Venuša v domoch v partnerovom horoskope

Venuša je hlavnou planétou, ktorá reprezentuje naše vzťahy. Z tohto dôvodu je najdôležitejšou planétou v synastrii, najmä pokiaľ ide o romantické vzťahy.

Tento článok pojednáva o tom, čo znamená Venuša v každom z 12 domov v kontexte synastrie.

Synastria je technika používaná na určenie vašej kompatibility s inou osobou a na pomoc pri porozumení a rozvoji vášho vzťahu s touto osobou.

Jednou zo súčastí synastrie je prekrytie grafického znázornenia horoskopu druhej osoby nad vašim vlastným, aby ste videli, do ktorých domov vášho horoskopu spadajú ich planéty.

Umiestnenie Venuše vo vašich domoch je dôležitým faktorom v synastrii.

Venuša v domoch synastrie v romantickom vzťahu je miestom, kde cítite najsilnejšie spojenie s partnerom: jeho Venuša do tohto vášho domu vnáša pocit spokojnosti.

Venuša v domoch Synastrie AnteAr

Venuša v partnerovom 1. dome

Venuša môže vniesť eleganciu a sebadôveru do sebaobrazu osoby 1. domu, ako aj ovplyvniť ju, aby venovala väčšiu pozornosť svojmu celkovému vzhľadu a zjavu. Je tu prítomná vzájomná fyzická príťažlivosť – čím bližšie k ASC, tým viac osoba Venuše vidí toho druhého ako svoj ideál krásy. V niektorých prípadoch môže byť toto prekrytie synastriou indikátorom lásky na prvý pohľad.

Môže v tom byť však aj priveľa idealizmu. Ak je napríklad Venuša poškodená, interakcia môže byť povrchnejšia. Alebo osoba Venuše môže postaviť osobu 1. domu na piedestál a očakávať od neho príliš veľa.

Venuša v partnerovom 2. dome

Tu je potenciál, aby Venuša ovplyvnila osobu 2. domu, aby zarobila viac peňazí a znížila svoje dlhy. Ak má zvyšok synastrie harmonické aspekty, považujú sa navzájom za hodnotných a spolu sa cítia sebavedomejšie a atraktívnejšie. Venuša často rada prejavuje svoju náklonnosť tým, že zvádza a rozmaznáva osobu 2. domu.

Osoba Venuše môže tiež inšpirovať osobu 2. domu, aby zdokonalila svoje zručnosti a speňažila ich.

V niektorých prípadoch však môže ísť o povrchnosť, žiarlivosť, či vyžadovanie totálnej pozornosti a prejavov lásky, najmä ak je Venuša jedného alebo druhého partnera poškodená/aspektovaná negatívne.

Venuša v partnerovom 3. dome

Toto prekrytie v synastrii vnáša do komunikácie pocit dôvernosti a romantiky. Často majú podobný vkus na knihy, hudbu, umenie, zábavu atď.

Pre osobu 3. domu je niečo veľmi krásne a príťažlivé na spôsobe, akým Venuša hovorí alebo píše. Venuša ich tiež môže inšpirovať, aby komunikovali výrečnejšie, používali romantické slová, či dokonca písali poéziu!

Keďže 3. dom je aj o súrodencoch, Venuša môže vniesť harmóniu do vzťahu osoby 3. domu s nimi.

Venuša v partnerovom 4. dome

Planéta lásky v partnerovom dome rodiny a vnútorného života je veľmi pohodlným prekrytím v synastrii. Často to znamená, že jeden v druhom nachádzajú pocit domova, najmä ak Venuša sedí blízko bodu IC osoby štvrtého domu. V tomto prípade môže Venuša vniesť pokoj a harmóniu aj do rodinných záležitostí 4. domu. Ich prvé stretnutie môže mať niečo spoločné aj s rodinou/domom.

Toto spojenie v synastrii je ako uvariť si dobré jedlo, spolu sa maznať na gauči a mať skvelý deň. Aj keď svojou prirodzenou povahou ani jeden z nich nemusí byť tým, kto vysedáva doma, radi spolu trávia viac času starostlivosťou o svoj domov a rodinu.

Venuša v partnerovom 5. dome

Tu je často hlavnou témou iskrivá romantika. Hoci toto prekrytie v synastrii nie je nevyhnutne príliš hlboké, rozhodne tu prináša veľa zábavy. V ich chúťkach a hodnotách je často veľa podobností. S planétou lásky v partnerovom 5. dome prekvitá sebavyjadrenie, dobrodružstvo a kreativita, najmä sexuálna chémia.

Ak má osoba 5. domu nejaké tvorivé nadanie, Venuša ich môže povzbudiť.

5. dom tiež predstavuje deti, takže to môže naznačovať spoločné deti alebo rovnaké predstavy a hodnoty v týchto záležitostiach.

Venuša v partnerovom 6. dome

Táto interakcia hovorí: „Poďme spolupracovať“. Prvé stretnutie môže byť dokonca v pracovnom prostredí.

Osoba Venuše akosi pridáva k zvykom a práci osoby v 6. dome nádych potešenia, optimizmu a zábavy. Môžu tiež povzbudiť 6. dom, aby prijal zdravší denný režim.

Nie vždy to však platí. Poškodená Venuša môže svojou energiou namiesto toho vniesť do záležitostí 6. domu lenivosť a konflikty.

