Slnečné znamenie Vodnár

Vodnár – Žena

Najbezpečnejší spôsob, ako vstúpiť do milostného vzťahu so ženou v znamení Vodnára, je pamätať si, že sa v láske chová rovnako paradoxne ako vo všetkom ostatnom. Tak nebudete zaskočený.

Toto dievča má v láske vernosť pevných znamení, ale tiež má v sebe odstup a nedostatok citov vzdušného elementu. Vytvoriť s ňou šťastný vzťah je možné len vtedy, ak jej poskytnete voľnosť, aby sa mohla venovať nespočetným záujmom a stýkať sa so svojimi priateľmi. Nikdy ju neskúšajte pripútať k sporáku alebo k nohe postele. Spýtajte sa muža, ktorý to skúsil. Vodnárka sa môže náhle rozhodnúť, že bude študovať balet, meditovať v horách alebo vstúpi do mierových zborov. Spomínate si na rozprávku o princeznej s dlhými zlatými vlasmi, ktorá žila vysoko vo veži? Toto je žena Vodnár. Ak jej ostriháte jej dlhé vlasy, nezmení sa, rovnako ako sa nezmenila v rozprávke. Má iné sny než vy alebo ja. Počuje vzdialené bubnovanie a ide za hviezdou, ktorú väčšina z nás nikdy nevidela.

Patrí každému, a napriek tomu nikomu. Jej láska môže byť nežná a inšpiratívna, ale vždy v sebe bude mať istú prchavosť ako takmer zabudnutá pieseň. Hmkáte si melódiu, ale slová vám unikajú. Dievča Vodnár nekompromisne požaduje slobodu, ale jej vernosť voči každému, kto sa dokáže zmieriť s milostným vzťahom v rámci týchto obmedzení, je neúrekom. Tu je niečo, čo sa vám bude páčiť: vaša šeková knižka ju nebude veľmi zaujímať ( ak nemá ascendent v Rakovi, Kozorožcovi alebo Býkovi ). Typická žena Vodnár nikdy neprikladá peniazom hlavnú dôležitosť. Nebude jej vadiť, keď nebudete najbohatší muž v meste, ale bude chcieť, aby ste bol uznávaný pre vaše intelektuálne schopnosti a úspechy. Doktor Christian Barnard a jeho transplantácia srdca či Werner von Braun s raketami ju zaujímajú omnoho viac než J. Paul Getty s jeho miliónmi.

Ak sa rozhodnete polapiť thoto motýľa do siete, pamätajte, že toto dievča nestrávi svoj nepredvídateľný život s mužom, ktorý nie je sám k sebe úprimný. Jej morálka môže byť tak zvláštna, že ste nič také ešte nezažil, a celkom odlišná od ustálených spoločenských pravidiel, ale ona ju celkom dôsledne dodržiava. Tiež chápe, že aj vaše zásady môžu byť silne individuálne. To je v poriadku, ale nesmiete ich porušiť. Pokiaľ hľadáte vášnivú kvetinu, odtrhol ste omylom sedmokrásku. Ak je typickou Vodnárkou, vášeň nie je jej silnou stránkou. Fyzická láska je pre ňu príjemná, pokiaľ sa na ňu nekladie príliš veľký dôraz. Inými slovami, môže ju mať a nemusí. Dokáže reagovať na milovanie s veľkou náruživosťou, ale ak chcete váš vzťah udržať platonický po dlhú dobu, nevadí jej to. Ako všetci Vodnári má zrejme podvedomý strach, že túžba mať jediného človeka nejakým spôsobom uväzní jej ducha a zabráni jej byť verná svojej veľkej láske – slobode. Slobode experimentovať a slobode venovať čas ľudstvu. Tiež slobode venovať sa svojim tak trochu nekonvenčným záľubám.

