Poslednú aktualizáciu dňa 27/09/2023 vykonal astromaïa

Váš profil príťažlivosti: Koho priťahujete a prečo

Premýšľajte o svojom milostnom živote. Všimli ste si nejaké vzory? Spôsob, akým sa správate k niekomu, kto vás priťahuje. Typ človeka, ktorý vás priťahuje. Typ človeka, ktorý vždy bude priťahovaný k vám. Dajte to všetko dohromady a máte profil príťažlivosti.

Váš profil príťažlivosti AnteAr

Môžeme vidieť tento profil pri pohľade na horoskop? Áno, môžeme, stavte sa. Čítajte ďalej a zistite, ako funguje astrologický profil príťažlivosti a získajte prehľad o svojom (alebo niekom inom) milostnom živote. Poznámka: Je potrebné poznať čas vášho narodenia, pretože tieto informácie sú založené na znameniach, do ktorých začiatok (hrot) každého domu spadá. Znie to mätúco? Predstavte si kruh osobného horoskopu ako ruletu, v ktorej sa znamenia otáčajú a domy zostávajú na jednom mieste. Čas, kedy ste sa narodili určuje, kde sa na tomto kruhu každé znamenie zastaví. Ak máte vo svojom prvom dome Ryby (vaše stúpajúce znamenie), váš druhý dom pravdepodobne začína v Baranovi, tretí dom v Býkovi atď. Oblasti vášho života, ktoré domy predstavujú, sa nemenia, ale to, čo v týchto oblastiach robíte, závisí od rôznych znamení.

Chcem ťa: Čo robíte, keď vás niekto priťahuje

Druhý dom predstavuje to, čo potrebujete a čo robíte, aby ste tieto potreby naplnili. Určitým spôsobom je to dom prežitia. Premietate to, čo vám chýba (aby ste prežili), na inú osobu, čo vysvetľuje, prečo vás priťahuje. Ak by ste chceli toto vyhlásenie prikrášliť, môžete povedať, že je to to, čo robíte, keď sa niekomu dvoríte. Takže ak je vrchol vášho druhého domu v Blížencoch, môžete sa pokúsiť zapôsobiť na objekt svojej náklonnosti svojím dôvtipom a intelektom (verbálna predohra), pretože si potrebujete vymieňať informácie. Ale posuňme sa ešte o krok ďalej. Povedzme, že vládca Blížencov, Merkúr, je vo vašom natálnom horoskope v Rakovi. To by zmenilo vaše verbálne prejavy, takže by ste boli trochu ostýchaví (hanbliví). Chceli by ste ich zapojiť do konverzácie jeden na jedného, pretože túto výmenu informácií potrebujete, aby bola bezpečná a aby ste si vytvorili emocionálne puto.

Si môj typ: Koho považujete za svojho „ideálneho“ partnera

Siedmy dom predstavuje partnerstvá jeden na jedného vo vašom živote a vlastnosti, ktorými vás partner priťahuje. Je to tá časť našej osobnosti, ktorú si sami neuvedomujeme alebo potláčame, ale máme tendenciu vidieť tieto vlastnosti u druhých, či už sú pozitívne alebo negatívne. Predstavuje „Ty“ nášho horoskopu, ukazuje cestu, ktorou sa uberať, ak chceme nájsť partnera alebo zlepšovať akýkoľvek vzťah s druhým človekom.

Čím viac sa človek hlási k tomu, čo predstavuje znamenie na hrote jeho siedmeho domu, a čím menej to bude pripisovať druhému, tým lepšie sa spojí, zhodne a zladí s partnerom. Partner reprezentovaný siedmym domom je niekto, o kom si myslíte, že dokáže splniť vaše potreby siedmeho domu.

Premýšľajte o akomkoľvek dlhodobom vzťahu, ktorý ste mali. Zistili ste určité vzorce správania, ako sa to vyvíjalo? Povedzme, že máte Škorpióna na hrote siedmeho domu. Môžete byť priťahovaní k intenzívnym partnerom, ktorí s vami vedú boj o moc. Ale potom, čo ste chvíľu v týchto vzťahoch, môžete si všimnúť, že aj vy začnete prejavovať niečo z tohto intenzívneho, dominantného správania..

Znova Vy: Koho inštinktívne priťahujete

Teraz sa vzdialime zo zóny partnerstva do tieňa ôsmeho domu. Temný a tajomný ôsmy dom naznačuje, koho k sebe priťahujeme bez toho, aby sme sa o to pokúšali. Ako spoznáte týchto ľudí? Poskytujú vám najsilnejšiu a najvnútornejšiu reakciu. Možno vás v drvivej väčšine priťahujú a/alebo odpudzujú, no ich účinok na vás nikdy nebude náhodný. Ak máte Vodnára na hrote ôsmeho domu, priťahujete rebelov, uličníkov a outsiderov. Existuje buď hlboké emocionálne a sexuálne spojenie, alebo ich nemôžete vystáť. Ak máte Urán (vládca Vodnára) v konjunkcii s Lunou, pravdepodobne sa budete s týmito ľuďmi cítiť veľmi pohodlne. Ak je Urán v ostrej kvadratúre k vášmu Saturnu, pravdepodobne ich budete považovať za rušivých a budete si priať, aby vás nechali na pokoji.