Venus synastry love heart starry background AnteAr

Venuša v partnerovom 7. dome

Ide o jedno z najlepších prekrytí domov v synastriách, ktoré možno bežne nájsť u manželských párov.

7. dom je domom všetkých druhov partnerských vzťahov, najmä romantických. Osoba Venuše môže do tohto domu priniesť veľa lásky a harmónie. Často existuje veľa spoločných hodnôt, ako aj romantická príťažlivosť. Je to dobrý pocit byť spolu. Siedmy dom môže potenciálne vnímať Venušu ako svojho ideálneho partnera.

Venuša v 7. dome partnera však nestačí na to, aby naznačovala dlhotrvajúce šťastné spojenie – vždy treba brať do úvahy zvyšok synastrie.

Venuša v partnerovom 8. dome

Toto je ďalšie prekrytie, ktoré má potenciál „lásky na prvý pohľad“, ktorý sa môže zmeniť na hlboké trvalé spojenie, ak ho podporuje aj zvyšok synastrie.

8. dom je temné miesto – tu sa uchovávajú tajomstvá, hlboké túžby a traumy. Venušina energia tu môže priniesť jemnosť a lásku, takže sa osoba 8. domu pri zdieľaní svojich túžob s partnerom môže cítiť komfortnejšie. Často je tu prítomná magnetická sexuálna príťažlivosť.

Keďže toto je dom majetku iných ľudí, Venuša môže zdieľať zdroje aj s osobou 8. domu.

Venuša v partnerovom 9. dome

Venušina energia v 9. dome prináša veľa príležitostí pre rast, zábavu a expanziu. Je tu prítomný pocit potešenia a harmónie, pokiaľ ide o zdieľanie duchovných/náboženských myšlienok, cestovanie, debaty a spoločné vzdelávanie. Venuša môže tiež inšpirovať osobu 9. domu, aby zdokonalil svoju životnú filozofiu tým, že mu predstaví nové myšlienky.

Keďže 9. dom predstavuje cesty na veľké vzdialenosti, Venuša tu môže naznačovať vzťah na diaľku, možno s cudzincom. Môžu sa stretnúť aj prostredníctvom vzdelávania.

Venuša v partnerovom 10. dome

Osoba Venuše má potenciál byť zdrojom inšpirácie a podpory pre 10. dom, pokiaľ ide o to, ako dosiahnuť svoje ciele. Je tu veľa spolupráce, ako aj zdieľané hodnoty týkajúce kariérnych rozhodnutí a verejného imidžu.

Keďže 10. dom predstavuje kariéru, Venuša tu môže predstavovať stretnutie prostredníctvom profesionálneho prostredia.

Venuša v partnerovom 11. dome

Osoba Venuše je častejšie dobrým priateľom 11. domu, takže môže inšpirovať tohto človeka, aby rozšíril svoj spoločenský kruh a bavili sa spolu. Osoba 11. domu rada trávi čas aj s priateľmi Venuše. S týmto prekrytím v synastrii je veľký potenciál pre skupinové organizácie, vytváranie sietí kontaktov, spoločné hľadanie nových priateľstiev.

Keďže hovoríme o planéte lásky v partnerovom 11. dome, prvé stretnutie môže prebehnúť prostredníctvom priateľov alebo skupinového podujatia.

Venuša v partnerovom 12. dome

Táto pozícia Venuše v synastrii naznačuje silnú podvedomú príťažlivosť, ktorá môže byť niekedy mätúca, pretože emócie sú akoby zahalené hmlou. Zdá sa, že otázky ako „Prečo ma táto osoba tak veľmi priťahuje?“ prichádzajú na myseľ, keď sú títo dvaja vo vzájomnej prítomnosti.

Dôvodom je, že 12. dom predstavuje najhlbšiu, skrytú časť nášho ja a Venuša je tu v úkryte. To by tiež mohlo naznačovať, že vzťah môže začať v tajnosti, možno ako milostná aféra.

Môže tam byť aj psychické prepojenie, ale nebezpečenstvo tkvie v tom, že sa niekedy môžu snažiť čítať si myšlienky namiesto toho, aby správne komunikovali.

V niektorých prípadoch môže negatívne aspektovaná/poškodená Venuša skrývať nejaké tajomstvá pred osobou 12. domu.

>> Chcete vedieť, ako vplýva Venuša v partnerskom horoskope na Vaše vzťahy? Vyskúšajte výklad partnerského horoskopu: poskytne Vám vysoko hodnotné informácie o tom, ako sa planéty prejavujú vo vašich vzťahoch.

Váš astrológ
Mgr. Ľubomír Drozd

Astrologické služby AnteAr
email: drozd@antear.com
tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám astrologické články? Píšem ich pre vás s láskou
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne!

Súvisiace témy:
Odhalia vašu pravú tvár: Sila vonkajších planét na hlavných osiach v synastriách
Jupiter v Synastrii: Aspekty so Slnkom, Lunou, Venušou a Marsom
Saturn v Synastrii: Aspekty so Slnkom, Lunou, Venušou a Marsom
Pasca karmy: Vzťahy z minulých životov, ktorým sa treba vyhnúť
Päť najlepších aspektov v synastriách pre významný vzťah
Váš profil príťažlivosti: Koho priťahujete a prečo
Sexuálna charizma z pohľadu astrológie
Karmické vzťahy a osudová príťažlivosť
Kompatibilita vzťahu a Synastrie
Partnerský horoskop
Osobný horoskop