Ak plánujete politickú alebo vedeckú kariéru či ak sa chcete uplatniť vo vzdelávacej oblasti, je pre vás ideálna. Nemohol ste si vybrať lepšie, iba ak natrafíte na ženu Vodnára s nepriaznivými planetárnymi pozíciami, ktorá rada šokuje ľudí tým, že chodí po hlavnej triede bosá alebo fajčí v autobuse hrubé cigary. Sem tam sa vyskytne aj pár nespútaných výstredných žien, ale priemerné dievča v tomto znamení je v spoločnosti veľmi príjemné. Je pôvabná, múdra, vtipná a neobyčajne prispôsobivá všetkým spoločenským vrstvám.

Zvláštnou prémiou je jej nedostatok podozrievavosti – za normálnych okolností. Obchodný cestujúci by mal nájsť svoje dievča snov práve vo Vodnárovi. Pokiaľ vás skutočne pristihne pri nevere, spôsobí to jej citlivej povahe hlbokú ranu. Zistíte to v okamihu, keď sa pozriete do tých zvláštnych zasnených očí. Ale nebude vás podozrievať bez príčiny a zriedka bude spochybňovať vaše slovo. Typická žena Vodnár vás nikdy nebude sledovať, volať vám do kancelárie, prezerať vreckovky, či sú na nich škvrny od rúžu, alebo hľadať blonďaté vlasy zachytené v manžetových gombíkoch. Podvod musí upútať jej pozornosť násilím; sama ho nebude vyhľadávať. Než ju zahrniete uznaním, uvážte, že nedostatok žiarlivosti neplynie výhradne zo sily jej charakteru. V prvom rade pravdepodobne rozpitvala vašu dušu pod mikroskopom skôr, než vám venovala druhý pohľad. Okrem toho má toľko záujmov a toľko ľudí, s ktorými nadšene rozpráva, že nemá veľa času sa strachovať, čo robíte, keď nie ste v dohľade. Z dohľadu môže často znamenať i z mysle, a to pre Vodnára oboch pohlaví. Vaša absencia málokedy zintenzívni jej city. Občas táto žena strpí promiskuitného alebo flirtujúceho druha, pretože len u nej nachádza niečo, čo potrebuje, takže sa radšej pozerá na druhú stranu. Pravdaže pokiaľ vás skutočne nepotrebuje, jej morálna sila bude pôsobiť opačne pri prvom dôkaze vašej nevery. Jednoducho od vás odíde. Neskúšajte rozfúkať žeravé uhlíky, pretože sú definitívne vychladnuté. Samozrejme môžete byť naďalej priateľmi. Prečo nie? Ona je na to ochotná. Dievčinu Vodnára nikdy nezahanbuje kamarátiť sa s bývalými milencami alebo manželmi. Na minulosť zabudla a všetky spomienky zmizli v nenávratne.

Existuje však jedna zvláštna a významná výnimka z pravidla. Rovnako ako muž v tomto znamení si aj žena bude pamätať prvú a naozajstnú lásku po celý život. Ale len prvú. Zaujíma vás, či sa na vás pamätá dievča narodené vo Vodnárovi, ktoré ste kedysi poznal? Odpoveď spočíva v jej definícii lásky. Mohlo to mať niečo spoločné s prvým chlapcom, ktorý jej dal hrsť hrachových strukov, keď mala deväť, alebo s chlapcom, ktorý s ňou šiel parkom v daždi, alebo s tým so smiešnymi ušami, ktorý sa poznal s klaunom z cirkusu a kŕmil ju arašidami.

Tieto ženy sa málokedy zapletú do mimomanželských vzťahov. Vo výnimočných situáciách ich to môže lákať, ale nečestný vzťah je v rozpore s ich založením. Onedlho taký tajný románik skončia. Napriek tomu sa mnoho Vodnárov rozvádza. Majú na to dôvod. Pokiaľ je pre nich situácia neznesiteľná, náhle sa stanú chladnými. Môžu zmiznúť zo dňa na deň a nikdy sa neobzrieť späť. Netúžia po rozvode a nerobí im dobre, ale nie je to pre nich taký šok ako pre sentimentálnejšie znamenia. Urán je vládcom zmeny, viete? Preto že táto žena je individualistka a jej zoznam priateľov je dlhý niekoľko kilometrov, nikdy neváha osamostatniť sa, ak je to nevyhnutné.

