Slnečné znamenie Vodnár

Vodnár – Muž

Aby sme rovno zahryzli do kyslého jablka: nečakajte, že sa muž Vodnár bude chovať tak, ako sa majú správať zamilovaní ľudia. Pokiaľ áno, čaká vás nepríjemné prekvapenie, možno dokonca séria prekvapení. Pokiaľ ide o priateľstvo, nemohla by ste si priať lepšieho kamaráta alebo dôverníka. Ale láska? Ako jeden môj známy Vodnár povedal: „Každý môže mať dievča. Ale láska je niečo celkom iné.“ To bol výborný postreh. Pre Vodnára je to skutočne „niečo iné“.

Najbližšie k tomu, aby sa do vás zamiloval, je, keď sa chová, ako keď vás nemá rád. Dôvod je jednoduchý – čisto logický. Vodnár má rád všetkých. Každý je jeho priateľ. Dokonca nazve aj svojho úhlavného nepriateľa „môj priateľ“. Takže keď povie, že niekoho nemá rád, niečo to znamená. Ale nie je ľahké zistiť presne čo. Rôzne nuancy môžu byť komplikované.

Muž Vodnár nechce odhaliť svoje skutočné pocity napriek tomu, že jeho obľúbenou zábavou je prenikať do pocitov druhých. Jeho vlastné reakcie a motívy sú zložité a on má v úmysle to tak nechať, pretože mu robí dobre vodiť vás za nos. Tento muž zažije prostredníctvom lásky a priateľstva mnoho zvláštnych pocitov a každý z nich bude dychtivo rozoberať. Kým ho nedostanete pred oltár, ste len jeho ďalšou skúsenosťou, ďalším experimentom, akokoľvek ťažké je sa s tým zmieriť.

Nechystajte sa plakať. Napriek všetkej jeho opatrnosti ho môžete prekabátiť. Ale než začnete, radšej by ste mala pochopiť, ako sa vyrovnať s jeho osobitým pohľadom na ľudí.

Je to človek, ktorý sa združuje do skupín a týmová práca je pre neho prirodzená. Vodnár rozumie pravidlám fair play v športe, ako keby ich sám vynašiel, a uplatňuje ich aj v osobných vzťahoch. Má veľmi rôznorodé záujmy. To preto, že jeho láska k ľuďom je tak neosobná. Každému, s kým sa stretne, dáva určitú hodnotu, zatiaľ čo my ostatní si to schovávame len pre ľudí, ktorí pre nás veľa znamenajú. Pre Vodnára každý niečo znamená. Tým myslím naozaj každý. Aj tí, ktorých ešte nestretol. Len máloktorý je sebecký alebo malicherný. Pokiaľ sa u neho tieto vlastnosti prejavia, jemná poznámka o jeho obmedzenosti to napraví. Vodnári neznesú, aby niekto hovoril, že sú úzkoprsí.

Vďaka svojim prísnym morálnym zásadám ( mala by ste vedieť, že to sú jeho vlastné zásady, ktoré nie vždy odrážajú všeobecnú morálku spoločnosti ), má tento muž neobyčajne vysoké ideály. Takmer určite bude viesť život plný zmien, sporov a nečakaných udalostí. Napriek tomu s ním niekedy nastanú aj chvíle dokonalého pokoja, ktoré je nemožné zažiť s ktorýmkoľvek iným znamením. Akonáhle sa dostane zo šoku, že záujem o jednu ženu prevýšil záujem o ľudstvo ako také, môže sa z neho stať nesmierne ohľaduplný milenec. Nebezpečné obdobie je pred tým, než prejde šok. Pretože je zvyknutý zanedbávať vlastné problémy v záujme väčšiny, dúfajme, že tento postoj prenesie čiastočne aj na lásku k vám. Avšak nespoliehajte sa na to. Práve tak sa môže stať, že si odrazu uvedomí, že venuje svoju oddanosť úplne vám, zatiaľ čo existuje množstvo bezmenných ľudí, ktorí ho potrebujú. Potom sa od vás odvráti, aby si dokázal, že nestratil lásku k priateľom a zvyšku ľudstva, pretože sa upol len na jednu osobu.

