Poslednú aktualizáciu dňa 27/09/2023 vykonal astromaïa

Venuša v znameniach zverokruhu

Venuša – Láska k harmónii

Venuša je krása a pôžitok – ktorý môže byť len povrchný, ale často je viac spojený s vnútornou kvalitou bytia. V oboch prípadoch je to harmónia, ktorá vytvára krásu a potešenie. V prvom prípade je harmónia len povrchná, ako osviežovač vzduchu na zakrytie zápachu alebo pekná tapeta zakrývajúca trhliny – alebo ešte lepšie, pekný vzhľad skrývajúci slabú osobnosť. V druhom prípade má viac spoločného s pôvabom. Pôvab je stav bytia, ktorý je spoločensky alebo umelecky zladený s tým, čo v skutočnosti predstavuje harmóniu, či už medzi dvoma ľuďmi alebo v hudobnej skladbe. Potešenie, ktoré Venuša poskytuje, sa môže zvrhnúť aj na holé pôžitkárstvo a pretvárku alebo byť niečím, čo bolo kúpené za drahé peniaze, a nie vytvorené z lásky.
V pozitívnom zmysle znamená vnímavosť, veľkorysosť a náklonnosť. Koniec koncov, Venuša je predovšetkým o hodnote a hodnotách a o tom, či sú alebo nie sú morálne alebo pochybné.

Vo vzťahoch – Venuša je planéta, ktorá má rozhodujúce slovo, pretože Venuša predstavuje harmóniu a o harmóniu vo vzťahoch zvyčajne ide. Po tomto konštatovaní je vždy dôležité mať na pamäti, že skôr či neskôr musí človek prejsť konfliktom, aby dosiahol a/alebo vytvoril skutočnú harmóniu alebo pôvab vo vyššie opísanom zmysle. Zamilovať sa do lásky, byť jednoducho milý, chcieť sa páčiť a byť milý, chcieť uspokojiť a byť uspokojený, alebo mať pokoj za akúkoľvek cenu – to sú niektoré z prejavov Venuše, ktoré nie sú harmóniou pravého a osvedčeného druhu. Túto podobu Venuše by sme mohli nazvať ilúziou, pretože takéto predstavy o láske a harmónii sú fiktívne a nezakladajú sa na úprimných citoch ani na skutočných hodnotách. Žiaľ, západná kultúra je v poslednom čase zamorená týmito povrchnými hodnotami – že všetko sa dá kúpiť za peniaze alebo okamžite zaobstarať ako rýchle občerstvenie – a ťažkosti, v ktorých sa nachádza väčšina vzťahov, túto súčasnú situáciu potvrdzujú.

Venuša symbolizuje aj ženskú sexualitu, ktorej charakteristickými znakmi sú zmyselná príťažlivosť a tajomný pôvab. Tým sa zdôrazňuje, že ženskosť je niečo, čo k sebe veci priťahuje, na rozdiel od mužskosti (Mars), ktorý ide a veci si vezme. To však neznamená, že Venuša patrí výlučne ženám, ani že by Mars patril výlučne mužom. Postavenie Venuše (spolu s Lunou) naznačuje charakter prítomnosti toho, čo Jung nazval „anima“ čiže ženský prvok vo vnútri muža. Anima je to, čo u muža určuje, aký typ ženy ho bude priťahovať. Na druhej strane postavenie Slnka a Marsu odhaľuje „animus“ čiže mužskosť vo vnútri ženy a typ muža, ktorý bude túto ženu priťahovať.

Rozvíjanie svojich umeleckých, estetických a spoločenských talentov je zdravý spôsob, ako zvýšiť svoju sebaúctu a schopnosť byť hodný lásky. Najlepším spôsobom, ako dosiahnuť harmóniu s druhým človekom, je predovšetkým spoločné zdieľanie svojich svetlých a tienistých stránok.

Venuša v znameniach zverokruhu AnteAr

Venuša v osobnom horoskope

Znamenie, v ktorom stojí Venuša v osobnom horoskope, ukazuje, čo nás priťahuje, vďaka čomu dávame a prijímame lásku, náklonnosť a vyjadruje zmysel pre estetiku.

V aspektoch Venuše a v znameniach a domoch, kde sa Venuša nachádza alebo ktorým vládne, sa ukazuje, ktorých životných oblastí sa bude najvýraznejšie dotýkať túžba po partnerstve, ako sa bude prejavovať láska k iným ľuďom a aké estetické alebo umelecky tvorivé sklony bude človek mať.

Venuša v osobnom horoskope odhaľuje tiež aj to, v ktorých oblastiach je človek schopný, alebo naopak neschopný nadväzovať úzke vzťahy. Ďalej ukazuje, ako a v ktorých oblastiach prejavuje svoje spoločenské, romantické a sexuálne potreby a kde môže iným rozdávať svoju oddanosť, radosť a harmóniu.

Sila Venuše v horoskope naznačuje schopnosť človeka pre vytváranie krásy, harmónie a materiálnej prosperity. Znamená tiež aj schopnosť priťahovať tých ľudí a veci, ktoré chce človek milovať a vlastniť. V prípade poškodenej Venuše to znamená, že človek sa bude musieť vyrovnať s určitými problémami v spoločenskom správaní a uspokojovaní potrieb.

V horoskope muža ukazuje Venuša a faktory s ňou súvisiace na typ ženy, ktorý by chcel priťahovať a v horoskope ženy naopak ukazuje, čo je ona sama ochotná urobiť pre muža, aby si ho získala.

Venuša v znameniach zverokruhu podrobnejšie:

Venuša v znamení Barana

Venuša v znamení Býka

Venuša v znamení Blížencov

Venuša v znamení Raka

Venuša v znamení Leva

Venuša v znamení Panny

Venuša v znamení Váh

Venuša v znamení Škorpióna

Venuša v znamení Strelca

Venuša v znamení Kozorožca

Venuša v znamení Vodnára

Venuša v znamení Rýb

Váš astrológ
Mgr. Ľubomír Drozd

www.antear.com
email: drozd@antear.com
tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám moje články? Píšem ich pre vás s láskou
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne!

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Blog