Očakávajte, že bude skúmať vaše srdce, až v ňom neostane jediné tajomstvo alebo sen, ktorý nepodrobila rozboru. Ale neskúšajte pitvať jej tajné sny. Tak sa s Vodnármi nehrá. Bude svoje motívy držať v tajnosti a niekedy jej bude robiť zvrátené potešenie vás úmyselne miasť. Obyčajne bude nadmieru úprimná, ale nezabúdajte, že pre Vodnára je jedna vec klamať a druhá nepovedať celú pravdu.

Potešujúci je fakt, že s peniazmi zaobchádza toto dievča opatrne. Teda je to potešujúce len v prípade, že nemáte v úmysle ju požiadať o pôžičku. Párkrát môže povedať áno, ale ak neodhadnete správne svoje možnosti splácania, dokáže byť ľadovejšia než úradník v banke, keď nezaplatíte splátku za auto. Vo vzácnych prípadoch, keď sama požiada o malú pôžičku, dostanete späť všetko do jediného haliera bez podfukov alebo ženských trikov. Pokiaľ ide o úverové kontá, ktoré strašia všetkých mužov v snoch, nemusíte sa ničoho obávať. Ženy v znamení Vodnára nemajú z dlhov dobrý pocit. Nezlučuje sa to s ich morálnymi zásadami.

Ich zjav je záhadný. Väčšinou sú pôvabné, so znepokojivou nostalgickou krásou. Ale sú premenlivé. Môžu vzbudzovať dojem hladkej čerstvej šľahačky, a odrazu sa rýchlosťou blesku zmenia v slanú pizzu. Vedľa Váh sú Vodnárky často najkrajšími ženami zverokruhu. Prinajmenšom vyzerajú zaujímavo. Ich spôsob obliekania vás môže na mieste zmraziť. Pár z nich by síce mohlo zdobiť titulnú stránku módneho časopisu, ale priemerné dievča Vodnár nie je v tomto smere práve konvenčné. Niektoré kreácie by jej závideli aj cigánky a jej individualizmus dokáže vytvoriť neobyčajne svojské kombinácie. Obyčajne je prvá, kto si oblečie veci podľa poslednej módy, akokoľvek sú bláznivé, ale tiež môže ctiť štýl svojej babičky – alebo aj prababičky. S typickou ľahostajnosťou Vodnárov skombinuje starú čipkovú sieťku na vlasy s modernou lesklou kombinézou a výsledný dojem môže byť tak trochu ohromujúci. Na formálny banket si vezme čipkovú nočnú košeľu, do samoobsluhy pštrosie perá, na návštevu zoologickej záhrady diamanty a korunu tomu nasadí vyblednutým červeným županom, ktorý kúpila v obchode s obnoseným šatstvom.

Tiež asi bude nosiť nezvyklé účesy. Jej dlhé vlasy sú rovnako nevyspytateľné ako jej osobnosť. Môže ich nosiť zapletené, vyčesané do chvosta, zvinuté do uzla, rozpustené ako vodopád, ostrihané nakrátko ako námorník, v prstencoch ako Mary Pickfordová alebo rovné ako pravítko. Na jedno sa môžete spoľahnúť. Jej vlasy nebudú vyzerať ako vlasy ostatných žien na tejto planéte.

