pod tak slušivým účesom si sťažka všimnete ich tvrdohlavú hlavu. Väčšinou potrebujú pekné sumy peňazí, aby sa zbavili špiny a škaredosti disharmonického prostredia, z ktorého môžu psychicky aj fyzicky ochorieť. Ale existuje ešte jeden dôvod, prečo chcú pracovať a prečo chcú peniaze. Ich partner. To, čo si táto žena cení nadovšetko v tomto pozemskom živote, je muž, ktorého si vybrala, aby ho mohla milovať, ctiť a usmerňovať.

Neznáša samotu. Partnerstvo ako v práci, tak v láske, je jej najhlbšou potrebou. Nerada pracuje sama a je doslova neschopná žiť sama. Ženy v znamení Váh, ktoré navštívia astrológov, zaujímajú len dve otázky. Ak to nie je jedna, je to vždy tá druhá. Buď: „Kedy stretnem niekoho, koho budem naozaj milovať?“ alebo „Kedy nájdem niekoho, kto by so mnou podnikal?“ Manželstvo je pre ňu joint venture a jeho pravidlá sú skoro rovnako prísne ako v obchodnej spoločnosti. Vy ste prezident asociácie a ako takého si vás váži. Ona je hlava predstavenstva, ktorá dohliada na to, aby ste nerobil chyby. Má povahu stvorenú pre tímovú prácu. Bude sa chcieť účastniť toľkých vašich záujmov a aktivít, koľko zvládne. Je ochotná menom manžela baviť druhých a je natoľko ženská, aby ho nasledovala, keď chce zmeniť zamestnanie, presťahovať sa do iného mesta alebo si nájsť nových priateľov. To všetko je v jeho kompetencii. Ona mu len uhladzuje cestu a dáva pozor, aby niečo neskazil impulzívnymi činmi alebo nesprávnym úsudkom.

Rozhodne si od vás zaslúži uznanie. Typická žena Váhy nechce byť mlynským kameňom okolo manželovho krku. Chce mu len odstrániť všetky kamene z cesty. Na povrchu nie je zďaleka tak despotická ako vo vnútri, pretože posledná vec, o ktorú stojí, je robiť prehlásenia, za ktoré by potom bola zodpovedná. Vo väčšine prípadov bude našliapovať opatrne ( pokiaľ nemá ascendent v Baranovi – a ak ste si niečo začal so ženou, pri ktorej pri narodení pôsobí dvojaký takýto zásadný vplyv, máte nemalý problém ).

Priemerné Váhy ženského pohlavia sú vysoko inteligentné a majú obdivuhodné analytické schopnosti, čo pre vás môže znamenať významnú pomoc pri riešení obchodných problémov. Ich city im zriedka bránia v nestrannom rozhodnutí alebo názore a väčšinou vám môžu poskytnúť lepšiu radu než váš bankár. Tieto schopnosti pravdaže môžu slúžiť k zakrytiu mnohých nectností. Nie len to, ale ak ide o typické Váhy, ponúka svoje perly múdrosti na striebornom podnose šarmu a priateľskej inšpirácie. Na oceľovej ruke nosí zamatovú rukavičku a dokáže vás odviesť zo zlej dráhy na správu tak decentne, že budete prisahať, že tá zmena bola váš nápad. Muž v Baranovi, Škorpiónovi, Levovi alebo Býkovi obvykle postaví takúto manželku na piedestál a uctieva ju. To je jedine fér, pretože ona ho uctieva tiež. Návštevníci hniezda lásky šťastne vydatej ženy vo Váhach môžu mať pocit, že vidia Adama a Evu, než sa objavil had a všetko skazil. ( Z obidvoch manželov v znamení Váh sa s nemennou pravidelnosťou stávajú buď hrkútajúce hrdličky alebo prskajúce mačky. Skončia v jednom extréme alebo v druhom, niekedy trvalo, niekedy sa to bude striedať obdeň. )

Život so ženou narodenou v znamení Váh bude mať mnoho kladných stránok. Nikdy vám nebude otvárať listy. Nikdy neprezradí vaše obchodné tajomstvá priateľom, ani vás nestrápni pred vašim nadriadeným. Skôr ho celkom okúzli s rovnakým úsmevom, akým si podmanila vaše srdce, keď ste sa s ňou prvýkrát stretol. Niektoré ženy, u ktorých pôsobí vplyv Marsu, sa občas môžu príliš poddávať emóciám alebo jedia a pijú viac, než je zdravé, ale tých nie je veľa. Aj keď niekedy môže táto žena zakopnúť o vlastné váhy, skôr či neskôr zase dosiahne normálny stav božskej harmónie. Zažijete chvíle, keď sa budete pýtať, či je to anjel alebo diabol, ale anjeli bojujú na jej strane častejšie než diabli.

Zrejme nebudete mať dôvod si sťažovať na nedostatok fyzických dôkazov jej lásky, pretože je romantická a milujúca, ako len má žena právo byť. Aj keď je vo svojom cukrovaní úprimná, všetky tie krásne pohľady, nežné dotyky, vrelé objatia a časté bozky tiež dobre fungujú ako zásterka pre jej skrytú mužskú silu. Neexistuje zákon, ktorý by hovoril, že úprimnosť nesmie mať praktický úžitok.

