Poslednú aktualizáciu dňa 26/09/2023 vykonal astromaïa

Váš ultimátny partner: Romantické vzťahy a dvanásty dom

Dvanásty dom sa zvyčajne nespája s romantikou. Tradične má tento dom najrôznejšie negatívne konotácie: väznice, nemocnice, sanatóriá, inštitúcie, slabosť, otroctvo, skrytých nepriateľov, izoláciu a sebazničenie. Fuj. To nie je veľmi sexi, však? Ale poďme sa na to pozrieť bližšie.

Luna 12 Pisces Ryby AnteAr

Ryby ovládajú dvanásty, teda posledný dom vo vašom natálnom horoskope. Zastrčený za prvým domom, je skrytý pred vonkajším svetom a pred vaším vonkajším vedomím (váš Ascendent). Ryby vládnu všetkému, čo presahuje fyzickú realitu, preto dvanásty dom predstavuje dušu, sny a podvedomie. Nie je tu miesto pre ego: Ryby rozpúšťajú všetko, čoho sa dotknú, takže tu sa zbavíte všetkého, čo je povrchné. Evoluční astrológovia o ňom hovoria ako o dome Ultimátneho Druhého (Ducha alebo Vyššej moci).

Takže keď planéty vášho partnera padnú do tohto domu, je tu potenciál, aby sa táto osoba stala vaším Ultimátnym partnerom. Nie, nie vašim osobným božstvom. Skôr by vám mohli pomôcť dostať sa do kontaktu so svojím vyšším ja. Znie to skvele! Ale ako to funguje?

Povedzme, že tri alebo štyri Evine planéty spadajú do Petrovho dvanásteho domu. Peter je generálnym riaditeľom veľkej banky a na zadnú stranu obrúskov píše úryvky poézie. Nikomu neukazuje svoje čmáranice, pretože má pocit, že by to nezodpovedalo verejnému imidžu, ktorý si vytvoril. Na druhom rande sa pristihne, že píše báseň o Eve a prezentuje jej ju. Ako ich vzťah napreduje, Eva ho nabáda, aby písal viac. Tiež mu navrhuje, aby predložil svoje básne na uverejnenie. Peter nevie, čo si o tom má myslieť. Či urobí tento skok alebo nie, závisí od zvyšku jeho natálneho horoskopu.

Partneri, ktorí dodajú energiu vášmu dvanástemu domu, môžu byť tým povestným tichým hlasom vo vašom vnútri.

Ak by sa Petra niekto opýtal, prečo Evu pustil k sebe tak rýchlo, nevedel by prísť na dôvod. Dvanásty dom nie je o racionalite. Je to o pravde, ktorá sa môže veľmi líšiť od reality, ktorú ste si pre seba vytvorili.

Predstavte si iný pár, Sofiu a Michala. Súčasťou Sofiinej reality je zoznam vlastností, ktoré opisujú jej ideálneho muža. Je to presný zoznam: musí byť vysoký aspoň meter osemdesiat, mal by zarábať aspoň päť ciferné sumy, nemal by nosiť tričká s grafikou atď. Odmietla veľa potenciálnych partnerov, pretože sa nezhodovali s jej ideálom. Vlastne si vôbec nepriznala, že práve preto je stále single. A teraz prichádza Michal s piatimi svojimi planétami v jej dvanástom dome. Michal nespĺňa takmer nič z jej „nevyhnutných vecí“ (a nosí tričko so smajlíkom). Sofiu to však k nemu veľmi priťahuje. Čo teraz? Možno je dojatá tým, aký je šťastný, aj keď zarába len minimálnu mzdu. Alebo by mohol byť prvým mužom, ku ktorému ju to priťahovalo, aj keď je nižší ako ona.

Keď partner nabije energiou váš dvanásty dom, zbaví vás všetkého, čo je povrchné.

Či dá Sofia Michalovi šancu, závisí od toho, ako je pripravená vzdať sa presvedčení, ktoré ju brzdili. A neexistuje žiadna záruka, že tento vzťah bude dlhodobý. Ale určite to prinesie okamih prebudenia.

>> Výklad astrologickej kompatibility vám poskytne prehľad o tom, ako sa planéty prejavujú vo vašich vzťahoch.

Toto všetko má aj svoju tienistú stránku. Keď niekto, s kým máte dôverný vzťah, vzbudí vo vás tú časť, ktorej si nie ste plne vedomí, je ľahké stratiť orientáciu. Žena so závislým priateľom sa ho naďalej snaží „zachrániť“ bez ohľadu na to, koľko času, energie a peňazí jej ukradne. Toto je príklad otvorenia hraníc v prospech osoby, ktorá ovplyvňuje váš dvanásty dom. Mimomanželské vzťahy často zahŕňajú jedného alebo oboch partnerov s planétami v dvanástom dome druhej osoby. Toto je skrytý aspekt prejavujúci sa ako lži.

Avšak nie všetky vzťahy so závislými alebo nevernými partnermi zahŕňajú tento dom. Toto sú len príklady toho, ako sa energia dvanásteho domu môže prejaviť, keď ju spustí romantický partner. Veľa závisí od zvyšku obidvoch natálnych horoskopov a slobodnej vôle zúčastnených ľudí.

Dvanásty dom je zložité, klamlivé a desivé miesto. Len veľmi málo z nás je pripravených spochybniť naše upokojujúce presvedčenia alebo odhaliť svoje tajomstvá. Váš Ultimátny partner, teda partner s osobnými planétami vo vašom dvanástom dome to môže urobiť v jednom z najťažších, ale potenciálne najviac obohacujúcich vzťahov vášho života.

Váš astrológ
Mgr. Ľubomír Drozd

Astrologické služby AnteAr
email: drozd@antear.com
tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám astrologické články? Píšem ich pre vás s láskou
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne!

Súvisiace témy:
Päť najlepších aspektov v synastriách pre významný vzťah
Tenká čiara medzi rozkošou a bolesťou: Venuša-Pluto
Váš profil príťažlivosti: Koho priťahujete a prečo
Partnerský horoskop
Osobný horoskop
Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: BlogAstro Vzťahy