Pretože Vodnár neustále všetko analyzuje, často sa sám seba bude pýtať: „Čo tým asi myslela?“ Tiež nebude mať pokoj, kým to nezistí. Hádanky ho proste privádzajú k šialenstvu a nedajte sa oklamať jeho nonšalanciou. Keď cíti niečo skryté, nebude v noci spať, dokým ono tajomstvo neodhalí a nepríde mu na koreň. Vždy hrozí možnosť, že bude svojim objavom nakoniec sklamaný, takže sa radšej postarajte, aby to stálo za to. Ak nie, nebude si brať žiadne servítky, aby to dal značne nešetrne najavo – a odkráča odhaľovať ďalšie tajomstvá.

Dievča, ktoré ho chce dostať, v ňom musí najskôr vzbudiť zvedavosť. Otvorená kniha ho neláka. Priťahujú ho zavreté stránky. Čím pevnejšie sú zavreté, tým viac dráždia jeho detektívny inštinkt. Keď ho žena buď ignoruje, alebo si necháva svoje názory pre seba, oči mu zbystria, aspoň na začiatku, a nasadí ostražitý výraz, ako keď je loviaci pes na stope koristi. Prečo tá žena všetko tak prežíva? ( Je v poriadku prejavovať svoje emócie, pokiaľ mu nevysvetlíte ich dôvod ). Skutočne je taká vrtkavá, alebo to len hrá? Prečo sa toľko maľuje a vonia a nosí šaty s hlbokým výstrihom, a potom sa urazí, keď na ňu všetci tí Levi a Strelci a Škorpióni pískajú pred obchodom? Stojí o dvorenie mužov, alebo nie? Je puritánka, alebo je promiskuitná? O čo jej v živote ide? Jeho sondy a otázky dievčine najskôr prirodzene lichotia, ale keď vidí, že v ňom aj tak väčšiu zvedavosť vzbudzuje servírka, ktorá ich práve obslúžila ( nehovoriac o poslíčkovi ), do istej miery ochladne. Cítiť sa ako hmyz vystavený chladnému skúmavému pohľadu vedca môže ťažko vyvolať rozochvelé búšenie srdca v ženskej hrudi. Takže nakoniec prejde ( alebo utečie ) k ohnivejšiemu alebo zemitejšiemu mužovi a Vodnár si na okamih smutne vzdychne – než zaháji ďalší milostný výsluch. ( Pokiaľ ho predtým nezaujme nejaký nový vynález alebo unikátny nápad. V takom prípade musí ďalší projekt výskumu žien počkať. )

Dokáže byť neobyčajne jemný a tvárny, ale nemala by ste zabúdať, že tento povrchný pokoj je len preludom, rovnako ako jeho poddajnosť. Nestrpí u ženy ani štipku oportunizmu. Pokiaľ si myslí, že je vykorisťovaný, onen nevyspytateľný šarm zmizne tak rýchlo, že budete mať dojem, že sa Gary Grant premenil na zlosyna, ktorý sa vám chystá mrštiť do tváre polku grapefruitu. Znepokojujúce je, že silne rozrušený Vodnár je celkom schopný tento hrozný čin vykonať. Ešte viac znepokojujúce je, že mu to zrejme odpustíte. Nerobte to. Aspoň nie viackrát než raz. Obdivuje ženu, ktorá si stojí za svojím, pokiaľ to nerobí príliš mužským spôsobom a ak ho nechá poletovať sem a tam, nezaťaženého sentimentálnymi sľubmi a slzavými obvineniami. Pokiaľ ide o ten grapefruit, je len spravodlivé zdôrazniť, že Vodnári sú obvykle k opačnému pohlaviu neobyčajne galantní.

