Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Zatmenie Slnka a lunárny Nov 30. apríla 2022 nás budú motivovať k dosiahnutiu našich najvyšších cieľov

S praktickým a rozhodným Býkom, ktorý vládne tomuto intenzívnemu astrologickému podujatiu, môžu byť na dosah aj tie najodvážnejšie sny o dobrom zdraví, pocite pohody a vyššej úrovne kvality života.

Energia tohto okamihu je intenzívna. Ak ste už uprostred víru zmien alebo máte pocit, že váš svet by sa mohol každú chvíľu obrátiť hore nohami, nie ste sami. Jednoducho cítite atmosféru obdobia zatmení, ktorá sa tento týždeň začína zatmením Slnka a lunárnym Novom v Býkovi, v odhodlanom a lojálnom pevnom zemskom znamení, v sobotu 30. apríla 2022 o 22:28. hod. stredoeurópskeho letného času.

Ak väčšina novoluní predstavuje príležitosť prehodnotiť svoje najúprimnejšie zámery a odvážne ciele v oblasti zdravia (napríklad vysporiadať sa s novou výzvou v oblasti fitness, nájsť novú metódu na zlepšenie svojej duševnej pohody) – potom podniknite odvážne kroky, aby ste ich premenili na skutočnosť.

Keďže zatmenie Slnka prináša ešte viac energie a údernosti, než samotný lunárny Nov, je najlepšie urobiť vo svojich rutinných činnostiach niekoľko vylepšení, aby ste tento okamih využili.

Ponúkam vám návod, ako využiť zatmenie Slnka a lunárny Nov 30.apríla 2022 v Býkovi, čo je astrologická udalosť, ktorá skutočne dokáže rozprúdiť zmeny.

Nov Mesiaca v Býkovi 30. apríl 2022 AnteAr

Aký je význam zatmenia Slnka a novu Mesiaca podľa astrológie

Najprv niekoľko základých informácií o Nove Mesiaca:. Opakom splnu je lunárny Nov, keď Mesiac nie je osvetlený Slnkom – z nášho pohľadu pozorovateľa zo Zeme – čo znamená, že ľudia ho vôbec nevidia. A tmavá, temná obloha v čase novu Mesiaca ponúka niečo ako „nástenku“, na ktorú môžete načrtnúť svoje zámery.

Vo všeobecnosti je to šanca pripraviť pôdu pre dlhodobé zámery a projekty. Keď sa však lunárny Nov zhoduje so zatmením Slnka, tento moment je umocnený skutočnosťou, že Mesiac – z nášho pohľadu – zakrýva Slnko. V podstate počas zatmenia bude Slnko v konjunkcii s Lunou a nie oproti nej (v opozícii), ako je to počas zatmenia Mesiaca.

A naopak – naša identita a sebadôvera – oblasti života, ktoré ovláda astrologické Slnko – rovnako ako naše emócie a intuícia, na ktoré dohliada Luna, sú viac zjavné a dožadujú sa našej pozornosti. Kombinácia týchto dvoch astrologických udalostí vytvára výrazne motivujúce obdobie.

Možno pocítite inšpiráciu podniknúť odvážne kroky, ktoré významným spôsobom zmenia smer vášho života a v konečnom dôsledku podporia zlepšenie vášho zdravotného stavu. Ale podobne – ako keď sa strhne nečakaná búrka, ktorá vás donúti presunúť váš pravidelný ranný beh na večer – zatmenie Slnka vám zvykne pripomenúť, že nie všetko máte pod svojou kontrolou.

Zatmenia prinášajú zmenu, zvyčajne v tej v oblasti života, v ktorej okolnosti už dosiahli svoj vrchol. Namiesto toho, aby ste sa pokúšali „upraviť kurz“, najlepším postupom je zistiť, ako môžete pracovať so zmenami, ktoré sa dejú teraz. A nakoniec identifikovať vašu lekciu a porozumieť tomu, ako to všetko zapadá do väčšieho obrazu vášho života. Inými slovami, nehľadajte spôsob, ako mať veci pod kontrolou, ako to robíte počas bežného lunárneho Novu, ktorý nie je sprevádzaný zatmením.

Najlepšie je nechať toto zatmenie Slnka, aby „urobilo svoje“ a zistiť, kam vás zavedie.

Treba tiež poznamenať, že každé zatmenie je súčasťou série ďalších zatmení prebiehajúcich v protiľahlých znameniach. Zatmenie Slnka 30. apríla je súčasťou série udalostí v znamení Škorpióna a Býka, ktoré sa začali 19. novembra 2021 zatmením Mesiaca v Býkovi. Témy tejto série zatmení zahŕňajú posilnenie vášho pocitu bezpečia a pohodlia, zamyslenie sa nad otázkami intimity a spoločných zdrojov a prehodnotenie toho, čo si ceníte.

Témy spojené so zatmením Slnka a novom Mesiaca v Býkovi v roku 2022

Pevné zemské znamenie Býka ovláda Venuša (planéta lásky, krásy, vzťahov a hodnôt). Je známe, že Býk je praktický, pragmatický, pomalý, stály, zmyselný a lojálny. Znamenie Býka je pomerne tvrdohlavé, takže ťažšie akceptuje zmeny, ale aj húževnaté, čo je určite vítaná vlastnosť, ak sa blížite k cieľu s konkrétnou túžbou po pocite pohody, dobrom zdraví a vyššej kvalite vášho života.

