Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Októbrové zatmenie Slnka v Škorpiónovi nie je obyčajným lunárnym novom

Približne každých 30 dní sa Mesiac obnovuje. Tento „lunárny reset“ nazývame novom mesiaca a nastane vtedy, keď sa Luna dostane na rovnaký stupeň ekliptiky, na ktorom stojí Slnko, čo je dôvod, prečo je zo Zeme prakticky nepostrehnuteľná.

V astrológii lunárne novy nielen začínajú mesačný cyklus Luny, ale aj vyzývajú k novým začiatkom a uskutočneniu zmien. Ale keďže októbrový Nov je zatmením Slnka, atmosféra je iná: pripravte sa na smršť emócií a skrytých tajomstiev.

Čiastočné zatmenie Slnka 25. október 2022
Čiastočné zatmenie Slnka 25. október 2022

Lunárny Nov v októbri 2022 prichádza 25. októbra o 12:48 SELČ a nastane v znamení Škorpióna, pričom so sebou prinesie zmyselnú atmosféru, ktorá je plná intríg a tajomstiev. Škorpión je kráľom tabu, takže očakávajte, že toto intenzívne zatmenie môže vyvolať zraniteľnosť, pretože jeho dusná energia odhaľuje skryté emócie a túžby. Ale vzhľadom k tomu, že tento lunárny Nov je zatmením, možno budete chcieť odložiť niektorý zo svojich obvyklých rituálov, ktoré počas novu robievate.

Pretože smršť tohto zatmenia začína na Dračom chvoste (Južný lunárny uzol), začneme koncom, po ktorom bude nasledovať nový začiatok na Dračej hlave (Severný lunárny uzol). Tento lunárny Nov nie je práve najvhodnejší na stanovovanie zámerov, ale skôr na to, aby sme prijali to, čo prichádza a podľa toho sa prispôsobili.

To všetko, čo sa dá astrologicky popísať ako aktuálna konštelácia, je len všeobecnou energiou okamihu. Jedným článkom sa však nedá vystihnúť jej dopad na individuálne horoskopy prítomných čitateľov. Na to slúži osobná konzultácia.
Pre výklad vášho osobného horoskopu kliknite sem.

Duchovný význam lunárneho Novu 25. októbra v Škorpiónovi

Každý rok obdobie vlády znamenia Škorpióna, ktoré prebieha medzi 23. októbrom a 21. novembrom, pripravuje pôdu pre zušľachťovanie dôvernejších vzťahov a uvedomenie si svojej vlastnej moci. Pevnému vodnému znameniu vládne asertívny Mars spoločne s transformačným Plutom. Mars v osobnom horoskope symbolizuje sex, energiu a našu aktivitu, Pluto dohliada na znovuzrodenie, smrť, moc a kontrolu. Je to skutočne dynamická dvojica, teda ak vôbec nejaká existovala.

Škorpión je tiež vládcom ôsmeho domu citových väzieb a sexuálnej intimity. Inými slovami, jeho atmosféra a terén sú hlboké, zmyselné a neuveriteľne intenzívne. Takže môžeme očakávať, že aj tento rok – presne v utorok 25. novembra o 12:48. SELČ — prinesie presne takéto pocity.

Vášnivý a intuitívny Škorpión je spájaný so všetkými tabu. V horoskope vládne spolu so záhadným Plutom ôsmemu domu znovuzrodenia a hlbokých vnútorných premien. Škorpión ako vodné znamenie je skvelou pripomienkou našej emocionálnej citlivosti a zintenzívňuje všetky naše zadržiavané pocity zakaždým, keď Luna vstúpi do jeho sféry.

Zatmenie Slnka nastane, ak sa Slnko, Mesiac a Zem dostanú do jednej priamky. Na Zemi sa to prejavuje tak, že z pohľadu zo Zeme Mesiac úplne alebo čiastočne prekryje Slnko. Zatmenie Slnka ženie ľudí k túžbe mať viac, než čo už majú. Jeho účinok by sa dal prirovnať k duchovnému výpadku energie. Zatmenie Slnka buď spôsobí, že sa cítite divoko mimo svojho stredu, alebo sa vaša myseľ stane krištáľovo čistou. A to skutočne závisí od vášho znamenia a planetárnych tranzitov, ktoré sú v hre.