Ale niekedy môžu v zápale zabudnúť rozlišovať medzi pohlaviami. Ak pridáte k tomu ich nevyspytateľnosť, môže to vyústiť do dávky grapefruitovej šťavy v oku.

Existuje veľká pravdepodobnosť, že Vodnár počas života získa prestíž v niektorom odbore. Aj keď je to hoci len futbalový pohár alebo mosadzný odznak za to, že bol najvyšším mužom v kraji, takmer isto sa mu dostane určitého druhu uznania. Môže to byť niečo tak význačné ako Nobelova cena. Mnoho Vodnárov takéto vyznamenanie dosiahne. ( Na druhej strane veľké percento Vodnárov navštevuje každý týždeň psychiatra. Môže byť dosť ošemetné ich od seba odlíšiť. )

Niektorí muži v tomto znamení vyznávajú čistotu. Môžete naraziť na takého, ktorý jačí, keď niekto použije jeho ručník alebo mu funí na ovsenú kašu. V pozadí tohoto jednania je skoro neurotický strach z bacilov a chorôb. Vodnár môže tieto fóbie využívať tiež v milostnom živote, aj keď to možno robí nevedomky. Nebuďte prekvapená, až si posťažuje, že je alergický na vaše očné tiene, ktoré ho nútia kýchať. Títo ľudia majú totiž vo zvyku získavať alergiu na veci, ktorým sa chcú vyhnúť. A môžu dokonca oklamať lekára, nieto ešte nevinné, nič netušiace dievčatá.

Nie je to typ, ktorý by sa vám dvoril veľkolepými gestami. Môže odtrhnúť púpavu a hodiť vám ju, rovnako ako vám priniesť orchideu. Pravdu povediac, to prvé je pravdepodobnejšie. Nebude vám dávať norkové kožuchy a diamanty. Ale život s ním môže byť fascinujúci aj bez norky. Traduje sa jedna historka o Helen Hayesovej a jej manželovi Charlesovi MacArthurovi. Keď sa prvýkrát stretli, dal jej misku búrskych orieškov a povedal: „Želal by som si, aby to boli smaragdy.“ O mnoho rokov neskôr, keď boli oveľa bohatší, jej venoval niekoľko smaragdov s poznámkou: „Želal by som si, aby to boli búrske oriešky.“ Neviem, či bol MacArthur Vodnár, ale Urán hral v jeho horoskope určite významnú rolu. Toto je presne druh nečakaného šťastia, aké zažijete s partnerom vo Vodnárovi. Kto potrebuje norky?

Teraz musíme odvážne čeliť tomu najhoršiemu faktu. Žiadne uhýbanie ani zbožné želania. Na rozdiel od Raka, Kozorožca, Leva a Váh sa Vodnári nedajú nalákať na manželstvo ako deti na sladkosti. V skutočnosti sa mu väčšina vyhýba tak dlho, kým je to možné. Vzácne sa niektorý dá vlákať do manželského chomúta v ranom veku, ale nestáva sa to tak často, aby bola naša štatistika povzbudivá. Táto slepá ulička obyčajne začína tým, že títo muži považujú nádherné dokonalé priateľstvo za základ lásky. Vyberú si dievča, ktoré je pre nich aj kamarátkou a dokáže držať krok s ich záujmami, vrátane baseballu, krížoviek, arabských koní, svätojánskych mušiek na Mississippi a pergamenov Mŕtveho mora. Prečo? To je jasné. keď majú toľko o čom rozprávať, nezostáva veľa času na milovanie, ktoré ich môže dostať do pasce. Ich ideálom je žena, ktorá im je priateľkou a ktorá nemá veľké nároky v citovej sfére. Kam odtiaľ vedie cesta? Obyčajne nikam.