Býk je tiež vládcom druhého astrologického domu sebahodnoty, takže aktuálne zatmenie Slnka môže vyvolať množstvo emócií, ktoré sa týkajú toho, ako si vážite sami seba, ako si vás cenia ostatní a čo bude potrebné zmeniť, aby ste sa cítili v tomto smere viac sústredení.

Lunárne Novy, ktoré nastávajú pod vplyvom znamenia Býka, bývajú o tom, ak sa uzemniť a napojiť sa na vaše zmysly, aby ste uprednostnili pôžitky. V niektorých prípadoch vás to môže povzbudiť k tomu, aby ste sa stotožnili s myšlienkou, že dostať sa v živote tam, kam chcete, môže vyžadovať pomalý a plynulý pohyb – celkom určite nie rýchly a trhavý.

Aj keď sa môžete spoľahnúť na to, že lunárny Nov v Býkovi nastane každý rok, planetárne aspekty sa z roka na rok menia. Okrem toho, že tento rok je to spojené so zatmením Slnka, Luna sa spojí s Uránom, planétou inovácií a zmien, ktorý je tiež v znamení Býka. Posolstvo tohto spojenia: Urobíte najlepšie, ak budete očakávať – a privítate – zmenu hneď, aj keď je to v podstate posledná vec, na ktorú máte chuť.

Takže ak vám niektorý z vašich priateľov navrhne vyskúšať spoločne niečo, čo ste ešte nikdy nerobili, skúste to.

Luna tiež tvorí harmonický sextil na Mars (planéta akcie a energie), ktorý sa pohybuje v senzitívnom vodnom znamení Rýb. Spočiatku by ste mohli snívať o svojich cieľoch a popustiť uzdu svojej fantázii, no Mars vás naštartuje, aby ste skutočne urobili potrebné kroky. Zrozumiteľnou ľudskou rečou to znamená: Čokoľvek, čo zažijete v dňoch okolo zatmenia Slnka, vás môže inšpirovať k tomu, aby ste nakoniec podnikli sebavedomé kroky, nabité spirituálnou energiou.

Urobte radosť svojim zmyslom

Hoci niektorí ľudia môžu byť viac sluchovo alebo vizuálne zaujatí svetom, energia znamenia Býka je predovšetkým o skúmaní všetkými piatimi zmyslami. Počas tohto lunárneho Novu a okamihu zatmenia Slnka si urobte čas na experimentovanie s aromaterapiou, zdravými a pritom chutnými receptami alebo pohybom, ktorý posilňuje povedomie o vašom tele, ako je napríklad cvičenie Pilates.

Znamenia zverokruhu najviac ovplyvnené zatmením Slnka a lunárnym Novom v Býkovi

Ak ste sa narodili, keď bolo Slnko v Býkovi (približne od 20. apríla do 20. mája) – alebo máte svoje osobné planéty (Slnko, Luna, Merkúr, Venuša alebo Mars) v Býkovi (môžete to zistiť zo svojho natálneho horoskopu), budete energie tohto Novu Mesiaca vnímať viac než ostatní.

Presnejšie povedané, ak máte osobnú planétu, ktorá sa nachádza do piatich stupňov od lunárneho Novu (10 stupňov znamenia Býka) v Býkovi, pocítite tento Nov Mesiaca a zatmenie Slnka viac ako väčšina ostatných. V týchto dňoch by ste mohli prejsť posunom, ktorý vám zmení život.

Podobne, ak sa Ascendent vo vašom natálnom horoskope nachádza v inom pevnom znamení – Lev (pevné ohnivé znamenie), Škorpión (pevné vodné), Vodnár (pevné vzdušné) – budete inšpirovaní, aby ste si stanovili zámery súvisiace so vzťahmi a bezpečnosťou; lunárny Nov ovplyvní váš desiaty dom kariéry (Lev), štvrtý dom domáceho života (Vodnár) alebo siedmy dom partnerstva (Škorpión).

Záverečné zhrnutie: zatmenie Slnka a lunárny Nov v Býkovi v roku 2022

Každý lunárny Nov zvyčajne prináša veľa očakávaní, prísľubov a nádejí. Keď nastane Nov Mesiaca v rovnakom čase ako zatmenie Slnka, tieto emócie môžu vo vás vyvolať pocit, ako keby ste boli na steroidoch – rovnako ako sa váš svet začína meniť vzrušujúcim, potenciálne ohromujúcim spôsobom. Vo chvíľach, keď sa na vás táto intenzita začne valiť, vedzte, že sa dostanete tam, kam potrebujete – rovnako ako odhodlaný, pokojný Býk – a to všetko v správnom čase.

Váš astrológ
Mgr. Ľubomír Drozd

Astrologické služby AnteAr
email: drozd@antear.com
tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne!

Súvisiace témy:

Luna v znameniach zverokruhu

Luna v Býkovi

Spln a Nov

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Spln a Nov