Konverzácia s ňou môže byť prinajmenšom fascinujúca. Má očarujúce spôsoby a obvykle sa chová nesmelo, takmer rezervovane. Vtom podľahne náhlemu impulzu a prednesie poznámku, ktorá nemá žiadnu súvislosť s tým, o čom hovoria ostatní. Vy budete hovoriť o pohybe akcií na burze a ona vás z ničoho nič preruší otázkou: „Vedel si, že prezidenti Woodrow Wilson, John Kennedy, Herbert Hoover, Harry Truman, Calvin Coolidge, Benjarnin Harrison, Franklin a Theodore Rooseveltovci a William McKinley majú všetci vo svojich menách zdvojené spoluhlásky alebo samohlásky?“ Na takúto otázku existuje jediná odpoveď. Povedzte jej, že zabudla na Millarda Fillmorea, Ulyssesa Granta a Thomase Jeffersona. Potom jemne, ale rozhodne zvráťte konverzáciu späť na burzu. Myslenie iných možno postupuje celkom logickými krokmi, ale jej kľučkuje do budúcnosti a späť do prítomnosti, pričom zmysel pre smer nie je väčší než záblesk blesku. Čas od času vysloví neobyčajne výstižný postreh. Spýtajte sa jej, čo si myslí o cestách do vesmíru, a ona odpovie: „Keď som bola malá, myslela som si, že hviezdy sú diery v podlahe neba, kadiaľ preniká svetlo.“ Ak je v odlišnej nálade, povedzte, že roztopený snehuliak vo vás vzbudzuje smútok, a ona vám bude odporovať: „Roztopený snehuliak je len hromada „džabanice“, Charlie.“ najprv romantická, potom praktická. Najskôr plachá, potom drsná. Tieto ženy kruto zosmiešnia lietajúce taniere, a vzápätí vám budú rozprávať príbeh o bodkovanom škriatkovi na okennej rímse. Nikdy nehovorte s Vodnárkou povznesene. Neznáša, keď nie je považovaná za vám rovnocennú. Nechápavý prístup povedie k tomu, že sa stiahne do seba a stane sa neprístupnou.

Od doby, keď Urán riadi budúcnosť, sa asi domnievate, že tieto dievčatá sú od prírody matkami. Deti predsa znamenajú budúcnosť. Isteže priemernú ženu Vodnára môže materstvo zo začiatku vyviesť z miery. Musí sa zmieriť s tým, že bude po určitý čas venovať všetku pozornosť a energiu výhradne jednej ľudskej bytosti, zatiaľ čo bola zvyknutá unikať z miesta na miesto. To si vyžiada istý výcvik. Jej prirodzená rezervovanosť jej môže brániť vyjadriť navonok náklonnosť. Typická matka Vodnár je oddaná svojim potomkom, ale často je k nim zároveň akosi chladná. Ale iste sa však bude ochotne angažovať v miestnej organizácii Združenia rodičov a učiteľov. Bude sa spokojne baviť so svojimi malými priateľmi celé hodiny bez toho, aby ich poúčala, a všetky odpoludnia venuje práci na školskom projekte. Deti sa od nej naučia bratstvu a humánnosti. Tieto matky nikdy svoje deti silou-mocou nechránia. Zaujmú veľmi tolerantné stanovisko aj k ohromujúcim priznaniam. Zriedka potrestajú dieťa za to, že prizná pravdu, nech už vykoná čokoľvek. Vďaka svojej nepredpojatosti si u detí získajú plnú dôveru. Dokážu výborne chlácholiť mladé duše, ktoré vydesí strašidlo pod posteľou alebo sa ich dotkne, že sa s nimi nikto nehrá. V niekoľkých minútach dokážu premeniť ich slzy na smiech. Vaše deti si s ňou užijú veľa zábavy, aj keď je občas trochu roztržitá. S domácimi prácami si hlavu príliš neláme, ale pomôže im so školskými úlohami a bude sa o nich starať, keď budú choré. Nebude ich príliš zahŕňať náklonnosťou a zriedka ich bude trestať. Tomáš si síce neumyl ruky, aj keď mu to hovorila už trikrát, ale viac ju zaujíma, čo sa naučil z prírodopisu.