Pre muža Vodnára nie je ľahké fyzicky vyjadriť náklonnosť. Môže trvať veľmi dlho, než vás prvýkrát pobozká na dobrú noc. Je treba priznať, že to čakanie častokrát stojí za to a odklady ešte zväčšia následný pôžitok. Ale bude sa držať ilúzie, že s vami udržiava príjemné nezáväzné platonické priateľstvo, aj keď pre vás bude taký vzťah už neudržateľný. Dokonca aj potom, čo naberie odvahu vysloviť „milujem ťa“, sa bude vyhýbať téme manželstva známymi výhovorkami. A keď mu dôjdu, vymyslí si nové s nemalou predstavivosťou. Trpezlivo vám vysvetlí, že vás neuživí na takej úrovni, akú si zaslúžite, že ho rodičia potrebujú doma, alebo že pre vás nie je dosť dobrý. Keď to nezaberie, prehlási, že budúcnosť je príliš neistá, pretože ľudstvu hrozí zničenie jadrovým potenciálom, a tak podobne. Alebo čo ak ho šéf pošle na budúci rok na Aljašku? Mohla by ste tam chytiť zápal pľúc a on by bol po zvyšok života zlomený žiaľom. Myslíte, že nič bláznivejšie nedokáže vymyslieť? Jeden známy Vodnár bol dvanásť rokov zasnúbený s dievčinou, kterú si nechcel vziať, pretože „by musela obetovať skvelú kariéru na Broadway. Fakt, že dievča v živote nevstúpilo na javisko, nebol podstatný. On si myslel, že má talent. Jedného dňa ju možno objaví niektorý producent. Ako by sa potom cítila, keby ju manželstvo držalo späť? A čo je ešte horšie, ako by sa cítil on? Previnilo. Sebecky a previnilo. Niet divu, že táto úbohá žena nakoniec utiekla k pozitívnejšie naladenému rivalovi.

Ale všetko nie je stratené. Aj keď pravdou je, že väčšina Vodnárov sa žení neskoro, nakoniec sa oženia – obvykle. Spravidla k tomu dôjde potom, čo posledný slobodný kamarát odpláva na Bermudy na svadobnú cestu a Vodnár si uvedomí, že existuje záhada, ktorú iní ľudia rozriešili a on dokonca ani nepreskúmal. Prirodzene takúto myšlienku nemôže zniesť, takže sa promptne vytasí s ponukou na sobáš. Celkom nečakane, samozrejme. Však viete, Urán.

Vo včasnom štádiu vášho vzťahu si možno budete myslieť, že potrebuje lekciu, a budete predstierať, že vás získal iniciatívnejší nápadník. Dovoľte mi varovať vás, že pre neho zrejme zostanete stratenou navždy. Váš Vodnár so zlomeným srdcom za vami sotva vystrelí ako šíp s majetníckym výrazom v očiach. Skôr mu ticho skanie pár sĺz a povie si: „No, asi vyhral ten lepší.“ Prispôsobí sa životu bez vás s urážlivou ľahkosťou. Dokonca vám asi položí tu neznesiteľnú otázku: „môžeme zostať priateľmi?“ Pokiaľ dôrazne odpoviete nie, pravdepodobne len rezignovane pokrčí plecami a pomaly odkráča. Ak mu povite áno, no, potom ste späť tam, kde ste začali – pri priateľstve.

Žiarlivosť nie je nič pre neho. Bude vám dôverovať, kým sa nepresvedčí, že sa vám dôverovať nedá. Nie že by bol od prírody dôverčivý, ale pretože ho už uspokojila analytická pitva vášho charakteru. Pokiaľ nemá v natívnom horoskope výrazne nepriaznivé aspekty, nie je schopný bezdôvodného podozrenia a majetníckeho vzťahu. Ak ho vzácne tu a tam bodne osteň žiarlivosti, bude sa snažiť, aby ste sa to nikdy nedozvedela. Málokedy, ak vôbec, vám bude fyzicky neverný, hlavne preto, že celá záležitosť sexu ho príliš netrápi, aj keď je zaujímavá. Zriedka sa vyskytne Vodnár, ktorý trávi značnú dobu intenzívnym premýšľaním o sexe, ale ak takého poznáte, môžete s istotou predpokladať silný vplyv Škorpióna. ( A pravdepodobne ani tento typ nebude aktívne a otvorene pestovať tento záujem. )

