Venuša v Kozorožcovi

Venuša v znamení Kozorožca

Vládnuca planéta Saturn, základné zemné znamenie.

V skratke: Dáva citom hĺbku, stálosť, vernosť, konzervatívny pohľad na podobu vzťahu. Citové prejavy sú chladné, odťažité. Venuša v Kozorožcovi o svojich citoch hovoriť nechce, nedôveruje svojim blízkym a starostlivo si chráni svoje vnútro. Kladie dôraz na materiálnu stránku života. Niekedy zavrhnutie telesnosti, zmyselnosti, podozrievavosť, opatrnosť.

Venuša v Kozorožcovi AnteAr

Venuša v Kozorožcovi

Keď stojí Venuša v Kozorožcovi, vytvára človeka, ktorý je v láske vážny, starostlivý a tiež do istej miery hrdý. Možno aj dodať, že je v tomto ohľade tiež tak trochu bojazlivý. Svoje city dáva najavo ostýchavo a zdržanlivo.

V jeho vnútri môžu byť emócie síce veľmi silné, ale navonok pôsobí citovo vzdialeným a chladným dojmom. Jeho vystupovanie je triezve, nevystavuje svoje city na oči verejnosti otvorene. Je to skôr uhladený, dôstojný alebo až strojený jedinec. Pravda je taká, že v láske si je sebou neistý, bojazlivý, a že nebude milovaný a najskôr zostane osamotený.

Jeho emócie sú často ním samotným potláčané do takej miery, že zdanlivo vôbec žiadne nemá. Venuša v Kozorožcovi skôr prebúdza ambície a túžbu po prestíži a postavení. Človek bude pravdepodobne v zamestnaní šarmantný a láskavý, pretože tu ležia jeho pravé záujmy. Romantické zápletky a osobné vzťahy preto často začínajú v pracovnom prostredí.

Niektorí ľudia narodení v tejto kombinácii planéty a znamenia vyhľadávajú lásku a partnerstvo jednoducho preto, že sa im to zdá ako vhodné správanie. Patričné a korektné správanie korešponduje s ich základnými psychologickými pohnútkami. Takýto človek bude od svojho partnera očakávať, že sa stane jeho pomocníkom v snahe o dosiahnutie úspechu a naplnenie ambícií. Napriek tomu, že nebude sám svoje emócie dávať otvorene najavo, bude verný a vo svojich citoch pevný. V láske i manželstve bude mať zodpovedný prístup k veci. Bude spoľahlivý a lojálny, niekedy tak trochu podivným staromilským spôsobom.


Získajte viac informácií na tému: Venuša v znameniach zverokruhu


Váš astrológ Mgr. Ľubomír Drozd

www.antear.com, email: drozd@antear.com, tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám moje články? Píšem ich pre vás s láskou ♥
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne! ♥