Si moja spriaznená duša: Ktorí sú pre vás tí najlepší

Vo svojom článku o dvanástom dome som uviedol, že je to „…kde sa zbavíte všetkých povrchností. Evoluční astrológovia o ňom hovoria ako o dome toho Ultimátneho Partnera (Ducha alebo Vyššej moci). Takže keď planéty vášho partnera padnú do tohto domu, existuje potenciál, aby sa táto osoba stala vaším Ultimátnym partnerom. Nie, nie vaším osobným božstvom. Skôr by vám mohli pomôcť dostať sa do kontaktu so vaším vyšším ja.“

Toto sú ľudia, ktorí vidia za vašu fasádu. To má potenciál byť nebeské a zároveň desivé. Ak je váš hrot dvanásteho domu v Baranovi, sú to agresívne priami strelci, ktorí prelomia celú vašu obranu. Teraz povedzme, že váš Mars, vládca Barana, je v Kozorožcovi. Títo ľudia môžu mať nad vami autoritu. Sú to rozhodne ambiciózne typy a zástancovia status quo.

Astrológia v akcii

Dajme tieto informácie dokopy a vytvorme profil príťažlivosti. Napríklad v Evinom horoskope je hrot druhého domu v Baranovi. Keď Eva stretne muža, ktorý sa jej páči, je agresívna v snahe o upútanie jeho pozornosti a následnom podmaňovaní, pretože jej impulzom pre prežitie v 2. dome je nadviazať kontakt a „dobyť“ to, čo chce. Tiež potrebuje mať pocit, že robí kroky, ktoré prispievajú k jej bezpečnosti, a tieto kroky musia byť vyvolané výzvou. Jej Mars sa zhodou okolností nachádza v Baranovi v jej druhom dome, takže to pokračuje v agresívnej téme, no zároveň naznačuje, že jej záujmy môžu byť krátkodobé. Mars je skvelý na začatie vecí, ale nie až taký skvelý na dokončovanie. Akonáhle si podmaní svoj objekt záujmu, začne sa nudiť. Mars je aj v kvadratúre s jej Lunou v štvrtom dome v Rakovi. Takže jej nezávislý prístup k mužom je v rozpore s jej emocionálnou (Luna) časťou, ktorá sa rada venuje domácim a rodinným záležitostiam (štvrtý dom). To by mohlo znamenať, že má pocit, že by bola ohrozená jej nezávislosť, keby do svojho priestoru pustila mužov.

Akí muži Evu priťahujú? V siedmom dome jej horoskopu je znamenie Panny, takže ju priťahujú intelektuálne, neurotické typy ako Woody Allen. Ale Eva má v siedmom dome aj Pluto a Urán. Dej sa zahusťuje, pretože musíme zahrnúť aj tieto planetárne vplyvy. Eva má teda okrem neurotických intelektuálov rada mužov, ktorí sú nekonvenční (Urán) a nejakým spôsobom zrejme nedostupní. Navyše sú intenzívni, ovládajúci a dominantní (Pluto) a určite sú pre ňu výzvou (2. dom). A keďže siedmy dom predstavuje projekcie Evinych kvalít, môžeme tiež povedať, že tieto črty sama prejavuje vo vzťahu. Evin Merkúr (vládca Panny) je vo Vodnárovi v jej jedenástom dome. Muži, ku ktorým to Evu priťahuje, by mali byť priatelia (jedenásty dom) aj milenci. Žiadna citlivá romantika tu nie je. Chce nezávislý, priateľský vzťah (samozrejme s podtónom intenzity Pluta).

Evin hrot ôsmeho domu je vo Váhach. Takže zatiaľ čo Evu priťahujú intenzívni, nekonvenční muži, priťahuje mužov, ktorí radi flirtujú a správajú sa bezstarostne. Kde je teda Venuša, vládkyňa Váh, v Evinom natálnom horoskope? V jej dvanástom dome, v Rybách. To robí veci ešte zaujímavejšími. Pretože dvanásty dom predstavuje to, čo je skryté, Eva týchto mužov ani nemusí brať na vedomie.

Ale dvanásty je tiež domom Evinych Ultimátnych partnerov. Znamená to, že muži, ktorých priťahuje na inštinktívnej úrovni, sú jej spriaznené duše? Znamená to, že Eva sa musí bližšie pozrieť na mužov, ku ktorým by ju to normálne nepriťahovalo. Sú kreatívni, súcitní a rozhodne nie sú dominantní a ovládajúci. Mohli by tiež vykazovať niektoré z menej priaznivých aspektov Venuše v Rybách: vágni, nerozhodní, závislí a bezmocní. Spomínam to preto, že spojenie s dvanástym domom automaticky neznamená, že Eva vyhrala jackpot. Všetko závisí na tom, ako je pripravená preskúmať záležitosti svojho dvanásteho domu.

Neptún, vládca jej dvanástky, je v jej deviatom dome, v Strelcovi. Dokázala nájsť spojenie spriaznenej duše s niekým z inej krajiny, s niekým so súcitnou (Neptúnovou) víziou toho, ako by mal fungovať právny systém (deviaty dom – možno robí charitatívnu prácu).

Ste to vy, kto je v tom kolese

Takže po zostavení týchto informácií pre váš vlastný osobný horoskop by vás mohlo zaujímať, či sú tieto romantické vzory akoby vytesané do kameňa. Rozhodne nie. Astrológia nie je osud, je to nástroj, ktorý vám pomôže preskúmať trendy vo vašom živote. Ak to s partnermi zo siedmeho domu, ku ktorým ste vždy priťahovaní, nefungovalo, preskúmajte alternatívy vo svojom horoskope. Ak váš prístup druhého domu k upútaniu niečej pozornosti padne, zmeňte to. Informácie vo vašom horoskope sú len prvým krokom: zvyšok je na vás.

Váš astrológ
Mgr. Ľubomír Drozd

Astrologické služby AnteAr
email: drozd@antear.com
tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám astrologické články? Píšem ich pre vás s láskou
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne!

Súvisiace témy:
Partnerský horoskop
Osobný horoskop
Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: BlogAstro Vzťahy