Akonáhle si Vodnár vyberie družku, usúdi, že sa môže sústrediť na dôležitejšie veci. Trebárs začne skúmať vzťah chlapec – dievča a muž – žena vo svojom súkromnom laboratóriu ( čo nie je taká zlá vyhliadka, keď uvážite možný úspech tohoto experimentu ).

Vodnárov sex je súčasťou istého ideálu alebo image. Ak pocíti pokušenie začať si nevhodný milostný románik ( to jest nevhodný v jeho vlastných očiach ), väčšinou s tým rýchlo skoncuje, napriek tomu, že ho to môže hlboko raniť, než aby pokračoval v niečom, čo považuje za nečestný vzťah. Situácia, ktorá v ňom vzbudí vinu, môže byť akákoľvek – od nesúhlasu vašich rodičov alebo protichodných náboženstiev cez bývalého priateľa, s ktorým ste úplne neprerušila styky, až po sľub, ktorý si dal vo veku ôsmich rokov, alebo kvôli niečomu, o čom kdysi čítal. Nech je to, čo je to, bude to musieť vyriešiť, než sa s vami opäť zblíži, aj keď je vaša láska rovnako osudná ako medzi Viktóriou a Albertom. Vodnárovi vždy pukne srdce potichu, sotva že to začujú jeho priatelia a začnú sa vypytovať.

Je schopný čakať hoci aj do deväťdesiatich, aby vás požiadal o ruku, aj keď si zrejme myslíte, že je to na naplnenie vzťahu trochu pridlho. Najhoršie je, že vám nikdy neoznámi dôvod, prečo váš vzťah skončil. On to vie a vy na to musíte prísť. Perverzne vás nechá myslieť si, že to bola od začiatku len neuskutočniteľná fantázia, a bude skrývať pravdu, že to bola naozajstná láska, pre nejaký neurčitý budúci deň odpustenia a zmierenia. Môže to byť značne kruté, ale to sú jeho pravidlá hry.

Vašou jedinou útechou je vedomie, že svojim spôsobom tiež trpí. Ako sa to dozviete? Prečítajte si znovu „ako spoznáme Vodnára“. Dokáže nenápadne telegrafovať svoje pocity, ktoré môžu byť neobyčajne frustrujúce – najmä keď jeho svojrázna súkromná komunikácia signalizuje zelenú, zatiaľ čo na verejnosti ukazuje červenú, kým nie je pripravený svetlá zmeniť. Môže z toho byť dosť náročná milostná dopravná zápcha. Je to ťažké pre chodca, a on je na mieste vodiča, takže nemôžete toho veľa robiť, iba že by ste si vymyslela nejakú ďalšiu záhadu, ktorá by ho zaujala, alebo dosiahla ohromujúci úspech, ktorý by ním otriasol a vzbudil v ňom zvedavosť s vami znovu hovoriť – ako napríklad keby ste bola prvá žena, ktorá obletela Venušu.

Nie že by taký skutok zmenil jeho city. Ak vás naozaj miluje, bude vás milovať, aj keď nedoletíte ďalej než do predajne lahôdok na rohu, ale môže to byť v rozpore s jeho nemennou stratégiou. Z toho všetkého asi máte dojem, že v láske dokáže byť Vodnár pekne tvrdohlavý. Nie je to tak celkom pravda. Jeho otáľanie v citových záležitostiach vás môže dohnať do blázinca alebo sa v zúfalstve vrhnete do náručia iného. To je ale zbytočná strata času. Nie je žiarlivý, pamätáte? Alebo pokiaľ je, nedá to najavo. Okrem toho tou svojou prekliatou intuíciou aj tak zistí, že to len hráte, pretože vám vidí až do žalúdka.