Na rozdiel od typickej atmosféry lunárneho Novu, ktorá ponúka nový začiatok ideálny na stanovovanie zámerov, zatmenie Slnka prináša ten typ energie, s ktorou určite nechcete pracovať, pokiaľ ide o premenu vašich snov a túžob na skutočnosť. Aj keď by ste sa mali vyhnúť nabíjaniu kryštálov a uskutočňovaniu svojich snov, toto konkrétne zatmenie vás vyzve, aby ste posúdili svoje romantické potreby.

Jedným článkom sa nedá vystihnúť dopad aktuálnej energie okamihu lunárneho Novu v Škorpiónovi na individuálne horoskopy prítomných čitateľov. Na to slúži osobná konzultácia.
Pre výklad vášho osobného horoskopu kliknite sem.

Toto zatmenie Slnka je na stupeň presne v konjunkcii s Venušou, čo naznačuje znovuzrodenie srdca, ktoré nás postaví na úplne novú cestu. Toto je príležitosť vpustiť lásku do svojho života úplne novým spôsobom. Venuša v osobnom horoskope je planéta vládnuca láske, partnerským vzťahom a našim hodnotám. Namiesto toho, aby ste si nastavili svoje vzťahové zámery alebo začali uskutočňovať romantické túžby, teraz je vhodná chvíľa zamerať sa na svoje vášne a milostné vzťahy spolu s preskúmaním, či sú naplnené vaše potreby.

Treba poznamenať, že Venuša je považovaná za jednu z prospešných planét v astrológii, čo znamená, že vo všeobecnosti ponúka podporný, šťastný účinok. Ale energia zatmenia je neuveriteľne intenzívna a Venuša v Škorpiónovi nie je práve najšťastnejšia (v tomto znamení sa považuje za oslabenú), takže je asi rozumnejšie nepredpokladať, že by mohla poslúžiť na vyhladenie akýchkoľvek trecích plôch, ktoré sa teraz môžu odhaliť.

Namiesto toho vás Slnko, Luna a Venuša, ktoré spolu „šantia“ v skúmavom a akúkoľvek povrchnosť nenávidiacom Škorpiónovi, žiadajú, aby ste vykorenili a osvetlili základné napätie vo svojich najdôvernejších vzťahoch. Aj keď to môže byť do určitej miery nepríjemné, spoločne zosúladené úsilie o prijatie svojej zraniteľnosti vám bude odmenou. V konečnom dôsledku by sa to mohlo premietnuť do väčšej harmónie – čo je do značnej miery hlavným cieľom vždy, keď je zapojená Venuša.

Merkúr a Mars podporujú vašu schopnosť premeniť slová na činy.

V deň lunárneho Novu a zatmenia Slnka sa Merkúr, ktorý uháňa vpred v spoločenských Váhach, vydá smerom do príjemného trigónu s Marsom v komunikatívnych, zvedavých Blížencoch. Ich vzájomné harmonické spojenie sa dokončí vo štvrtok 27. októbra 2022. Táto kombinácia môže uľahčiť vyjadrenie našich túžob – možno prostredníctvom rozhovoru s milovanou osobou, alebo písaním či meditáciou – a potom podniknite kroky na prejavenie svojej vízie.

Záverečné zhrnutie

Októbrové zatmenie Slnka v Škorpiónovi je jednou z hlavných astrologických udalostí mesiaca a otvára portál do novej kapitoly našich životov. Možno sa vrátite k záležitostiam, ktoré boli u vás aktuálne od apríla do mája 2022. V takom prípade ich bude potrebné prehodnotiť alebo prezentovať podobné témy. Zatmenia majú tendenciu priniesť významné udalosti, ktoré nás posunú na ďalšiu úroveň vývoja. Vyzývajú nás, aby sme urobili jasné rozhodnutia o smerovaní našich životov.

Keďže ide o zatmenie Slnka, môže priniesť nový pohľad na to, ako sme sa rozhodli vidieť veci. Niečo z našej minulosti môže byť tiež vyriešené alebo dokončené, čím sa vytvorí priestor pre vznik niečoho nového. Toto zatmenie bude fungovať v tandeme s blížiacim sa zatmením Mesiaca 8. novembra 2022. Nech sa objavia akékoľvek záležitosti, verte, že tieto udalosti sú pre vaše najvyššie a najväčšie dobro.

Váš astrológ
Mgr. Ľubomír Drozd

Astrologické služby AnteAr
email: drozd@antear.com
tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne!

Súvisiace témy:

Luna v znameniach zverokruhu

Luna v Škorpiónovi

Spln a Nov

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Spln a Nov