Váš domov asi bude vyzerať ako reklama v časopisoch na koberce od stene ku stene. Farby budú ladiť a nábytok bude vybraný s dobrým vkusom. Obrazy budú visieť rovno a jedlo dostanete včas. U väčšiny týchto manželiek môžete tiež počítať s textilnými obrúskami, striebornými príbormi, kvetinami na stole, kvalitným porcelánom, rozsvietenými sviečkami, vínom, upokojujúcou hudbou a vyváženým jedálničkom. Keď vezmete do úvahy jej múdrosť a iskrivý dôvtip, ťažko by ste si mohol želať viac. Byť ženou je pre ňu určitým druhom celoživotného povolania a niekde v jeho procese nevyhnutne dosiahne dokonalosť. Mužská stránka jej ja vás sotva bude znepokojovať, pokiaľ samozrejme nie ste jeden z tých nemožných chlapov, ktorí revú ako kráť Henrich VIII. a čakajú od žien správanie poslušnej manželky, ktorá sa bojí, že keď povie niečo iné než „áno“ a „nie“, príde o hlavu. Vaša manželka v znamení Váh celkom isto povie viac než „áno“ a „nie“. Rada rozpráva. Ale keď budete potrebovať dobré publikum, bude vám príjemným poslucháčom. Je húževnatá i jemná zároveň a máloktorá iná žena dokáže tieto dve stránky citlivo zladiť.

Jej milé spôsoby a schopnosť schladiť vaše rozpálené čelo vás môže viesť k domnienke, že je slabá a bezmocná alebo že sa bude v prípade krízy chvieť ako osika. V tom ste na omyle. Tá žensky roztomilá bytôstka sa skladá z deviatich oceľových súčastí. Nemal by ste zostať slepý len preto, že vám unikol jej mazaný a odvážny plán, ako sa chytíte na háčik behom oných počiatočných hier šachov, keď vás nechávala vyhrať. Až nabudúce nastane rodinná pohroma, otvorte doširoka oči a uvidíte, kto drží loď z dosahu vlnobitia. Myslím tým, kto to skutočne robí. Zistená pravda vás nemusí nutne pripraviť o vašu mužnosť. Len vy sám zistíte, nakoľko potrebujete jej pomocnú ruku pri kormidle, keď sa čln začne kymácať. Nikdy sa tým nebude chváliť, ani vás o nič nepripraví – okrem poriadneho dielu zodpovednosti. Buďte vďačný, že je tak spoľahlivá. Okrem toho jej to veľmi pristane, keď si na prácu na záhradke alebo nákup v samoobsluhe oblečie nohavice, však? So ženami v nohaviciach nie je nič v neporiadku, pokým majú dosť zdravého rozumu, aby si na večierky obliekli vzdušné šaty s volánikmi a v súkromí hodvábne prádlo. A to ona má. Jednou z jej najcennejších vlastností je schopnosť schovať svoj bystrý mozog za najrafinovanejšiu ženskosť.

Matka narodená vo Váhach bude svoje deti milovať a nežne sa o nich starať, ale úprimne povedané, ich miesto bude až po vás. Sú to síce pre ňu mladí partneri, ale vy ste prezident spoločnosti a na tento základný fakt ich matka nikdy nezabudne. Dostanú veľký kus jej srdca, ale nikdy im nedovolí ukradnúť ten kútik, ktorý vám venovala, než sa narodili. Pokiaľ vám ich hra prekáža v odpočinku, dokáže byť dosť prísna, a pokiaľ vás nepočúvajú, bude viac rozhnevaná, než keby neposlúchli ju. Títo potomkovia budú roztomilí a čistí ako deti a poriadni a zdvorilí ako dospelí – pokiaľ ich nerozmaznáte a ona tomu nezabráni, pretože vy ste pán a vládca. Je to len ďalšie z rozhodnutí, ktoré možno nechá na vás, aby sa vyhla zlému úsudku. Táto matka je normálne mierna, ale keď je treba, neustúpi. Svoje deti nikdy nezanedbáva ani ich neignoruje, ale je pravda, že sa chcela stať matkou v prvom rade preto, aby dala viac šťastia vám. Jednou z prvých vecí, ktorú deťom vštiepi, keď ich učí modliť sa, je: „Boh žehnaj oteckovi.“ Nikdy nedovolí, aby si otca nevážili. Napriek tomu ich vie uchlácholiť, keď si príliš vynucujete ich poslušnosť, ale keď to preženiete s disciplínou, možno im aj za vašim chrbtom strčí lízatko.

Je pravda, že môže jesť veľa sladkostí a stlstnúť. Tiež sa môže zdržať na tanečnej zábave alebo nad fľašou vína. Občas je dosť panovačná a niekedy príliš veľa rozpráva. Ale všetky tieto veci nastanú, len keď sú jej emocionálne váhy dočasne z rovnováhy. Vždy sa po čase zase ustália. Pokým na nich niekto nedrží nohu, vyrovnajú sa samé. Ak je jedna strana trochu nízko, pridajte štipku náklonnosti a zase sa zdvihne. Ak druhú stranu ťaží mnoho smútku, odľahčite ju pochopením a jej nádherná harmónia sa vráti.

Ktorá iná žena by vedela vyzerať ako princezná, keď ju vezmete na ples, alebo si zašnurovať topánky, obliecť si kockovaný pracovný kabát a pomôcť vám narezať polená do krbu? Má dostatok pôvabu pre to prvé a dosť sily pre to druhé. Ak hudobní skladatelia zabudli napísať pesničku s jej menom, napíšte vlastnú melódiu vo valčíkovom rytme a venujte ju svojej žene v znamení Váh.

Fortissimo.