Nezabudnite, že vás dlho študoval. Jediné, čo môžete robiť, je dúfať, že budete v deväťdesiatke ešte stále príťažlivá, alebo začnete trénovať oblety Venuše.

Na druhej strane môže Vodnár vzbudiť vlastnícke vzťahy vo vás. Nenechajte sa tým vyviesť z rovnováhy. Vďaka jeho nikdy nekončiacemu vyhľadávaniu priateľstva možno často nebudete vedieť, kde je, dokonca ani po svadbe, keď by ste to vedieť mala. Len si povedzte, že bez ohľadu na to, ako dlho sa zdrží s priateľom, pudí ho k tomu len prirodzená zvedavosť a neustály záujem o ľudí. Pokiaľ je oným priateľom žena, predstierajte, že ste si to nevšimla. Pretože on si to s najväčšou pravdepodobnosťou skutočne nevšimol. Ak mu položíte priamu otázku, môžete očakávať pravdu. Ale ak máte pochybnosti a spýtate sa znova, bude si myslieť, že nechcete počuť pravdu. Aby vás potrestal, povie vám najfantastickejšiu historku, akú dokáže vymyslieť ( a on dokáže vymýšľať poriadne divoké príbehy ). Asi budete svoju podozrievavosť ľutovať, až potom strávite niekoľko hodín nešťastným premýšľaním, či naozaj povedal tej ryšani, že je úchvatná. ( To sa stalo potom, čo vám povedal, že si ani nepamätá, že s ňou hovoril, a vy ste vyštekla: „Ha! To ti tak verím, že si ju nepamätáš! „) On si ju vážne nepamätal, ale keď ste trvala na podrobnostiach, rád vám vyhovel tým, že si ich vymyslel, aby vám uštedril lekciu. S Vodnárom sa učíte rýchlo.

Nebuďte urazená, keď dá prednosť samote a zostane len so svojimi snami. Vráti sa, aby ich s vami zdieľal, a vďaka svojmu duchovnému ústraniu bude o to láskavejší a nežnejší. A všetko, čo ho robí vrelším, by sa malo podporovať. Asi nebude najlepším živiteľom rodiny, ale je schopný vynájsť niečo prínosné pre svet alebo byť prvým človekom, ktorý pristane na Marse. Tiež sa tam hneď bude cítiť ako doma. S Vodnárom nikdy nie je o prekvapenia núdza, aj keď váš rodinný rozpočet nebude práve vyrovnaný. Prirodzene existujú bohatí Vodnári, dokonca milionári, ale ich ctižiadosť zriedkakedy zahŕňa vysoké príjmy. Všetci bohatí Vodnári k tomu zrejme prišli ako slepé kura k zrnu. Isté je, že po majetku nebažili. Pokiaľ má Vodnár tučné bankové konto, zrejme ho získal, keď sa pokúšal zdokonaliť nejaký výrobok alebo nápad pre dobro ľudstva – alebo si ušetril peniaze na bezstarostnú starobu. Kto vie? Možno chce raz uskutočniť výlet v stroji času a chce mať istotu, že bude mať na cestovné. Väčšinou bude s peniazmi nakladať rozumne, ale pokiaľ možno šetrite, ako len môžete, a zbytočne sa nezadlžujte. Z vašej nerozvážnosti vo finančnej oblasti sa nikdy nespamätá. Niekedy vás prekvapí záchvatom štedrosti, ale ak nemá ascendent v Baranovi, Levovi, Strelcovi alebo Rybách, nebude to preháňať. Ani vtedy z neho nebude márnotratník.