Asi trochu predbieham. Aj keď Urán rád mení existujúci poriadok vecí, než sa vaše dievča Vodnár stane matkou, musí sa stať manželkou. A než sa stane vašou ženou, musíte ju presvedčiť, že manželstvo nie je synonymom pre väzenie v pevnosti Alcatraz. Nebude sa totiž do stavu manželského veľmi ponáhľať. Nepríjme vaše meno, kým vás neodváži, nepreberie, nevyskúša a nezistí, čo vás v živote poháňa. Názory jej priateľov a rodiny nič neznamenajú, aj keď sa ich zo zvedavosti možno spýta, čo si myslia. Má svoj vlastný meter, ktorým vás meria. Ak obstojíte v tejto skúške, manželstvo môže byť pre toto dievča tak trochu metúce. Bude milo poslúchať, až jej budete dávať rady, ale v jej povahe je niečo, čo jej bráni plniť inštrukcie do bodky.

Nedokáže piecť koláč presne podľa receptu, rovnako ako nezaparkuje auto presne na mieste, ktoré určíte. V jej myslení je akýsi zádrheľ, ktorý ju núti veriť, že malá odchýlka všetko zlepší. Ale aj keď si všetko urobí po svojom, bude sa súhlasne usmievať. Má neodolateľné nutkanie skúšať nové spôsoby ako uvariť kávu, naplniť pero, pripevniť korčule na topánky alebo prejsť cez ulicu. Bude nosiť sveter obrátene, miešať si brandy s mliekom, aranžovať kvetiny v akváriu, máčať si vlasy vo vode po holení alebo vám na stole vytvorí skalku. Ale nepýtajte sa prečo. Sama to nevie. Unikátna a neobvyklá je jej vlnová dĺžka, to je všetko.

Pretože je jej povaha tak neosobná, vyjadriť hlboké city pre ňu nie je ľahké. Okrem oných nečakaných poznámok má úzky register slov na vyjadrenie lásky a fyzická vášeň je utkaná z nití spojených s jej mysľou a dušou. Aj keď osobité názory dovedú niekedy túto dievčinu do prazvláštnych vzťahov, akonáhle nájde toho pravého druha, jej manželstvo je obvykle ideálom šťastia.

Vaša žena vie preplávať dňami a nocami s pôvabom hrdej labute, ale tiež sa v romantických chvíľach môže chovať ako neohrabaný medveď. Hranica medzi priateľstvom a láskou je pre Vodnára často neviditeľná. Milostné piesne o ľuďoch, ktorí majú oči len jeden pre druhého, im pripadajú hlúpe. Vo svete sa deje toľko zázrakov pre potešenie oka, že sa im zdá byť hroznou stratou času, keď dva páry očí nerobia nic iné, než že vzájomne zízajú do svojich hlbín. Vaša partnerka vám rada dovolí vziať ju za ruku a kráčať vedľa nej, zatiaľ čo ona bude nadšene sledovať východ slnka, auto veterána, mliekarovho koňa, žltú nádobu na odpadky, vypchatú sovu alebo červený balónik zachytený na veži kostola. Nerušte ju prílišnou vzájomnosťou. Keď si to želá, nechajte ju flákať sa ríšou divov samotnú, a ona vás nikdy nebude spovedať ohľadom hrania kariet s kamarátmi.

Najrýchlejší spôsob ako ju stratiť, je prejaviť žiarlivosť, majetníctvo alebo predsudky, byť kritickým, skostnateným alebo ultra konzervatívnym. Tiež si budete musieť obľúbiť jej priateľov, ktorí sa budú zjavovať v najpodivnejších podobách a veľkostiach. Podlieha náhlym zábleskom inšpirácie a má vynikajúcu intuíciu. Jej úsudok sa nemusí na prvý pohľad zdať rozumný alebo reálny, pretože vidí mesiace a roky dopredu. Dievča v znamení Vodnára žije v zajtrajšku a vy ho môžete jej prostredníctvom navštíviť. Čo povie, to sa splní, možno po mnohých odkladoch a ťažkostiach, ale splní sa to. Predpokladám, že toto je najzvláštnejší rys vašej februárovej ženy.

Je trochu kúzelníčkou.