Pre deti bude tým najvďačnejším poslucháčom v okolí. Bude ho fascinovať, ako vlk sfúkol dom trom prasiatkam, a bude zvedavý, ako stará ježibaba otrávila to jablko, ktorým zadusila Snehulienku. Problémy malého chlapca, ktorý sa učí trafiť do lopty, a slzy dievčatka nad rozbitou bábikou sú pre otca Vodnára problémami dvoch kamarátov. Tiež vie odpovedať na zložité otázky z aritmetiky.

Nedovoľte, aby vaša kariéra spôsobila, že budete zanedbávať kŕmiť ho či prišívať mu gombíky. Nepovzbudzujte svoje kamarátky, aby celé hodiny okupovali jeho gauč alebo vám nepretržite telefonovali, a nevenujte plne pozornosť televízii alebo knihe, keď od vás chce, aby ste mu na pôjde našla starú softbalovú loptičku alebo mu vytiahla triesku z prsta. Oženil sa s vami z niekoľkých dôvodov. Aj keď láska tu môže hrať istú rolu, najdôležitejšie je mať vás po ruke, aby mu niekto uvaril zemiakovú kašu, obšil gombíkové dierky, našiel stratené veci a vyoperoval občasnú triesku. Nepripustí, aby vám do týchto povinností zasahovala televízia, čítanie alebo kamarátky. Jeho predstava dobrej manželky a matky je celkom prostá: žena, ktorá sa takmer nepretržite venuje tomuto poslaniu. Dokonca aj liberálnejší manželia v znamení Vodnára sa budú mračiť na ženu – vetroplacha, ktorá vyhľadáva zábavu. Ale nebude vám to tak vadiť. Tento muž vám totiž pripraví sám toľko prekvapení, že nebudete potrebovať sentimentálne príbehy v televízii, ženské časopisy, ani pohovory s priateľkami, aby ste zamestnala svoju myseľ i city ( možno vás zamestná natoľko, že viac už by ste aj tak nezvládla ). Nakoniec môžete všetko dohnať, až sa ponorí do nejakého nového projektu a stratí prehľad o tom, čo robíte. Len si dajte pozor, aby ste bola nablízku, keď má boľavý palec, pretože v opačnom prípade vie byť pekne protivný.

Je zaujímavé, že napriek tomu, že je Vodnár vo väčšine záležitostí taký realistický, nikdy nezabudne na svoju prvú lásku. ( Nie na prvé rande, ale na prvé dievča, ktoré pre neho vyčarilo dúhu. To je rozdiel. ) Vodnári sa často ženia s detskými láskami o mnoho rokov neskôr alebo tiahnu k vyblednutým ilúziám. Väčšinou dokážu popísať svoje prvé lásky do detailov, čo môže byť pre manželku dosť nemilé. Riešenie je byť jeho prvou láskou. Asi budete musieť dlho čakať na svadobný závoj, ale aspoň vás nenahradí prízrak. Kto iný by mohol premeniť búrske oriešky na smaragdy a naopak? Trocha grapefruitovej šťavy v oku predsa nevadí. Navzdory svojej milostnej neobratnosti dokáže tento muž náhle vyriecť veci, ktoré mohli vynájsť len anjeli. Môže zabudnúť na výročie svadby, ale prinesie vám fialky v januári. Vianoce? Kto hovorí, že musia byť na Štedrý deň? Môžu byť kedykoľvek, keď si to budete priať. Možno vám nepovie slovko lásky alebo náklonnosti celé dni, týždne i mesiace. Potom sa vám jedného rána, až mu budete krájať borievkový koláč, pozrie hlboko do očí a nežne sa spýta: „Vieš, aká si krásna?“ V jeho tóne bude niečo, čo vám podlomí kolená.

Rolničky na morskom pobreží, narodeniny za úsvitu, dúhy o polnoci. Kotúľajte veľkonočné vajce v snehu, zapáľte sviečky na torte na vrcholku horskej dráhy na kolotoči – zamilovala ste sa do Vodnára, azda ste to nevedela? Želám vám rozprávkový koniec. Ale buďte opatrná…

… Mohla by ste sa v tej Ríši divov stratiť.